Kultūra ir švietimas

 

pirmoji gimnazija_nepriklausomybe2Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo ir Šilutės pirmoji gimnazija.

karpiniai biblioteka2Kovo 12 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių parodos „Aš iškarpysiu meilę Lietuvai“ atidarymas. Gausiai susirinkusiai auditorijai autorė prisipažino, kad susitikimuose nenori kartotis, stengiasi papasakoti ką nors naujo. Jai tokie susitikimai yra labai malonūs ir brangūs.

 

GalvociukaiTrečiadieniais Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyksta jaunųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai“ kūrybiškumo dirbtuvėlės. Būrelis įkurtas siekiant paįvairinti vaikų, nuolat leidžiančių laisvalaikį po pamokų bibliotekoje, užimtumą.

 

tarmiu mokyklele_juknaiciaiJuknaičių bibliotekoje vyko lietuvininkų tarmės pamokėlė, kurioje dalyvavo Juknaičių pagrindinės mokyklos antrokai su mokytoja Daina Endzeliene.

 

Sidabrine nendre_1_pslKovo 11-ąją visoje Lietuvoje žmonės rinkosi minėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šalyje netrūko koncertų, akcijų, gražių minėjimų, didmiesčių gatvėmis vingiavo įspūdingos vėliavos.

Nors Šilutėje tądien snigo ir buvo šalta, tai nesutrukdė šilutiškiams šiltai ir prasmingai paminėti šios progos: Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje įvyko Šv. Mišios, o po jų, jau Kultūros ir pramogų centre (KPC) – šventinis koncertas bei „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimo ceremonija.

Renginio vedėjo Marijaus Budraičio žodžiais sakant, mūsų krašto garbės „Oskaras“ šiemet skirtas Rusnės salos ir informacijos centro direktorei, tautodailininkei Birutei Servienei, kuri yra Pamario krašto papročių ambasadorė ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Atsiimdama garbingą apdovanojimą B. Servienė dėkojo visiems, sutiktiems savo gyvenimo kelyje ir savo kalbą pradėjo žodžiu AČIŪ.

 

silute vb_diktantasKovo 8-ąją visa Lietuva dalyvavo Nacionalinio diktanto konkurse, kuris organizuotas jau dvyliktą kartą. Diktantas buvo rašomas mokyklose, bibliotekose, savivaldybėse.

 

Raudonkepure Kaziukas_2Kaziuko mugė – tikriausias pavasario pranašas. Puoselėjant liaudiškas tradicijas, po gero dešimtmečio, kovo 4-ąją lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ vėl virto triukšminga prekyviete, nes jame šurmuliavo Kaziuko mugė.

 

dalyviaiKovo 1-ąją Šilutės H. Šojaus dvare jau trečią kartą vyko vaikų ir mokinių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas ,,Tramtatulis”, skirtas tautosakos rinkėjo ir leidėjo Antano Juškos 200 metų sukakčiai paminėti. Jame dalyvavo 10 jaunųjų atlikėjų iš Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės.

 

E. Curtis_parodaKovo 21 d., 17.15 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje. Paroda Šilutėje veiks iki balandžio 20 d.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt