Kultūra ir švietimas

RASTINEJE PARODA 1Klientai, užsukę į trijų smulkių įmonių - UAB „Šilutės raštinė“, VšĮ „Šilutiškių džiaugsmas“ ir IĮ „Šilutės reklama“ sukurtą verslo centrą „Šilutė plius“, gali ne tik pasinaudoti ten siūlomomis paslaugomis ir prekėmis, bet ir susipažinti su Vydūno gimnazijos gimnazistų dailės kūriniais.

sveksnos skautai BTUKaune vyko respublikinis finalinis skautų dainų konkursas „Gražių dainelių daug girdėjau 2012“. Švėkšnos Alicijos Rugytės skautai, puikiai pasirodę pirmajame konkurso ture Salantuose, buvo išrinkti atstovauti Klaipėdos krašto skautams Kaune.

gintarelis 25 visiPraėjusią savaitę linksmai, kūrybingai ir išradingai savo jubiliejinį - 25-ąjį gimtadienį atšventė Šilutės vaikų lopšelio - darželio „Gintarėlis“ bendruomenė.

biblioteka vidurziemis 014Jau trečius metus Šilutės F.Bajoraičio viešojoje biblioteka, bendradarbiaudama su Šilutės pirmąja gimnazija, sausio 25-ąją mini viduržiemį. Tą dieną bibliotekoje vyko renginys „Viduržiemio - Žynių dienos - apmąstymai“ tema „Kristijono Donelaičio „Metai“ - lietuvių valstiečių gyvenimo epas“.

„Metų“ ištraukas skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos 3b klasės mokiniai ir dainavo etnografinis ansamblis (mokytojos Irena Arlauskienė ir Giedrė Pocienė).  

pamario pagrindine prevencijaSu patyčių problema susiduria visos mokyklos. Mūsų Pamario pagrindinėje mokykloje nuspręsta imtis veiksmų, kurie padėtų užkirsti kelią patyčioms. Taikant Olweus patyčių prevencijos programą tai įmanoma, nes ši programa sėkmingai taikoma ne tik Lietuvos mokyklose, bet ir visame pasaulyje, ir duoda teigiamų rezultatų.

pradine draugyste su anglaisPer vasaros atostogas Šilutės pradinę mokyklą aplankė Anglijoje gyvenanti mokytoja Elena Mockutė, dirbanti Ash Craft pradinėje mokykloje.

budraitis tabasco ryklys„Dar nesu tiek plojusi... Gaila, kad nesėdėjau priekyje, kai Simonas Donskovas šokti kvietė“, - poeto, renginių vedėjo ir organizatoriaus Marijaus Budraičio sceninės veiklos 20-mečiui paminėti skirtą koncertą įvertino viena šilutiškė. Šilutėje retai būna sausakimša 500 vietų Kultūros ir pramogų centro salė, o scenoje pasirodo šalies popmuzikos žvaigždynas.

Nenuilstančiais plojimais publika įvertino M.Budraičio kūrybą.

muzikantu vakarone vitaŠilutėje, baikerių klube „Hellions“, pirmą kartą surengtas laisvų improvizacijų vakarėlis - stilizuota „jam session“, kuomet muzikantai be didelio išankstinio pasiruošimo lipa ant scenos ir improvizuoja.

Taip gimsta ne tik netikėtos idėjos, stebinantys deriniai, bet ir atsiranda kitokia bendravimo forma.

Vaikai eina į mokyklą. / Martinos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad, vadovaujantis Bendraisiais ugdymo planais, esant 20 laipsnių šalčio temperatūrai pamokos gali būti neorganizuojamos visų tipų bendrojo lavinimo mokyklų I-V klasėse.

O temperatūrai nukritus iki 25 laipsnių šalčio, pamokos nevyksta bendrojo lavinimo mokyklų VI-XII klasių mokiniams bei bendrąjį lavinimą teikiančių profesinių mokyklų moksleiviams.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt