Kultūra ir švietimas

Renginys I.Simonaitytei atminti. / Organizatorių nuotr.Šilutės kraštotyros draugijos folkloro ansamblis „Ramytė“, vadovaujamas Giedrės Pocienės, pakvietė į atminties vakarą „Ieva Simonaitytė - Mažosios Lietuvos etnokultūros metraštininkė“, skirtą rašytojos 115 – osioms gimimo metinėms paminėti.

Nuskambėjus ansambliečių atliktai Klaipėdos krašto dainai „Lėkė volungė“, vakarą pradėjo šio ansamblio dalyvė, lietuvininkų tarmės puoselėtoja, Šilutės pirmos gimnazijos mokytoja Vaida Galinskienė.

mokytoju streikasPavasarį, kai bunda gamta, labiausiai tinkamas laikas pakalbėti apie meilę. Šįkart apie žmonių ir valdžios meilę.

Šiuolaikinių Lietuvos gyventojų sąmonėje yra susiformavęs sunkiai pakeičiamas stereotipas, kad valdžia turi juos mylėti.

Šį norą patvirtina net ir solidžios socialinės apklausos. Tačiau jei apie valdžios meilę žmonėms imtume klausinėti praeivius gatvėje, daugelis liūdnai ar net piktai skųstųsi, jog valdžia jų nemyli. O perklaustas, kodėl nejaučia valdžios meilės, dažnas tiesiog atšautų: nemyli, nes valdžia yra bloga.

eksponatai darbuotojai„Kam reikalingi muziejai? - provokuojamai klausė Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė naujų istorinių eksponatų pristatymo popietėje, sutikdama, kad dalis mūsų visuomenės iš tiesų neįvertina muziejininkų darbo. Sako, užtenka restoranus ar kaimo turizmo sodybas puošiančių senų rakandų.

2012-ieji Lietuvoje paskelbti Muziejų metais, tad muziejai šiemet bus ypač atviri visuomenei, patrauklūs naujomis veiklos formomis.

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko poeto ir akademiko Justino Marcinkevičiaus atminties vakaras "Čia būta...". / Organizatorių nuotr."...Keli žodžiai - žemė, duona, namai, vanduo, ugnis - atidaro duris į Justino Marcinkevičiaus lyrikos pasaulį..." (Vytautas Kubilius).

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko poeto ir akademiko Justino Marcinkevičiaus atminties vakaras "Čia būta...", skirtas jo mirties metinėms. Renginį vedė jo sumanytoja gydytoja Regina Kulpienė - Jaunienė, kuri vaizdingai skaitė ištraukas iš J.Marcinkevičiaus knygos "Dienoraščiai ir datos".

pusele sere zverelius valgoVaikų lopšelio - darželio „Pušelė“ bendruomenė jau keletą metų rengia akciją „Padėkime iškęsti baltąjį badą paukšteliams ir žvėreliams“. Vaikai daug sužino apie gyvūnų gyvenimą šaltuoju laiku, mokosi juos globoti.

jaunimo projektas turizmo pasmekiuokimŠilutės jaunimo organizacijoms, aktyviam rajono jaunimui bei jaunimo darbuotojams surengtas seminaras „Efektyvios jaunimo organizacijos kūrimas ir stiprinimas“. Jo metu jauni žmonės ne tik diskutavo, bet ir sužinojo, kad jie yra pasyvūs ir jiems nieko nereikia... Tą jie išgirdo iš rajono mero pavaduotojos Stasės Skutulienės.

Ar tikrai mūsų rajono jaunimas yra pasyvus ir jam nieko nereikia?.. Pasirodo, kad ne.

aprangos detales„Savitą lietuvininkių aprėdų grožį per tautosaką ir literatūrą Lietuva pažįsta“, - įsitikinusi garsi etnologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė.

Šilutės muziejuje eksponuojama paroda „Lietuvininkės kraičio skrynia“, kurią pristatė G.Kadžytė, dekoratyvinės dailės dailininkė, tautinio kostiumo kūrėja ir dizainerė Elena Matulionienė bei Klaipėdos etnokultūros centro etnologė Irena Armonienė.

vainutas dvyliktokaiVasarį Vainuto vidurinėje mokykloje netrūko renginių. Vienuoliktokai abiturientams surengė šimtadienį, visa mokykla šventė Valentino dieną.

Jaunimas kviečiamas pareikšti savo nuomonę. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurgita Gurevičiūtė kviečia jaunimą išsakyti savo nuomonę. Tyrimas padės ištirti jaunimo situaciją Šilutės rajone.