Kultūra ir švietimas

moteru seklyciaKaip ir kasmet, „Moterų seklyčios“ klubo narės į popietę „Šventų Velykų belaukiant“ pakvietė 20 pradinukų iš Šilutės ir Žibų pradinių mokyklų.

Mažuosius į popietę atlydėjo socialinės pedagogės, o atrinko jos tuos vaikus, kurie kasdieniame gyvenime turi mažiau pramogų. Vaikai atvyko nešini savo rankų darbo dovanėlėmis ir berželių puokštėmis.

SAKTARPIS SIGITO 4Prieš įsiliejant į Rusnės Šaktarpio šventės bruzdesį būtinai reikėjo užsukti į „muitinę“. Čia litus teko išsikeisti į specialią šventės valiutą - pfenigius. Tik jais buvo galima atsiskaityti 8 kaimuose - kulinarinio paveldo kiemeliuose.

Nors Šaktarpio šventėje kaskart atsiranda naujų šventės akcentų, bet unikalių, tik Pamario kraštui būdingų patiekalų paletė ir jaukumu persmelkta atmosfera - vieni pagrindinių Šaktarpio bruožų - nekinta.

liekio paroda portretasPirmąją personalinę parodą Kintų Vydūno kultūros centre pristatė menininkas Aurimas LIEKIS. Pastelių miniatiūros sukurtos Anglijoje, kur A.Liekis kurį laiką dirbo ir gyveno.

Pasak menininko, paroda „Pa(si)mąstymai ir pa(si)stebėjimai“ padeda stabtelėti nuo kasdienio vartojimo, nerimo ir atsigręžti į save.

Įpusėjus kovai. / Organizatorių nuotr.Kovo 28 d. jau trečią kartą į F.Bajoraičio viešąją biblioteką rinkosi "Europrotų" turnyro dalyviai. Dalyvavo devynios komandos, nors užsiregistravusių yra 11 komandų.

gimnazistes parodaKovo 22-ąją minėjome Mažosios Lietuvos krašto šviesuolio - pedagogo, filosofo, mąstytojo ir rašytojo Vydūno gimtadienį. Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistai, minėdami šią dieną, jau antrus metus F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje visuomenei pristato savo kūrybą.

H.Šojaus dvaras. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.1845 metų balandžio 1 d. Klaipėdoje gimė Hugo Šojus, tapęs garsiu Klaipėdos krašto visuomenės veikėju, Šilokarčemos dvaro savininku, lietuvininkų kultūros tyrinėtoju, Šilutės miesto mecenatu.

Šilutės muziejus kviečia pagerbti šią asmenybę - šiandien aplankyti jo kapą, esantį senosiose dvaro kapinaitėse (H.Šojaus g., priešais Pirmąją gimnaziją).

lasiniu deina zibuteŽiemos pabaigoje Šilutės lopšelyje - darželyje „Žibutė“ vyksta lašinių valgymo diena. Atrodo, kad vaikai nemėgsta lašinių, bet kai visi kartu pasodiname po svogūną, auginame, laistome jį tol, kol jis išleidžia žalius sultingus laiškus - noras, kad lašinių diena ateitų kuo greičiau vis stiprėja.

verbos A.Rauktiene pasakojaLikus savaitei iki Velykų, sekmadienį, Lietuvoje švenčiamas Verbų sekmadienis, Verbinės, daugelyje Europos šalių dar vadinamas Palmių sekmadieniu. Pirmą kartą verbos lietuvių kalba paminėtos 1573 metais.

Verba (nuo žodžio virbas) - tai iš augalų šakelių ir gėlių kuriama puokštė.

Šilutėje ir Švėkšnoje visi norintieji buvo mokomi patys verbą pasigaminti, pasakojama apie senąsias tradicijas.

raudonkepuraite be patyciuŠilutės lopšelis - darželis „Raudonkepuraitė“ jau penktą kartą įsijungė į  VšĮ „Vaiko labui“ organizuotą respublikinę akciją „Savaitė be patyčių“.