Kultūra ir švietimas

Marcelijus MartinaitisŠiandien nuo 14 val. bibliotekų lankytojai virtualiai bendraus su vienu garsiausių šalies poetų, legendinių „Kukučio baladžių“ autoriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu M. Martinaičiu. Kaip teigė pats svečias, šiame projekte jis sutiko dalyvauti norėdamas patenkinti savo smalsumą.

Persirengėliai. / Organizatorių nuotr.Vasario 19 d. Klaipėdos senamiestyje bus švenčiamos Užgavėnės. 14.00 val. prie Neringos skulptūros (tarp Kulių Vartų g. ir Taikos pr.) vyks masinis persirengėlių pasimatymas, kuris vėliau peraugs į triukšmingą eiseną.

Pėsti ir važiuoti užgavėniautojai vinguriuos Tiltų, Didžiojo vandens, Vežėjų, Daržų gatvėmis į Etnokultūros centro kiemus (Daržų g. 10, Vežėjų g. 4), kur vyks spalvingiausia žiemos šventė. Užgavėnių nuotaiką kurs kapelija „Sutaras“ (Vilnius), folkloro ansambliai (Klaipėda, Kuliai) bei nuotaikingai užsigavėti nusiteikę klaipėdiečiai.

bauskes muziejus Sutarties pasirasymas 1Sausio 31 dieną Šilutės muziejus ir Bauskės kraštotyros ir meno muziejus (Latvija)  pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi muziejų kolektyvai įsipareigojo: keistis parodomis, kurti bendrus projektus, bendradarbiauti vykdant įvairias muziejines programas ir reklamuoti abiejų muziejų veiklą.

jaunimo projektasJau ne pirmus metus bendruomenės „Rusnės šeima“ suaugusiųjų rūpesčiu yra tapęs klausimas, kaip jauniems žmonėms sukurti tokias gyvenimo kaimo vietovėse sąlygas, kad jiems nekiltų minčių nei visam laikui persikelti į didmiesčius, nei juolab palikti Lietuvą. Ši užduotis nėra iš lengvųjų. Tačiau bendruomenė jos ėmėsi. Juk reikia imtis iniciatyvos.

DAINU DAINELEŠiemet vos 12 kolektyvų ir solistų panoro dalyvauti rajoninėje „Dainų dainelės“ atrankoje.

Sausio viduryje įvykusiame rajoniniame „Dainų dainelės“ ture dalyvavo išties kuklus būrelis jaunųjų dainininkų.

zibu pradine su plakatais DSCN1843Šilutės Žibų pradinės ir jos Grabupių skyriaus mokyklų pirmokėliai, ugdomi pedagogių Reginos Chockevičienės, Ritos Kriščiūnienės, Viktorijos Mikienės ir Drąsutės Vaitkevičienės, dalyvauja „Second Step“ arba „Antro žingsnio“ programoje.

krastiete Lidija ZigmantienePernai įspūdingai surengtos pirmosios pasaulio šilutiškių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti....“ dalyviai laiškais, dovanomis ar kitokios pagarbos ženklais nuolat lankosi savo kraštiečių ambasadoje - F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

IMGP0536Ekspromtu suorganizuotos varžybos „Nemuno pievų ledo taurė“ sulaukė didelio šilutiškių susidomėjimo. Rungtyniauti panoro net 30 dalyvių.

Vienas iš ledo ralio organizatorių Kęstas Valančius „Šilutės naujienoms“ sakė, jog tikisi, kad neoficialios varžybos kitąmet išaugs į solidų renginį.

pirma gimnazija nugaletojaiŠilutės pirmojoje gimnazijoje jau tradicija tampa konkursas „Pagauk sėkmę“, skirtas pagrindinių mokyklų geriausiai besimokantiems septintokams ir aštuntokams.

Šiemet konkursas vyko antrą kartą, gimnazijoje šurmuliavo Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų geriausi septintokai, aštuntokai ir jų sirgaliai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt