Kultūra ir švietimas

 

IMG 6574„Kap feinie, kap dikčiuom feinie!” („Kaip smagu, kaip labai smagu!”) - tokiais šišioniškių tarmės žodžiais Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje kovo 2 dieną, buvo pradėta Kaziuko mugė.

zibu projektasŠilutės Žibų pradinėje mokykloje nuo lapkričio mėnesio vykdomas projektas „Lietuva ąžuolo šakose“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Kodėl Lietuva ąžuolo šakose? Ąžuolas - jėgos, didvyriškumo, ištvermės ir tvirtumo simbolis, dievų buveinės ženklas.

Lietuvoje kirsti senus ąžuolus uždrausta nuo 1420 metų. Ypatinga pagarba apgaubti iki mūsų dienų išliko šimtamečiai ąžuolai, menantys pagoniškąjį medžių kultą. Ąžuolas - tai šimtametis istorijos ir kultūros paminklas.

IMG 001Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su farologu, marinistikos, švyturių istorijos tyrinėtoju ir jūrinės kultūros puoselėtoju Aidu Jurkštu. Jis šilutiškiams plačiau pristatė 2017 m. publikuotą knygą „Lietuvos švyturių istorija“.

Tai vienintelė išsami Lietuvoje išleista knyga apie švyturius, gausiai iliustruota fotografijomis, schemomis, brėžiniais, istorine dokumentika, paties autoriaus piešiniais, stebinanti laivybos ir švyturių istorijos faktų gausa. Pats autorius yra nupiešęs per 1 500 Baltijos jūros švyturių, surengęs apie 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. A.Jurkštas yra atvirukų rinkinio „Senieji Lietuvos švyturiai“ (2010) bei knygos „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015) autorius.

pirmoji gimnazija_BriuselyjeNuo 2017 m. vasario mėnesio Šilutės pirmosios gimnazijos IVd klasės mokiniai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų mokytoja L.Toliušienė dalyvauja pilietinių iniciatyvų projekte „Kuriame Lietuvą“. Jų idėja - mažinti nesveiką konkurenciją tarp gimnazistų, skatinti rajono gimnazijų bendradarbiavimą. Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą IVd klasės mokiniai  ir mokytoja Laima Toliušienė apdovanoti prizu - pažintine kelione į Briuselį. Sveikiname ir džiaugiamės.

fotografijos apie_aukstumalaNesvarbu, kad už lango sniego kalnai ir spigina šaltis, - pavasaris jau ne už kalnų. Tuoj atgims gamta, sujudės upių vanduo, grįš paukščiai. Ne veltui neseniai paminėta pavasario pranašo Vieversio diena. Pasitinkant pavasarį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos  Rusnės filiale vasario 26 dieną atidaryta Karolinos Ambraškienės fotografijų paroda apie unikalią, vieną iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Aukštumalos pelkę.

specialiuju poreikiu_vaiku_paroda2Nuo vasario 16 d. iki kovo 16 d. Šilutės švietimo pagalbos tarnyboje eksponuojama respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda „100 gražiausių žodžių Lietuvai“.

Strikses 5Niekam nėra paslaptis, kad šokių klubo „Atėnė“ šokėjų grupės „Striksės“ merginos Šilutėje yra labai mylimos ir vertinamos. Merginos, šokdamos per krepšinio minučių pertraukėles, kasmet verčia didžiuotis ne tik klubo vadoves, savo artimuosius, bet ir viso mūsų krašto žmones. O tai turi svarų pagrindą: „Striksės“, norėdamos pasiekti aukštų įvertinimų ir rezultatų, turi didelius norus, deda daug pastangų ir darbo, aukoja asmeninį laiką ar net sveikatą.

Svarbiausia, kad šie gražūs pavyzdžiai merginas verčia siekti dar didesnių aukštumų, jaunus žmones veda link aukštesnių tikslų, didesnių svajonių.

Radzevicius ir_StarkusPo pasaulį nuolat besiblaškantys garsiausi Lietuvos keliautojai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus galiausiai atsigręžė į Lietuvą. Vasario pradžioje startavo jų, kartu su Turizmo departamentu kurtas 10 TV laidų ciklas „Aplink Lietuvą“.  

Prieš porą savaičių buvo parodyta laida ir iš Pamario krašto. Keliautojai lankėsi Švėkšnos Genovaitės viloje, valgė didikų maisto - karpio su spirgučiais. Šilutėje juos sužavėjo Hugo Šojaus dvaro aplinka, muziejus.

C Misko_Archyvas-38Su Neringa Nekrašiūte ir Ramūnu Šimukausku.

Kovo 13  d. 18 val. Šilutės kultūros centre muzikinės komedijos KARŠTOJI KIRPĖJO KĖDĖ aktoriai Jūsų nuotaikai padarys gerą ir madingą šukuoseną. Jūsų laukia daug gražaus humoro su RAMŪNU ŠIMUKAUSKU ir užburiančiomis NERINGOS NEKRAŠIŪTĖS ir EGLĖS KRASNOVĖS atliekamomis dainomis. Gera nuotaika - GARANTUOTA!

Ukmergės naujienos