Kultūra ir švietimas

sojaus gimtadienis gimnazistai1845 metų balandžio 1-ąją dieną gimė Šilokarčemos dvaro savininkas, Šilutės mecenatas Hugo Šojus (Hugo Scheu).

166-ojo gimtadienio išvakarėse garbųjį mūsų žemietį pagerbė Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Jie, dirbantys ir besimokantys gimnazijoje, kuri stovi ant H.Šojaus dovanotos žemės, tvarkė kapinaites, kur palaidotas H.Šojus, uždegė žvakeles, prisiminė jo nuopelnus Šilutei ir Lietuvos kultūrai.

marguciai muziejujeKai ant nosies - gražiausia pavasario šventė - šventos Velykos, visi ima galvoti, kaip kuo gražiau kiaušinius pamarginti.

Ta proga Šilutės muziejus surengė edukacinę pamokėlę, kurios metu buvo galima pabandyti velykius ne tik forbuoti (dažyti), bet kartu ir paklausyti, kaip šiame krašte gyvenę lietuvininkai pavasario šventei ruošdavosi: kada namus tvarkydavosi, mirusiųjų aplankyti keliaudavo, gėles persodindavo ir verbas gamindavo.

kiau skutPrieš Velykas prekybos centrų lentynas nukloja įvairiausių kiaušinių dažų paletė. Pasirinkus tokius dažus, kyla klausimas, ar jie nepakenks mūsų sveikatai, ar saugų tokius kiaušinius duoti vaikams, ar tikrai nuoširdžiai galėsime džiaugtis šia švente.

Kuomet sintetika nebuvo užkariavusi pasaulio, žmonės kiaušinius margindavo natūraliais dažais. Tai vienas pigiausių ir paprasčiausių būdų. Vietoj to, kad eitumėte į parduotuvę, nueikite į parką, aplankykite močiutę kaime ar tiesiog pasirauskite savo spintelėse. Čia rasite pačių tinkamiausių dažų: svogūnų lūkštų, įvairių augalų lapelių, medžių žievų ar arbatų.

gardamo be patyciu„Draugystė - tai saulės spindulėlis, kupinas šilumos ir gerumo, mažas pumpurėlis, skleidžiantis grožį, maža ašarėlė, mačiusi visko: ir skausmo, ir džiaugsmo, tai nepaprastas deimantas, tai - Jus supantys žmonės“, - rašo penktokė gardamiškė Gustė.

Salunas KaunasKaune vyko 8-asis respublikinis šiuolaikinio ir modernaus šokio festivalis - konkursas „Šokio erdvėje 2010“. Jame dalyvavo apie 120 šokių grupių iš visos Lietuvos, dalyviai dvi dienas varžėsi 4-iose šokių kategorijose.

Komisija vertino kolektyvų atlikimo technikos kokybę, režisūrinius sprendimus, stilingumą, artistiškumą, sceninę kultūrą, estetinį įvaizdį, kostiumus.

jaunimo projektai vainutasŠiemet finansinę paramą iš Savivaldybės gaus 9 jaunimo projektai, kuriems komisija paskirstė 22 800 litų.

Net 13 500 Lt skirti vienam projektui - Kultūros ir pramogų centro renginiui „Jaunimo parkas“. Kitiems 8 jaunimo projektams liko 9300 litų.

Iš viso jaunimo programai buvo skirta 30 tūkst. litų.

usenai be patyciu sypsenaUsėnų pagrindinėje mokykloje „Savaitės be patyčių“ renginiuose nutarėme neakcentuoti žodžio „patyčios“. Tiesiog per draugiškumo, gerumo puoselėjimą, teigiamą pavyzdį siekėme priminti, kad galima ir smagu elgtis kitaip.

Visą savaitę mokyklos fojė „darda“ didelis ir spalvingas „Draugystės traukinys“ - bendras mokinių ir mokytojų darbas.

moteru seklyciaKaip ir kasmet, „Moterų seklyčios“ klubo narės į popietę „Šventų Velykų belaukiant“ pakvietė 20 pradinukų iš Šilutės ir Žibų pradinių mokyklų.

Mažuosius į popietę atlydėjo socialinės pedagogės, o atrinko jos tuos vaikus, kurie kasdieniame gyvenime turi mažiau pramogų. Vaikai atvyko nešini savo rankų darbo dovanėlėmis ir berželių puokštėmis.

SAKTARPIS SIGITO 4Prieš įsiliejant į Rusnės Šaktarpio šventės bruzdesį būtinai reikėjo užsukti į „muitinę“. Čia litus teko išsikeisti į specialią šventės valiutą - pfenigius. Tik jais buvo galima atsiskaityti 8 kaimuose - kulinarinio paveldo kiemeliuose.

Nors Šaktarpio šventėje kaskart atsiranda naujų šventės akcentų, bet unikalių, tik Pamario kraštui būdingų patiekalų paletė ir jaukumu persmelkta atmosfera - vieni pagrindinių Šaktarpio bruožų - nekinta.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt