Kultūra ir švietimas

 

2 demoKlaipėdos valstybinė kolegija tęsia renginių ciklą, skirtą Valstybės 100-mečiui paminėti ir kviečia susiburti Klaipėdos miesto akademinę bendruomenę. Nuo 2005 m. Klaipėdos valstybinėje kolegijoje organizuojamas tradicinis KVK talentų konkursas „Išlįsk į šviesą“ kasmet nepraranda aktualumo, kaskart sulaukia dalyvių ir žiūrovų dėmesio. Todėl švenčiant Valstybės šimtmetį nutarta išplėsti renginį – organizuoti Klaipėdos miesto studentų talentų konkursą „Šimtmečio talentas“ sukviečiant dalyvauti studentus iš visų Klaipėdos miesto aukštųjų mokyklų.

JAUNIMO REIKALU_2Šilutės jaunimo reikalų taryboje, kuriai vadovauja Tomas Budrikis, susipažįstama su klausimais, kurie skirti Šilutės savivaldybės jaunimo perspektyvai. Į ketvirtadienį surengtą šios Tarybos posėdį atėjo Šilutės savivaldybės administracijos, politikų ir jaunimo organizacijų atstovai, kurie išreiškė nuomonę ar tiesiog išklausė pateiktus klausimus.

Švietimo skyriaus jaunimo koordinatorė Rimantė Čiutienė pateikė 10 klausimų, kurie buvo svarstyti, išklausyta ir jaunų žmonių nuomonė. Posėdyje dalyvavo 7 tarybos nariai - Rimantė Macijauskaitė (rajono mokinių taryba), Ričardas Čaikys (Pamario jaunimo organizacija) bei Šilutės savivaldybės administracijos atstovai Jurgita Skobienė, Vida Kubaitienė, Modestas Rauktys ir Rimvydas Petrauskis (Jaunimo erdvės vadovas) su savivaldybės politiku Tomu Budrikiu. Iš viso Jaunimo reikalų taryboje yra 12 narių.

DSC 0389Renginys, kuriame nebuvo nė vieno surūgusio veido; tikra bendrystės, draugystės ir bičiulystės šventė; susibūrimas, kuriame visi draugiški visiems, ir į kurį sueinama tikrai ne pilvą - labiau dūšią pamaloninti, - tai vis šeštadienį Senojo turgaus aikštėje kunkuliavusio jubiliejinio - 10-ojo Žuvienės virimo čempionato dalyvių atsiliepimai.

Tądien senąją turgaus aikštę užtvindė tūkstantinė žmonių jūra, kaip ir prieš kelis šimtus metų, kai čia vykdavo Šilutę garsinę žuvies turgūs. Paragauti įvairių skonių žuvienių, pasivaikščioti po istorinį Šilokarčemos turgų ir pabendrauti su šilutiškiais atvyko daug garbių svečių iš užsienio ir Lietuvos. Į Šilutę verdant gardžiausią žuvienę išbandyti savo jėgas suvažiavo 57 komandos (10-čia daugiau nei pernai), iš kurių po dvi buvo iš Rusijos ir Lenkijos, po vieną iš Vokietijos ir Latvijos. Daugiau kaip pusė komandų - 35 buvo atvykusios ne iš Pamario krašto.

Per kelias valandas šios komanos išvirė 3 t 900 l žuvienės - daugiausiai per visą Žuvienės virimo čempionato istoriją. Komandų šefai į katilus dėjo nuo karpių iki pūgžlių, bei širdelėmis pjaustytų morkų, o ant komandų stalų buvo galima pamatyti netgi žuvies ašarėlių... Tačiau visi konstatavo, jog svarbiausias ingredientas, be kurio neišvirsi skanios žuvienės - gera nuotaika ir meilė.

Komisija nusprendė, kad šiemet absoliutaus čempionato nugalėtojo vardo vertas Mažeikių „Kobinys“. Mažeikiškiams atiteko prizas - 30 kg sveriantis rūkytas šamas, o jų žuvienės virimo meistrui Jonui Pocevičiui -  vardinis čempiono žiedas.

poetas Lembertas_2-Eugenijus-muida-ir-Ramun-DragenytRugpjūčio 30 d. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Poezija“ apie poetą, notarą ir visuomenininką Praną Lembertą sutiktuvės. Poetui gyvam esant buvo išleisti du poezijos rinkiniai „Saulėtekiai“ (1935), „Baltija šaukia“ (1947), po jo mirties publikuotas rinkinys „Tau, sesute“ (1969) ir keletas kitų. Ši, naujoji knyga, pasirodė jo 120-ųjų gimimo ir 50-ųjų mirties metinių proga.

f1 TENPaskutinį vasaros savaitgalį Klaipėdos apskrities savivaldybių komandos suvažiavo į Gargždus, kur vyko XI Lietuvos seniūnijų vasaros sporto žaidynių II etapo atrankinės varžybos. Jose dalyvavo apskrities seniūnijų komandos, kurios I žaidynių etape iškovojo pirmąsias vietas. Tai Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Kretingos, Skuodo rajonų, Rietavo ir Šilutės rajono sportininkai.

Dalyviai varžėsi 11-oje rungčių. I-III vietas šiame etape iškovojusios komandos, o stalo teniso ir futbolo I-II vietas, įgijo teisę žaisti finale, kuris antrus metus iš eilės vyks Jonavoje rugsėjo 15 d.

knyga apie_maironiRugpjūčio 28 d.  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale viešėjo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus mokslo darbuotojas, mokslinių straipsnių autorius Eugenijus Žmuida. Jis pristatė paties sudarytą knygą „Maironis: laiškai. Atsiminimai“. Įdomų literatūrologo pasakojimą papildė skaitovės, literatūros kritikės Ramutės Dragenytės skaitomi poeto eilėraščiai, ištraukos iš laiškų.   

 

RUDENS SVENTE_A6_su_draugais__9_vERSIJATautodailės ir amatų mugė, gurmanų turgus, koncertai, mamyčių ir bagažinių turgelis - šios ir dar daugybė kitų veiklų bei pramogų veiks rugsėjo 15 dieną, šeštadienį, Rudens prekybos ir pramogų mugės metu.

meno mokyklaRugsėjo 3-ąją keliems šimtams jaunųjų šilutiškių ir juos lydintiems tėvams duris atvėrė ir Šilutės meno mokykla.

Jau trečius metus ši mūsų krašto jaunųjų menininkų kalvė, kuri anksčiau veikė dviejuose skirtinguose pastatuose, savo veiklą vysto miesto centre esančiose ir dabar jau tam pritaikytose patalpose. Šiemet mokykla džiaugsmingai pasitiko beveik pusės tūkstančio savo moksleivių būrį.

grabupiuose gandru_isskridimasGrabupių bibliotekoje vyko darbelių kūrimas, naujų knygų vaikams pristatymas ir mugė, skirta šv. Baltramiejaus arba Gandrų išskridimo dienai paminėti.

Ukmergės naujienos