Kultūra ir švietimas

gardamasKasmet rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Šiemet ji paminėta ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje.

filmu konkursas_dirbtuvesTrečiadienį grupelė jaunųjų kinematografininkų Šilutės kultūros ir pramogų centre pristatė tris savo kūrybos filmukus Šilutės kultūros ir pramogų centro organizuotame trumpo metražo filmų ir filmuotų siužetų konkursui „“Mano kraštas - Mažoji Lietuva“.

Konkursas, skirtas rašytojo H.Zudermano 160-osioms gimimo metinėms.

Visi konkurso dalyvai gavo padėkos raštus ir kvietimą Vilniuje aplankyti Lietuvos kino centrą (arba Lietuvos televiziją - kelionė dar derinama). Šį prizą skyrė Vilniaus Getės institutas (Goethe-Institut).

usenai technologiju_renginyjeRugsėjo 19 dieną grupė Usėnų ir Juknaičių pagrindinių mokyklų 8-10 klasių mokinių lankėsi didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #switch!, kuris vyko Kauno Žalgirio arenoje.

Emilija Vokietijoj„Negalima švaistyti laiko, reikia dirbti, mokytis kalbų, rasti jėgų, motyvacijos“, - ragina Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Emilija Puodžiuvytė.

Emilija šiuos mokslo metus pradėjo ne taip, kaip įprasta - ne Rugsėjo 1-ąją, o gerokai anksčiau. Rugpjūčio mėnesį tris savaites ji mokėsi Bukstehudės Halepageno gimnazijoje, kur tobulino vokiečių kalbos žinias.

„Stengiausi išnaudoti visą laiką, kuris man duotas - per vokiečių kalbos pamoką užsirašydavau sakinius, kurių nesuprantu, tada namie išsiversdavau, rašiau dienoraštį, bendravau su žmonėmis. Manau, kad padariau daug“, - nauja patirtimi džiaugiasi Emilija. 

langineEtninės kultūros globos taryba  kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija skelbia 2017 METAIS GERIAUSIAI TRADICIJAS PUOSELĖJUSIOS ETNOGRAFINIO REGIONO SENIŪNIJOS KONKURSĄ. Šiai metais konkursas skiriamas Tautinio kostiumo ir Piliakalnių atmintinų metų  bei ateinančių Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio paminėjimo įprasminimui.

zudermanas filmas_sauletekisAr žinote, koks mūsų krašto žmogus yra labiausiai išgarsėjęs pasaulyje?

Tai - Macikuose gimęs rašytojas Hermanas Zudermanas (Hermann Sudermann), savo romanais ir apysakomis žinomas visame pasaulyje. Pagal jo kūrinius iki šiol Europoje, Amerikoje ir Azijoje statomi kino filmai, kuriami spektakliai.

Rugsėjo 30-ąją minėsime mūsų krašto šviesuolio 160-ąsias gimimo metines. Minint sukaktį nuo šių metų kovo mėnesio Šilutės kultūros ir pramogų centras (KPC), Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, vokiečių kilmės gyventojų bendrija „Heide“, Šilutės Hermano Zudermano draugija organizavo daugybę renginių, iniciatyvų, edukacijų H.Zudermanui atminti.

Rašytojo jubiliejaus minėjimo renginių ciklą vainikuos jau rytoj prasidėsiančios Vokiečių kultūros dienos, kurių metu įvyks kino bei teatro vakarai, vaidinimai, tarptautinė konferencija, ekskursija, koncertas ir susitikimai su bendruomene.

Kviečiame susipažinti, kas jau įvykdyta ir kas dar bus.

Katyciai erazmus_RumunijojePasibaigus šių metų vasarai, baigėsi ir dvejus metus trukęs tarptautinis Erasmus+ strateginių bendrojo lavinimo mokyklų partnerysčių projektas „Drauge mes žaidžiam, drauge mes laimim: socialinių įgūdžių lavinimas ir inkliuzinis ugdymas per sportą ir užsiėmimus lauke“ („United We Play, United We Win: developing social skills and inclusive education through sport and outdoor activities“), kurį kartu su septyniomis mokyklomis partnerėmis vykdė Šilutės rajono Katyčių pagrindinė mokykla.

Projekte dalyvavo valstybinės bendrojo lavinimo mokyklos iš Bulgarijos, Italijos, Islandijos, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos, 10-16 metų mokiniai, jų tėvai, mokytojai, vietinės bendruomenės ir sporto organizacijos.

jaunimo erdve„Jaunimas gali kalnus nuversti. Svarbiausia - atrasti ryšį su jaunais žmonėmis, įžvelgti jų gerąsias savybes, padrąsinti“, - sako Rimvydas Petrauskis - pedagogas, Šilutės atviros jaunimo erdvės darbuotojas ir Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorius.

R.Petrauskiui tenka pažinti visokį Šilutės jaunimą - aktyvų, pasyvų, jaunesnį, vyresnį, motyvuotą, nemotyvuotą.

Pirmosiomis rugsėjo dienomis su juo ir Lietuvos moksleivių sąjungos Šilutės rajono mokinių tarybos nare Rimante Macijauskaite kalbėjomės naujose Šilutės jaunimo erdvės patalpose - Šilutės kultūros ir pramogų centre. Naujose patalpose yra naujų įrenginių, skirtų aktyviam jaunimo poilsiui.

R.Petrauskis tikisi, kad ateityje Šilutės atvira jaunimo erdvė peraugs į jaunimo centrą, kuris veiks kiekvieną dieną ir naujomis idėjomis, renginiais, susitikimais galės pritraukti dar daugiau jaunų žmonių, kurie yra mūsų miesto ateitis.

 

1Vienuolikai „Sidabrinių gervių“ nominuotą ir šešias iš jų laimėjusį filmą „Šventasis“ Šilutės kultūros ir pramogų centre bus galima išvysti vieninteliame seanse, kuris įvyks rugsėjo 23 d., 16 val.

Ukmergės naujienos