Kultūra ir švietimas

roziu vakaras atlikejosKai prieš daug metų Šilutės pradinukai nuvažiavo į ekskursiją po Kauno botanikos sodą, mažoji Janina buvo apstulbinta daugybės augalų grožio. Ir nors mokytoja buvo prigrasinusi, kad vaikai neliestų žiedų, Janina neištvėrė, pasilenkė pauostyti nuostabiausią rožę.

Žiedo grožis, kvapas taip pakerėjo mergytę, kad šioji nė nepajuto, kaip lūpomis nuskynė vieną aksominį žiedlapį.

vyduno 2012-07-14 1278464 - tiek abiturientų šiemet į gyvenimą išlydėjo mūsų rajono gimnazijos ir vidurinės bendrojo lavinimo mokyklos.
Šeštadienį griaudint fejerverkams atsisveikinę su mokykla kartu jie atsisveikino ir su vaikyste.

Pernai rajono gimnazijas ir bendrojo lavinimo vidurines mokyklas baigė 474 moksleiviai.

Megnius Bicka 09-13„Šilutės naujienos“ pristato naują kultūrinį projektą ir kviečia pasivaikščioti praeitį su dabartimi jungiančiu informaciniu tiltu.

Iki metų galo pateiksime net 12 straipsnių apie tuziną Mažosios Lietuvos šviesuolių, kurie savo darbais, idėjomis paliko ryškų pėdsaką politiniame, kultūriniame Lietuvos gyvenime. 10 950 litų finansavimą projektui „Mažosios Lietuvos šviesuoliai - iš praeities į dabartį“ skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Rašinių ciklą pradedame pasakojimu apie evangelikų liuteronų bažnyčios kantorių Frydrichą Megnį - žmogų, kurio dėka Žemaičių Naumiestis išgarsėjo visoje Lietuvoje, o evangelikų liuteronų bendruomenė į rankas paėmė pirmą savo laikraštį.

sandra 007Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė Sandra Jablonskienė pateikė paraišką konkursui „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymo bibliotekose stiprinimas“. Konkurso tikslas - sustiprinti gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymus bibliotekose ir sudaryti tam geresnes sąlygas.

saugu svente 5 duonos kepalaiKur tik pasisuksi - viliojantis duonos kvapas, širdingi apsikabinimai ir netylančios šnekos. Taip visą dieną skambant liaudiškai muzikai Saugų gyvenvietės parke šeštadienį linksminosi saugiškiai ir miestelio svečiai, sugužėję į kasmetinę tradicinę seniūnijos šventę „Po malūno sparnais“.

baltu zenklai 2Pavasarį Kintų Vydūno kultūros centre startavęs edukacinis renginių ciklas „Baltų ženklai ir simboliai liaudies mene“ įgauna pagreitį.

Pasimokę, kaip marginti velykius, tapyti ant šilko ir pasigaminę papuošalų iš emalio, šiandien kintiškiai gyvena artėjančio jubiliejinio emalio simpoziumo nuotaikomis.

architektai liepu gatves kontrastaiTarptautinės architektų dienos proga „Šilutės naujienos“ kartu su rajono architektais nutarė į Šilutės miestą pažvelgti specialistų žvilgsniu. Prie apskritojo stalo susėdo Algimantas PETRAVIČIUS, Tatjana PETRAVIČIENĖ ir Egidijus VIDRINSKAS.

Architektų teiravomės, kas formuoja mūsų miesto išskirtinumą? Kurios naujovės puikiai įsikomponuoja į Šilutės erdvę, o kurios - lyg styro it pempės kuodas ir visai netinka? Kaip architektai vertina meno kūrinius ir meninius akcentus Šilutėje, kurie pastaraisiais metais ir brovėsi per kančias, ir prisišvartavo ar atplaukė palyginti lengvai.

booksŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje apsilankė architektas, humanitarinių mokslų daktaras, docentas, rengiamos monografijos „Šilutė. Gaideliai“ vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas Martynas Purvinas kartu su žmona - architekte, kultūros paveldo tyrinėtoja Marija Purviniene.

M. ir M.Purvinai į Šilutę atvyko tyrinėti bene didžiausių Klaipėdos krašte išlikusių senųjų evangelikų liuteronų kapinių, kurios yra vertinga Šilutės miesto architektūrinio, istorinio, kultūrinio palikimo dalis.

eksponatai deguciai dviratininkaiJaunieji Degučių gyventojai šiemet turėjo puikią progą daugiau sužinoti apie savo kraštą, čia gyvenusius žmones, jų buitį ir papročius. O tokią galimybę jiems suteikė vietos bibliotekininkė Elena DRAGŪNIENĖ, parengusi projektą „Tėvų ir senelių takais“.

Būrelis moksleivių, kartu su bibliotekininke sėdę ant dviračių, aplankė senąsias krašto kapinaites, pabuvojo ir Juodžių kaime gyvenančios Ramutės Šveikauskienės namuose, kur šeimininkė turi sukaupusi daugybę senolių buities rakandų - tokių, kokių šiandienos vaikai nebuvo matę ir, anot jų pačių, nė už ką nebūtų sugalvoję ką su jais reikėtų daryti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt