Kultūra ir švietimas

Švietimas. / EIP nuotr.Jeigu pradinukas po pamokų lanko menų būrelį ir nori būtinai suspėti į treniruotę sporto salėje – tėvų laisvalaikis beveik suplanuotas. Tačiau vaikai auga, buitis galiausiai viską sudėlioja į lentynėles ir pagrindiniu laisvalaikio užsiėmimu tampa poilsis po sunkios darbo dienos. Teisės į poilsį neužginčysi, tačiau mokymosi visą gyvenimą šalininkai teigia, kad vakarais ant sofų viena po kitos nustoja vystytis asmenybės. Dažnas suaugęs pilietis mano visus savo gyvenimo mokslus jau baigęs, o patirtį didina tik profesinėje veikloje.

Apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą iki Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare žinojome tik iš nuogirdų, tačiau įsisukusi veikla išjudino daug bendruomenių ir su naujomis galimybėmis ilgainiui buvo supažindinti ne vienas šimtas tūkstančių lietuvių. Vis tik, lyginant su Skandinavijos šalimis, suaugusiųjų švietimas Lietuvoje – minimalus. Kas dėl to kaltas? Nepakankamas finansavimas, tingumas ar sustabarėjęs požiūris į savišvietą?

spaudos diena kurybaSpaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena - puiki proga sustoti ir pamąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia būti lietuviu, laisvai kalbėti lietuvių kalba, vaikščioti gimtąja žeme, turėti galimybę domėtis gimtojo krašto tautosaka, mitologija, protėvių darbais.

Kokie jausmai užplūstų, jei staiga visa tai daryti būtų uždrausta? Ar šiandien pasielgtume taip, kaip mūsų tautiečiai prieš 147 metus?

Miesto svente

Šilutės miesto šventėje - gausu renginių. Vyks tarptautinis festivalis senojo turgaus aikštėje, o jaunimas laukiamas Jaunimo parke. Knygos mylėtojai ras užuovėją literatų lauko kavinėje ir knygininkų kaimelyje.

 

Brasov-RomaniaŠilutės bibliotekininkai glaudžiai bendradarbiauja su užsienio kolegomis.

Draugystė su Brašovo (Rumunija) Džordžo Baritiu apskrities viešąja biblioteka tęsiama vykdant bendrus projektus. Šiuo metu įgyvendinamas tarptautinis projektas IFLA Sister profect.

gaigalienes knygaAštuntąją poezijos knygą „Skambanti tyla“ pristatė rusniškė poetė Birutė GAIGALIENĖ. Šiemet F.Bajoraičio viešoji biblioteka gyvena literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“, vyksiančio spalio mėnesį, laukimu, todėl susitinka su Šilutės krašto autoriais ir pristato jų paskutiniais metais išleistas knygas.

KonferencijaVytauto Didžiojo universitetas organizavo multimedijos ir kompiuterinio meno konkursą akademiniam jaunimui "Žalios virtualybės 12". Išrinkti penki nugalėtojai mokinių grupėje (ir šeši nugalėtojai studentų grupėje).

Vydūno gimnazijos 2 klasės gimnazistai Oskaras Venckus ir Jonas Roščinas laimėjo tris apdovanojimus iš penkių.

PO 12 04 05 43Gėdingiausi metų poelgiai, žiopliausi pasisakymai, aštriausiai aptarinėti politikų sprendimai ir verslininkų (ne)darbai užfiksuoti tradicinėse šmaikščiose „Pamario ožkų“ nominacijose, šiemet teikiamose jau 7-ąjį kartą.

Ironiškai ir pašaipiai pažiūrėta į visas politikos kliurkas. Išrinktas ir „Pamario ožkų“ deputatas LR Seime, o metai imti skaičiuoti specialiu kalendoriumi. Jame galima atrasti naujadarų, pavyzdžiui, kandidatą į Seimą nuo šiol galima vadinti inkilu.

Mamoms įteiktos gėlės. / Stasio Jurgučio nuotr.Penktadienį Motinos dienai skirti renginiai vyko visose įstaigose, taip pat ir Šilutės neįgaliųjų draugijoje.

SG104320Dailininkės Angelinos Banytės freskos „Mokslo kelias“ fragmentai lydėjo visą Juknaičių pagrindinės mokyklos 250 metų jubiliejų. Fojė ant sienos ištapytas unikalus meno kūrinys - vienas iš daugelio mokyklos išskirtinumų, tądien prisimintas gausaus būrio buvusių ir esamų mokinių, svečių.

Mokykla prie kelio pavadinta švietimo įstaiga mokinių lūpose linksniuota kaip gyvenimo kelio pradžia, į kurią nostalgiškai norisi sugrįžti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt