Kultūra ir švietimas

deguciu socialinis projektasPraėjusį penktadienį Degučių bendruomenės namuose buvo linksma - čia karaliavo jaunimas ir mažiausieji, nes vyko projekto „Kompleksinių socialinių paslaugų teikimas socialinės rizikos šeimoms“ užbaigimas.

Sumanę suburti socialinės rizikos šeimų atžalas, praturtinti jų laisvalaikį ir pamokyti jas būtiniausių socialinių įgūdžių, darbelių, degutiškiai pasirinko jauniausią savo bendruomenės dalį - vaikus. Jie parengė projektą ir gavo 9870 litų, todėl ir galėjo daugiau nei 2 mėnesius dirbti su vaikais ir paaugliais.

vainuto adventasAdvento popietę vainutiškiams surengė Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras, Vainuto seniūnija, Vainuto bendruomenė ir Vainuto vidurinė mokykla. Seniūnijos gyventojus šventės organizatoriai kvietė atverti sielas pokyčiams, dalintis šiluma, dėmesiu.

Pirmąją advento dieną žmonės pindavo vainikus, o kaip žinia, apskritimas yra labai senas simbolis, reiškiantis tobulumą ir amžinybę. Į advento vainiką įdėtos keturios žvakės, simbolizuojančios keturis advento sekmadienius, turi savo prasmę.

 egle naumiestis dienaŽemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko linksmas „Parodijų šou“, kurio pagrindinis prizas - pasirodyti miestelio eglės įžiebimo šventėje.

Angelas. / Stock.XCHNG nuotr.Šv. Kūčios – turbūt viena iš paslaptingiausių švenčių. Daugelis iš mūsų juk esame girdėję istorijas kaip šią šventą naktį prabyla gyvuliai, vynas virsta vandeniu arba galime atlikti įvairių burtų, kurie pasuka mūsų likimą tuo kampu, kurio labiausiai reikia.

Nors didžioji dalis lietuvių gyvena mieste, kur sunkiai rasime karvutę, kurią galėtume pamėginti pakalbinti Kūčių naktį, taip pat sunku rasti ir šiaudą, kurį mėgintume traukti iš po vaišemis nukrauto stalo, kad patikrintume, kurio gyvenimas bus ilgiausias. Visgi, dar turime aibę burtų ir tradicijų, kuriuos galime išbandyti šią paslaptingą naktį. Tai gali tapti smagiu užsiėmimu artimųjų ar giminaičių rate.

Rusnė. / Andriaus Mamontovo nuotr.Antradienį Šilutėje savo naująjį albumą "Elektroninis dievas" pristatė dainininkas Andrius Mamontovas.

Po koncerto atlikėjas pasiliko Šilutėje, o kitą dieną vyko į Rusnę.

A.Mamontovas mobiliuoju telefonu įamžino jį sužavėjusius Šilutės krašo vaizdus ir nuotraukomis pasidalino su savo draugais "Facebook" socialiniame tinkle.

Akimirkos iš knygos sutiktuvių. / Sandros Jablonskienės nuotr.Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka neabejingus krašto kultūrai ir istorijai miestelėnus pakvietė į naujos knygos sutiktuves. Vakaro tema laiką nukėlė visu šimtmečiu atgal.

Pristatytame leidinyje „Auszros“ archyvas“ skelbiama XIX a. pabaigos tautinio atgimimo sąjūdžio pirmojo periodinio leidinio – mėnraščio „Auszra“ (1883–1886) archyvinė medžiaga, buvusi sukaupta Martyno Jankaus (1858–1946) leidykloje ir spaustuvėje Bitėnuose ir saugota jos savininko iki pasitraukimo į Vakarus 1944 m.

IMG 7982Nėra moters, kuri nenorėtų ar nesistengtų būti graži. Tačiau ne visos vienodai Dievo (ar gamtos?) apdovanotos puikia figūra, vešliais plaukais ir didelėmis, išraiškingomis akimis.

Vis dėlto, išorinis žmogaus grožis labai didele dalimi priklauso nuo to, kiek į jį investuojame laiko, išradingumo, kūrybingumo ar pinigų.

zum stazuote 0384Šiemet Šilutės žemės ūkio mokykla (ŽŪM) vykdo kaip niekad daug Švietimo mainų paramos fondo remiamų Leonardo da Vinci programos tarptautinių judrumo projektų. Visai neseniai dvi mokinių grupės sugrįžo iš stažuočių Vokietijoje, kur priimančioji organizacija buvo F+U Sachsen gGmbH įmonė.

Mokslo draugai nekantriai laukia abiejų vizitų dalyvių ruošiamų stažuočių pristatymų savo specialybės draugams bei profesijos mokytojams. Visiems įdomu, kaip mokosi profesijos Vokietijos jaunimas, kaip lietuvaičiai leido laisvalaikį, pramogavo, kaip bendravo su jaunimu.

naumiestis as galiu2011 metai paskelbti savanorystės metais. Šią temą atitiko ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vykęs tarpmokyklinis renginys, skirtas Jaunimo dienai.

Šiai progai skirtas renginys vyko jau aštuntą kartą. Šiemet jo tema - „Aš irgi galiu“. Džiugu, kad į šventę atvyko komandos iš Gardamo, Degučių, Juknaičių pagrindinių mokyklų, Švėkšnos „Saulės“ bei Žygaičių gimnazijų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt