Kultūra ir švietimas

theatre-masksIstorijoje jau ištirpo 2011-ieji metai, tačiau Šilutės krašto žmonės praėjusius metus dar ilgai išsūpuos savo geromis emocijomis, įspūdžiais ir prisiminimais.

Ateidami 2011-ieji atnešė kiekvienam iš mūsų laiko dovanas: labai lauktą Šilutės 500 metų jubiliejų, Šilutei suteiktas garbingas Lietuvos kultūros sostinės 2011 titulas, ypatingi mūsų darbai įvertinti Europos Garbės ženklu. Trys ženklai, trys išskirtiniai įvykiai matomi čia, savo potvynių krašte, Lietuvoje, pasaulyje... O juk visa tai sukurta tiesiant simbolinius tiltus į bičiulišką vienas kito palaikymą, sujungta nuoširdžiu, kartais nematomu, kasdieniu darbu, seniai subrandinta ir pagaliau įgyvendinta idėja...

theatre-masks

Svarbiausi rajono kultūriniai įvykiai 2011 metais.

knyga saugu tarme judeikieneLituanistės, buvusios Lietuvių kalbos instituto darbuotojos Adelės JUDEIKIENĖS padėka saugiškių bendruomenei gimė labai neįprasta forma.

Prieš šešerius metus išleidusi knygą apie švėkšniškių tarmę, 27 metus Saugose mokytojavusi ir čia tebegyvenanti žemaitė nutarė įamžinti ir lietuvininkų tarme šnekančių saugiškių kalbos grožį. Visai prieš Kalėdas pasirodė A.Judeikienės sudaryta knyga „Taip šneka lietuvininkai Saugose“.

Moksleivė Monika (viduryje) mainų programoje JAV. / Organizatorių nuotr.Apie tarptautines studentų mainų programas žino daugelis. Tačiau pasaulį skersai išilgai jau maišo ir vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai.

Pagal moksleivių mainų organizacijos „Youth For Understanding“ programas praėjusiais mokslo metais ne tik Europos, bet ir Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikų šalyse pabuvojo 22 moksleiviai, o šiuos mokslo metus Japonijoje, Čilėje, Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Naujoje Zelandijoje leidžia 21 moksleiviai iš Lietuvos.

muziejui knygaMuziejininkai džiaugiasi Vytauto Juodkazio dovanota knyga „Mažoji Lietuva - mano gimtinė“.

 Degutiškiai pasiruošę šiaurietiškam ėjimui. / Organizatorių nuotr.Vieną apšerkšnijusį gruodžio rytą Degučių pagrindinės mokyklos darbuotojai ir mokiniai buvo pradžiuginti Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro dovana – šiaurietišku vaikščiojimu.

Šį sveikatinimo būdą išbandė 30 mokyklos entuziastų, vadovaujamų instruktoriaus Laimonto Rakausko.

inkakliai policijojeInkaklių pradinės mokyklos mokinukai su savo mokytojomis prieš šv. Kalėdas aplankė uostamiestyje Klaipėdos VPK įkurtą saugaus eismo klasę ir maloniai nustebino policijos pareigūnus parodytomis žiniomis, kaip reikia elgtis gatvėse bei keliuose. 

TVARKIECIU KALEDOSPartijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus nariai jau ne vienerius metus puoselėja savas Kalėdų tradicijas: prieš šventes aplanko šeimas, kuriose vaikučiai labiausiai laukia Kalėdų Senelio, o antrąją Kalėdų dieną visi skyriaus nariai su šeimomis susirenka į sueigą „Miške po egle“.

Kalėdinė - muzikinė pasaka "Drugelis ieško žiemos". / Organizatorių nuotr.Naujakurių pradinėje mokykloje prieš pat Naujuosius šėlo vabaliukai: margaspalvis drugelis, vietoje nenustygstančios musytės, darbščios skruzdėlytės, žalieji žiogai, ratuotosios bitutės, septyntaškės boružėlės. Jie, iš žiemos miego pažadinti dailiosios Fėjos, būriu ieškojo Kalėdų senelio ir jo dovanų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt