Kultūra ir švietimas

Sveksnos svente_sodybosVisi seniai žino, jog Švėkšna - dvarų kraštas, tad ir šiemetinę Dvaro šventę surengę šio miestelio žmonės vėl atidavė duoklę 514-uosius metus skaičiuojančiai savajai istorijai: prisiminė dvaruose vyravusias pokylių tradicijas, paminėjo visas dvarininkų gimines, aptarė jų vaišių ir aprangos ypatumus ir dvaro parko įdomybes.

Švėkšniškiai už nuopelnus kultūrai įteikė jau 22-ąjį Jokūbėlį, padėkojo aštuonioms miestelį ir apylinkes puošiančioms šeimoms ir, žinoma, patys sulaukė sveikinimų ir dovanų.

Taigi buvo tikra Dvaro puota - ausiai, akiai, širdžiai.

Be to, visą  šeštadienį Švėkšna šventiškai sportavo: vyko krepšinio, šuolio į aukštį, galiausiai - rankų lenkimo varžybos.

germanika NIKO_koncertasKetvirtadienį, rugpjūčio 3 d., 17 val., Šilutės rajono Sakūtėlių kaime esanti SBA koncerno gamykla "Germanika" valandai stabdo savo darbą, kad visi dirbantieji ir jų šeimos nariai galėtų atvykti į gamyklą ne tik susipažinti su jų artimųjų darbo vieta, bet ir pirmąkart SBA koncerno istorijoje darbo vietoje išgirsti Kintų muzikos festivalio tarptautinio orkestro (dirigentas Martynas Stakionis) bei NIKO ansamblio (vadovas bei kompozitorius -  Gediminas Gelgotas) muzikavimą.

 

Gele ir_vejasŠvėkšnos parką ir vilą „Genovefą“ liepos 28 dieną užliejo poezija ir muzika. Šis kamerinis vakaras jau trečius metus tampa įvadiniu renginiu į Švėkšnos miestelio „Dvaro šventę“.

PRAMOGADIENIS 11Jeigu renginys kartojamas ir žadama jį rengti dar ir dar, vadinasi, jau kuriama tradicija. Tokia turėtų tapti Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje antradienį surengta šventė „Šeimos diena Rusnėje“ - pramogadienis. Jį kartu su sodybos šeimininkais antrą kartą organizavo mūsų krašte gerai žinomas pramoginių renginių organizatorius Vygantas Stoškus su komanda.

Organizatoriai juokavo, kad darbo dieną - praėjusį antradienį - rengti pramogadienį jie pasirinko tiksliai žinodami, kad ta diena bus išskirtinė - be vėjo, be lietaus, saulėta ir šilta.

Tačiau, pasak V.Stoškaus, tikroji priežastis taip rizikuoti - renginį organizuoti darbo dieną - buvo ta, kad norėjosi, jog šių metų pramogadienyje galėtų koncertuoti amerikiečiai, bliuzo virtuozai Keegan Mclnroe, Matt Tedder bei jų bičiulis, mūsų šalies lūpinės armonikos virtuozas Aleksandr Belkin. Mat svečiai, dviejų savaičių gastrolėms atvykę į Lietuvą, koncertuoti rusniškiams galėjo tik šį antradienį.

 

cache 1000x563_size16x9_59816bbd10ca3_ltvk20080909pol05Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Kol kas tai būtų pilotinis projektas. Jam pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

 

 

 

MAIN 000x000

Jungtinių Valstijų mokslininkai tęsia archeologinius tyrimus Lietuvoje ieškant žydų kultūros ir istorijos pėdsakų – su mokslininkais į Vilnių atvyko ir kanadiečių filmavimo grupė, kurianti dokumentinį filmą britų nacionaliniam transliuotojui BBC. Filmas, tikimasi, bus parodytas jau kitų metų rudenį. JAV Hartfordo universiteto profesoriaus Richardo A.Freundo vadovaujama mokslininkų komanda kelias savaites dirbo net keliose Lietuvos vietose – Kauno fortuose, Vilniaus Didžiosios sinagogos, buvusios žydų darbo stovyklos vietoje Subačiaus gatvėje – pastarojoje vietoje ieškota slėptuvių. Taip pat tyrinėta ir buvusi nacių karo belaisvių stovykla Šilutėje.

 

 kintu festivalis_kristine
Šįvakar (rugpjūčio 2 d., trečiadienį) 20:00 val. Kintų didžiojoje bažnyčioje skalbės "Raudonasis smuikas".

dailininkes meskaitytes_lidos_atminimas__Apziurime_zenklaLiepos 15 d. Jurbarko kultūros centro iniciatyva Smalininkuose buvo atidengtas labai kuklus, tačiau jaukus ir tautodailininkės Lidos Meškaitytės kuklų būdą primenantis atminimo ženklas.

Smalininkų miestelio žmonės gausiai susirinko į atidengimo ceremoniją, tuo parodydami, jog jie labai gerbia tautodailininkės atminimą, prisimena ją pačią, jos darbų parodas.

L.Meškaitytės darbus galėjo pamatyti ir šilutiškiai - parodos buvo surengtos Šilutės H.Šojaus muziejuje, Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre.

sojaus mirties_metinesAntradienio vidurdienį priešais Šilutės pirmąją gimnaziją, H.Šojaus gatvėje esančiose senosiose Šilokarčemos dvaro kapinėse, sustojo kelios dešimtys krašto istorijai neabejingų žmonių - jie paminėjo Šilutės dvarininko Hugo Šojaus 80-ąsias mirties metines.

Ukmergės naujienos