Kultūra ir švietimas

svietimo pertvarka naujakuriai purlysLapkričio viduryje Savivaldybės Švietimo skyrius pristatė rengiamą Šilutės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrojo plano projektą.

Mokyklų vadovai sužinojo, kad neteks kai kurių savo skyrių, dabar veikiančių kaimuose, kai kurioms mokykloms teks atsisakyti formuoti vyresniąsias klases.

Koncertuoja ansamblis "Ramytė". / A.Norbutienės nuotr.Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Šilutės kraštotyros draugijos folkloro ansamblio "Ramytės" dainų vakaras "Kol neužpustė laiko vėjai...", skirtas Liudviko Rėzos 235-osioms gimimo metinėms.

sandora liepiene su moterimisJau 15-tą kartą Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ nariai, artėjant Šv. Kalėdoms, surengia šventę savo globotiniams. Tų globotinių - vaikų ir senelių - yra apie pusantro šimto, o juos globojančių žmonių - vos daugiau nei 10. Tad nesunku įsivaizduoti, koks krūvis artėjant šventėms tenka „Sandoros“ darbuotojams.

Tačiau neskaičiuodami savo laisvalaikio valandų ir nepaisydami sunkumų, jie organizuoja didelę šventę: puošia salę, serviruoja stalus, ruošia asmenines dovanėles daugiau nei 100-tui senų žmonių.

akluju nauja pirmininkeĮpusėjus rudeniui į kasmetinį ataskaitinį susirinkimą rinkosi Šilutės aklieji ir silpnaregiai. Jie išklausė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės skyriaus pirmininkės Danutės Antanaitienės ataskaitą, sužinojo bendrą visos šalies silpnaregių situaciją, galimybes gauti finansavimą ir vykdyti kultūrinę veiklą kitais metais, išsirinko naują pirmininkę.

Susirinkimas. / Asociacijos "Nemuno deltos namai" nuotr.Asociacija "Nemuno deltos namai" kartu su partneriais Vokietijos gamtosaugos specialistų sąjunga, Vokietijos federaliniu aplinkos fondu ir Vokietijos Wesel apskrities Biologine stotimi 2011 m. lapkričio 25 d. Rusnėje, Salos etnokultūros ir informacinio centro patalpose (Neringos g. 7) organizavo antrąjį apskritąjį stalą "Gamtosauga regiono plėtrai".

Projektą "Nemuno delta: gamtosauga regiono plėtrai – apskritojo stalo įkūrimas" finansuoja ir remia Vokietijos aplinkosaugos ir atominės energetikos ministerija.

Vienas iš slam poezijos propaguotojų - švėkšniškis Domas Raibys. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr."Į užsienį dažnai atvykstu pranešti žinios, kad tokia kalbėjimo forma yra, atvykstu kaip revoliucionierius. Lietuva maloniai nustebino – ši šalis jau žino, kas yra slemas", - prieš keletą savaičių publiką Vilniuje sveikino JAV slemeris, poetas Saul Williams.

Tiesiai iš jo rankų slem mikrofonas su Lietuvių slemeriais atvyksta į Šilutę.

jovaisa vytautasTrečiadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko mišraus choro „Pamario aidas“ vadovo Vytauto JOVAIŠOS autorinių dainų vakaras, skirtas garbingam 80-ąjam kompozitoriaus jubiliejui paminėti.

Maestro pasveikinti susirinko daugiau kaip pusšimtis jo draugų, mokinių, bendražygių, neabejingų jo kuriamai muzikai šilutiškių. Dainomis tėtį sveikino sūnus Egidijus Jovaiša - „Nerijos“ ansamblio solistas, pagerbti jubiliatą atvyko ir rajono meras Virgilijus Pozingis.

etnokulturos svente pusele ozysŠilutės lopšelyje - darželyje surengta rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų etnokultūrinė šventė „Tas oželis Mikitons...“, kurios tikslas buvo skatinti vaikų ir pedagogų domėjimąsi etnokultūra, Pamario krašto gyventojų papročiais ir tradicijomis.

Į oželio Mikitono pastogę atvyko „Žvaigždutės“, „Žibutės“, „Raudonkepuraitės“, „Ąžuoliuko“, „Gintarėlio“, Juknaičių ikimokyklinių ugdymo įstaigų kolektyvai ir muzikos mokytojai, pedagogai, garbūs svečiai: Šilutės švietimo skyriaus, muziejaus atstovai, Klaipėdos Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nariai.

zibu popiete skaitovai 3305Žmonės, kaip medžiai, sugeria šilumą, surenka pačius karščiausius spindulius, kad sušildytų širdis. Todėl ir susirinkome į popietę tam, kad pasisemtume gerumo, sušildytume savo širdis prisimindami poetą Justiną Marcinkevičių.

Šio renginio sumanytoja - gydytoja Regina Kulpienė - Jaunienė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt