Kultūra ir švietimas

skipping schoolMokyklų nelankančių vaikų nemažėja, ir šiemet jie būriuojasi Šilutės autobusų stotyje, slampinėja po miestą.

Švietimo skyriaus specialistai tvirtina, kad išaiškinus pamokų nelankančius ir į mokyklą sugrąžinus vienus vaikus, atsiranda kiti. Į rajono mokyklas kasmet neateina apie 600 vaikų, kurie yra įtraukti į mokinių registrą. Jie gali būti ir išvykę į užsienį, išvažiavę mokytis į kitus Lietuvos rajonus. Nuolat tyčia pamokų nelanko apie 10 vaikų.

thumb j04000501Politikams pateiktas Švietimo skyriaus ir darbo grupės parengtas bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos bendrasis planas.

Jo reziumė paprasta: dvi pagrindinės rajono mokyklos neteks savarankiško statuso ir bus prijungtos prie kitų mokyklų, dar 4 skyriai, kuriose mokosi pradinukai, bus uždaryti, o vieną vidurinę rajono mokyklą planuojama pertvarkyti į pagrindinę.

minejimas zenklasŠaltą sausio 16-osios vidurdienį prie rajono Savivaldybės susirinko būrelis šilutiškių, kasmet prisimenančių tokio pat šalto 1923-ųjų metų sausio vidurio įvykius - tų metų sukilimo pradžią ir Mažosios Lietuvos prijungimo prie Lietuvos sukaktį.

DSC 1085Be dirbtinio patoso, jautriai ir šiltai šilutiškiai paminėjo 21-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines - Sausio 13-ąją. Šilutės rajone, kaip ir visoje šalyje, ne tik mokyklų, bet ir kitų įstaigų languose rytą sužibo atminimo žvakutės.

Šiemet šilutiškiai buvo raginami kartu pildyti istoriją - pradėtas kaupti 1991 metų sausio įvykių Vilniuje dalyvių sąrašas. Vakare ne tik Sausio 13-osios liudininkai, amžininkai, bet ir vaikai, kuriems perpus mažiau negu Lietuvos nepriklausomybei, o apie kruvinosios nakties įvykius jie žino tik iš pasakojimų, dalyvavo tradiciniame minėjime.

Gardamas 057Antradienį Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio - vaidybinio filmo „1000 galimybių“ premjera, kurią pristatė projektas „Bibliotekos pažangai“. Šis filmas pradėtas kurti dar 2010-aisiais, kai gyventojai iš visos Lietuvos konkursui atsiuntė apie 200 savo istorijų. Scenarijaus autoriai atrinko tris istorijas, kurių pagrindu ir buvo sukurtas 30 minučių trukmės filmo „1000 galimybių“ scenarijus (režisierius Jonas Grižas).

 Pernai prie Šilutės pirmosios gimnazijos pastatytas Vilties angelas. / Edvardo Lukošiaus nuotr.Sausio 13-ąją Šilutės rajone vyks renginiai, skirti paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Parodos atidarymas. / Vydūno kultūros centro nuotr.Kintų bendruomenę suvienijo paroda, kurią sukūrė uostamiesčio fotografai. Kasmet aplankydami po vieną seniūniją, jie užsimojo įamžinti visų pajūrio miestelių ir kaimų šviesuolius.

geografijaBrandos atestatui gauti 2012 metais, kaip ir anksčiau, reikės išlaikyti du brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir vieną pasirenkamąjį.

2012 m. pirmą kartą organizuojamas valstybinis (pasirenkamasis) geografijos egzaminas. Jo turinys apims bendrojo ir išplėstinio geografijos kurso pasiekimus iš geografinio pažinimo, gamtinės ir visuomeninės, regioninės ir globalinės geografijos teminių sričių.

Vaidybinis filmas "1000 galimybių". / Kadras iš Youtube.comSausio 10 d. 15.00 val. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje - nacionalinė filmo premjera - trys neišgalvotos istorijos naujame lietuviškame filme "1000 galimybių".

Viena iš filmo herojų prototipų - F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filialo bibliotekininkė Vida Mišeikienė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt