Kultūra ir švietimas

Gruzijos nuotraukų paroda Klaipedoje. / Organizatorių nuotr.Užburiantys kalnų, žaliuojančių miškų masyvų ir laukų, šimtmečius menančių istorinių gruzinų architektūros paminklų vaizdai – tai tik maža dalis fotografo Martyno Siruso nuotraukų, kurias nuo šios savaitės gali pamatyti Klaipėdoje vykstančios parodos „Borjomi Odisėja: Žemės kelionė Gruzijoje“ lankytojai.

Praėjusių metų pavasarį fotografas keliautojas M. Sirusas dvi savaites pažino Gruziją, o dabar dalinasi įspūdingiausiais kelionės vaizdais bei akimirkomis, kuriuos pavyko užfiksuoti nuotraukose.

sveksnos koncertasHelenos Švanytės - Černiauskienės ir jos dukros Rimantės iniciatyva miestelio šventės baigiamasis akordas - Švėkšnos grafų Pliaterių parko Genovaitės viloje vykęs koncertas, dedikuotas 150-osioms Maironio gimimo metinėms.

Gausiai susirinkusiems Švėkšnos, jos apylinkių gyventojams bei svečiams, ištikimiems klasikinės muzikos gerbėjams, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojų kvartetas: Rūta Kociūtė - Agafonovienė (sopranas), Vytautas Kliukinskas (bosas), Tamara Prokopovič (fortepijonas), Skaistė Čilinskaitė (smuikas) ir aktorius Aleksandras Šimanskis pristatė jubiliejiniams Maironio metams skirtą koncertinį projektą.

filmas automobilisGeriausi filmo rekvizitai - Šilutės krašto gamta ir išskirtinė architektūra, įsitikinusi Lietuvos kino studijos komanda, su kuria kartu vokiečių kino kompanija „Zum goldenen Lamm“ Kintuose baigė filmuoti paskutinius istorinio vaidybinio filmo „Vilko vaikai“ kadrus ir šiek tiek atskleidė būsimo filmo užkulisius.

"Kritinė masė" Šilutėje. / © silutesnaujienos.ltTradicija nenutrūksta - šiandien, liepos 27 d., paskutinį mėnesio penktadienį, 18 valandą visi Šilutės dviratininkai renkasi senojo turgaus aikštėje. Čia bus duotas akcijos "Kritinė masė" startas.

Olimpine liepsna KintuoseŠeštadienį Lietuvos televizijos komanda atvežė olimpinį deglą „Lietuvos liepsna“ į Kintus, kur vyko miestelio Marių šventė.

Šia simboline liepsna pagerbtas iš Traksėdžių kilęs boksininkas Evaldas Petrauskas, jau Londone besiruošiantis sekmadienį vyksiančiai pirmajai savo olimpinei kovai.

devilaitis semeklis kalvaitiene servieneMažosios Lietuvos kultūros paveldo tradicijos atgaivintos Šyšos kaimo bendruomenės bei Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centro iniciatyva. Šyšos kaimo kapinių šventėje surengtas Rusnės salos lietuvininko, garsaus žvejo, Dievo žodžio sakytojo Augusto DĖVILAIČIO 115-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Šyškrantės kaime gyvenusio šviesuolio dėka ateinančioms kartoms išliko neįkainojamas turtas - išsaugota ir užfiksuota daugybė papročių, burtų ir paslapčių, kurie šiandien nuskamba nauja gaida.

abiturientai su valdziaĮ Šilutės rajono savivaldybę sukviesti geriausi iš geriausių rajono moksleiviai, jų mokytojai ir tėvai.

Jau daug metų renkamas geriausiųjų dešimtukas pastaruoju metu virsta 11-tuku ir net 12-tuku. Būtent dvylika aukščiausiais įvertinimais išlaikiusių brandos egzaminus abiturientų rajone atrinkta ir šiemet.

Juos pabendrauti sukvietę rajono vadovai pasidžiaugė tokiu sėkmingu moksleivių pirmuoju žingsniu į gyvenimą ir linkėjo, kad ir kiti jų žingsniai būtų ne mažiau sėkmingi ir ryškūs. Be kitų linkėjimų, nuskambėjo ir jau tradiciniu tampantis palinkėjimas baigus mokslus grįžti į gimtinę.

Didelė dalis geriausių abiturientų irgi išsitarė, jog tolesnį gyvenimą norėtų kurti Šilutės krašte.

kintu svente eisena veliavaĮ kasmetinę Marių šventę susirinkę Kintų apylinkių ir iš toliau suvažiavę kraštiečiai šiemet buvo nemaloniai nustebinti: paaiškėjo, jog nuolatinis šių švenčių dalyvis - marių valdovas Neptūnas - šiemet pagrobtas...

Netrukus Neptūną, šiemet dar ir Bangpūčiu bei Vėjopačiu vadintą, susirinkusiųjų miniai parodė būrys jo grobikų - piratai iš Ventės kaimo. Jie ir begalę reikalavimų už marių valdovo išlaisvinimą pažėrė, kurių vienas - šokti, dainuoti ir linksmintis.

Tad ir šoko, ir kitus šokti mokė kintiškiai, ir dainavo, ir vandenyje - kaip pamariškiams dera - taškėsi, pirmą kartą savo vėliavą pristatė, politikų sveikinimų klausėsi, gražiausiai besitvarkančius kaimynus pagerbė.

dainu svente delegacijos vadovemilukieneŠokiai lietuje, Lietuvos himno giedojimas kartu su dar 10-čia tūkstančių visos šalies moksleivių, begalinis karštis ir begalinė euforija - tokius įspūdžius iš liepos pradžioje Vilniuje vykusios respublikinės moksleivių dainų ir šokių šventės „Mūsų vardas - Lietuva“ parsivežė keli šimtai mūsų rajono mokinių - įvairių meno kolektyvų narių - bei jų vadovų.

Rajono vadovai penktadienį padėkojo šventėje dalyvavusių kolektyvų vadovams už dainų švenčių tradicijų puoselėjimą, vaikų paruošimą šiai šventei ir puikų atstovavimą mūsų kraštui, už rūpestingą jaunųjų dainininkų ir šokėjų globą bei didžiulį organizacinį darbą.

Vadovų prašyta jų ir ateityje nenuleisti rankų, ir toliau dirbti taip prasmingai, kad ir kokios krizės beužkluptų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt