Kultūra ir švietimas

Lietuvininku 5_ir_7Jeigu galėtų prabilti, tikriausiai senieji Šilutės pastatai daug papasakotų: kas juose gyveno, kokią veiklą vykdė, kokiais drabužiais rengėsi... Prieš šimtą metų Šilutėje virė gyvenimas - pramogų, teikiamų maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų atžvilgiu prieškario Šilokarčema, vėliau pavadinta Šilute, gerokai pranoko šiandieninį mūsų gyvenimą. Minias žmonių iš Tilžės, Klaipėdos ir Didžiosios Lietuvos į Šilutę sutraukdavo garsieji žuvies turgūs.

Prisiminti istoriją, kurią liudija senieji Lietuvininkų gatvės pastatai, pasiūlė viena seniausių miesto įmonių AB „Šilutės baldai“.

Padedami Šilutės meno mokyklos moksleivių jau rudenį Šilutės miestą baldininkai papuoš „sekretais“ -  grūdintu stiklu dengtais požeminiais „kambariukais“, atspindinčiais miestui svarbių pastatų istoriją, jų paslaptis, parodančiais kuo gyveno žmonės „auksiniu“ Šilutės istorijos laikotarpiu (XIX a. pabaigos - XX a. vidurio).

Šiandien iš arčiau kviečiame pažinti Lietuvininkų gatvės 5, 7 ir 9 namus. Pirmieji du yra sujungti, ir juose ilgą laiką veikė dvi parduotuvės, šilutiškiams žinomos „Vilguojos“ ir „Eldijos“ pavadinimais (tiesa, pastarosios jau nebėra). Trečiasis namas, stovintis šalia dviejų pirmųjų ir dabar tebėra gyvenamasis.  

2sveksnos gimnazija_suns_dienaŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijoje baigėsi dvi savaites trukęs projektas - akcija „Būk mano draugas“, skirtas visuotinei Šuns dienai. Šuns diena Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, nuo 2016 metų oficialiai minima balandžio 24-ąją, ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir keičia visuomenės požiūrį į šunis. Jos tikslas - atkreipti visų dėmesį, kad augintinio turėjimas- tai visų pirma atsakomybė už jį ir jo gerovę, skatinti mokinių domėjimąsi gyvūnais, ugdyti jų atsakomybę bei meilę jiems, suteikti  žinių apie šunų veisles, priežiūrą, skatinti prisidėti prie gyvūnų, gyvenančių prieglaudoje gerovės.

9misiuliai auksines_vestuvesGegužės 1-ąją iškilminga buvo Vainuto bažnyčioje - čia auksines vestuves šventė garbi šio krašto pora Aldona ir Antanas MISIULIAI.

Sveikinimus priiminėjantys plačiai visoje apylinkėje žinomi vainutiškiai tądien visus žavėjo ne tik savo tautine apranga, bet ir laime švytinčiomis akimis, ir tuo, jog buvo itin pakiliai nusiteikę. Jie ir neslėpė: šios datos labai laukė, nors... atėjo ji taip neįtikėtinai greit... Ir - kas žino - gal kaip tik todėl tariant priesaikos vienas kitam  žodžius ir išdavikė ašara abiem ištryško?..

Su „Šilutės naujienomis“ besidalindami ilgo ir darnaus buvimo kartu paslaptimis Aldona ir Antanas buvo atviri: gyvenimo kelias nebūna tik rožių žiedlapiais nubarstytas, per pusšimtį metų tenka ne tik džiaugsmo,  bet ir skausmo ašarą nubraukti, ir atleisti.

Bet atleidimas atsiperka - dovanoja stabilumą ir meilės prisipažinimus net ir žilo plauko sulaukus.  

Degesis 4Kai nemačiom pro šiurkštų abejonių grumstą prasikala pavasaris, kai norisi iš naujo įkvėpti žaliai sproginėjančių medžių aromato, klausytis sugrįžusių paukščių čiulbesio, svaigintis šiuo gražumu, susilieti su juo, godžiai srėbti tą daugybę garsų garselių, sutinkame „vaikštinėjančią“ Bibliotekų savaitę ir ieškančią savo bičiulių.

zibu mokykla_sokiu_kolektyvasSunkus darbas atsipirko gausiais laimėjimais per 2017 - 2018 m. m. Šilutės Žibų pradinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvui „Žiburėlis“, kuriam vadovauja šokio mokytoja metodininkė Alina Urbonienė.

siauliu teatras_vardan_tosGegužės 17 d. Šilutėje svečiuosis Valstybinis Šiaulių dramos teatras, kuris publikai parodys populiariausią repertuaro spektaklį - satyrinį farsą „Vardan tos“ (režisierius - Aidas Giniotis). Tai žaisminga komedija, pastatyta pagal nemirtingąją Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“. Pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu parašytas kūrinys, pajuokiantis ano meto visuomenės ydas, politikų ir valdininkų moralę nepraranda aktualumo iki šiol. „Patriotai“ ne kartą inscenizuoti Lietuvos teatro scenose, įamžinti kino ir TV ekranuose.

Aido Giniočio režisuotas spektaklis „Vardan tos“ - jau penktasis pjesės pastatymas Lietuvos scenose.

 

1eicienes paroda_deguciaiDegučių biblioteka meno mėgėjus pakvietė į Žalpių kaime gyvenančios Vilijos Eičienės fotografijos darbų parodos „Gamtos akimirka“, pristatymą. Paroda skirta Lietuvos nacionalinei bibliotekų savaitei „Kartu mes kuriame ateitį“.

syliu biblioteka_edukacinis_uzsiemimas7Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu Šylių bibliotekoje vyko susitikimas su kūrybinga inkakliške Virginija Rukšnaitiene. Jo metu pristatyta autorės kvilingo darbų paroda „Ir pražydo visos gėlės...“ bei vyko edukacinis kvilingo užsiėmimas.

 

Miestas ir_mada2018 m. gegužės 22 d. - rugsėjo 24 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) bus eksponuojama pirmoji Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos paroda „Miestas ir mada“, pristatanti XIX a. pab. –XX a. pr. europietišką miestiečių aprangos stilių.

Ukmergės naujienos