Kultūra ir švietimas

filmo pristatymas GalinskieneTikriausiai maža saujelė žmonių atsirastų, kurie, besilankydami Šilutės krašto renginiuose, kuriuose kalbama unikalia šišioniškių tarme, nežinotų, ką reiškia „vėliju jum gerą giliukį, didelį stukį“ (linkiu jums laimės didelį gabalą).

Tokiu pat pavadinimu filmas, įpareigojantis visus būti laimingus, pristatytas Šilutės rajono bendruomenei. Keturių dalių filmas apie lietuvininkų gyvenimą - dar vienas reikšmingas ir lauktas Šilutės - Lietuvos kultūros sostinės atspindys.

IMG 3550Grodamas gitara, akordeonu ar fleita pasaulį vargu ar nustebinsi, o priglaudęs prie lūpų lietuvišką birbynę ar skudučius, perbraukęs pirštais per kanklių stygas ar skambiai subeldęs skrabalais, neabejotinai sulauksi dėmesio.

Tuo įsitikinęs gausus būrys Šilutės vaikų meno mokyklos liaudies instrumentų klasės mokinių, pamilusių ir įvaldžiusių tuos instrumentus. Pamilo taip, kad, susibūrę į liaudies instrumentų orkestrą, nuskynė laurus 4-ajame respublikiniame Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje - konkurse.

italijaVis daugiau abiturientų renkasi studijas užsienyje. Vieni keliauja studijuoti ten kur pigiau, kiti kur jau išvažiavę daugiau draugų bei patikimiau, o dar kiti ten, kur šilčiau.

Aurelija Černevičiūtė, turėjusi galimybę studijuoti Italijoje, Genujos universitete (Universita Degli Studi di Genova), sako, jog studijų Italijoje metu visapusiškai praplėtė savo akiratį: sutiko daug įdomių žmonių iš įvairiausių šalių, turėjo galimybę daug keliauti. Mergina vos atvykusi į Genują pajuto, jog jos svajonė išsipildė.

vokietijaVis daugiau moksleivių, įgijusių vidurinį išsilavinimą, pasirenka studijas užsienyje. Net apie 1.8 mln. jaunimo renkasi studijas užsienyje ir netgi dešimtadalis iš jų pirmenybę teikia mokslui Vokietijoje. Žinoma, priežasčių yra daug – studijos Vokietijoje pasižymi patrauklumu bei gera kokybe, atitinkančia tarptautinį lygį.

Jos jungia šimtametes tradicijas su moderniomis technologijomis. Vokietijos mokslą garsina ir faktas, kad beveik kasmet Vokietijos arba joje dirbantys kitų šalių mokslininkai yra nominuojami Nobelio premijai.

Pagrindiniai aukštojo mokslo laipsniai, kaip bakalauras, magistras; studijos anglų kalba, galimybė kaupti kreditus, patogi atsiskaitymo forma, sąlygos keisti studijų profilį, pereiti iš vienų studijų į kitas pateikia užsienio studentams plačią pasirinkimo galimybių skalę.

zvaigzdute atsakomybes dalybosVaikas - neįkainojamas šeimos turtas, paliktas darželiui, - žmonėms, kurių iki šiol šeima nepažinojo.

Ar darželis, kuriam perduodama ši vertybė - vaikas, yra tas tvarinys, kuris galės tapti šeimos gimine, ar atsiras tarp darželio ir šeimos visapusiškas pasitikėjimas? Ką mamytės, tėveliai žino apie žmones, kurie ugdys, globos, saugos mažąjį žmogutį? Kiek kartų lankėsi toje įstaigoje, ar atkreipė dėmesį į aplinką, dienotvarkę ir kt.?

rauktiene marguciaiŠilutės kultūros ir pramogų centras šiemet įgyvendina Šilutės rajono kultūrinės veiklos projektą edukacinę tradicinių amatų programą "Iš kartos į kartą", kurią finansuoja Šilutės rajono savivaldybė.

ŠKPC kviečia visus norinčius dalyvauti šios programos edukaciniuose užsėmimuose. Užsiėmimus ves tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai.

nendre smelevicius sveikinaKiekvienas iš mūsų turime auginti savo nendrę, sudėdami į ją viską, ką mokame geriausiai. Tada nendrė gali tapti net sidabrinė!

Tokią sidabrinę nendrę išaugino ir visą savo gyvenimą sudėjo Mintaras SMELEVIČIUS, tūkstančių šilutiškių mylimas pedagogas, šimtams mokinių širdyse pasėjęs gėrio ir kūrybos sėklą, meninio žodžio skaitovas, eilių ir dainų kūrėjas, renginių režisierius ir vedėjas, Šilutės Sąjūdžio balsas. Šis kūrėjas neabejotinai gali būti vadinamas ir Šilutės rajono Laisvės šaukliu, nepailstamai iš visų tribūnų kvietęs žmones neprarasti dvasingumo, sąžinės, patriotiškumo, eiti kartu su Lietuva visada, bet kokiomis aplinkybėmis.

P2254755Jei norite sužinoti, ar verta mėnesių mėnesiais ne vienerius metus kartoti žingsnelius, šlifuoti sukinius, kurti kompozicijas, kartoti žingsnelius, repetuoti judesius, paklauskite „Žvaigždūnės“ šokėjų. Jos nuolat žiba konkursuose, festivaliuose, kelionėse pažįsta vis daugiau Europos šalių ir miestų.

Jau antrąjį veiklos dešimtmetį bebaigiantis šiuolaikinių šokių kolektyvas ovacijomis pasitinkamas ir palydimas ne tik gimtojoje Šilutėje ar kituose Lietuvos miestuose. „Žvaigždūnė“ neša Šilutės ir Lietuvos vėliavas per daugelio Europos miestų gatves, džiugindama tarptautinių renginių žiūrovus, stebindama šokio specialistus profesionalumu, elegancija ir temperamentu.

Kovo pradžioje „Žvaigždūnės“ šokėjos ir jų vadovė Loreta Stanelienė įsiliejo į kelių tarptautinių festivalių tūkstantines eisenas Prancūzijoje, savo choreografine kūryba sužavėjo ir vieno garsiausių pasaulyje - Nicos karnavalo publiką.

Štai mūsų šokėjų įspūdžiai.

IMG 3874Nušurmuliavo, nudundėjo tradicija tapusi kasmetinė Kaziuko mugė, gausiausią būrį amatininkų, meno kolektyvų ir pirkėjų sutraukusi į Vilnių. Tuntais sostinėn sugužėjo gausios žemaičių pajėgos - žmonės kalba, kad Vilniuje, kur tik bepasisuktum, visur galėjai šią šnektą girdėti.

„Šilutės naujienas“ pasiekė informacija, kad šventinis šurmulys dar nesibaigia. Šį savaitgalį pasidžiaugti pavasariu kviečia Kaziuko mugės ir Kaune, ir Airijoje.

Renginį Airijos lietuviams ves šilutiškis, renginių organizatorius ir vedėjas, puikiai žinomas visuomenininkas Marijus Budraitis. Dvi dienas truksiančią mugę įgarsins šilutiškis Algirdas Skripkauskas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt