Kultūra ir švietimas

komiksu dirbtuves3Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, kurių metu jaunieji šilutiškiai bendravo su VšĮ „Kūrybinės idėjos“ kūrėjomis Ula ir Rusne Šimulynaitėmis (Vilnius).  Šie kūrybiškumo užsiėmimai yra didelės kelionės dalelė, nes Ula ir Rusnė juos vedė ne tik Lietuvoje, bet ir lietuvių bendruomenės atžaloms Punske bei Seinuose (Lenkija).

pirmoji gimnazijaŠiemet pavasarį  Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai Simona Bendžiūtė, Gytė Gužauskaitė, Benas Ranauskas, Ugnė Stulpinaitė, Greta Šiaudvytytė, vadovaujami istorijos mokytojos Laimos Toliušienės, įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą 2018“. Projekto organizatoriai - EP nario Petro Auštrevičiaus biuras, skatina domėtis ir atrasti Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos pavyzdžius artimoje aplinkoje.

biblioteka protu_musis4Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis protų mūšis jaunimui „Knygos baterija niekada neišsenka!“

Gyvunu diena_1Spalio 4-ąją Šilutės valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko renginys, skirtas Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti.

CHORU 1Minint 150-ąsias filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos gimimo metines, 2018-ieji Lietuvoje pavadinti Vydūno metais. Taip valstybės lygiu buvo pagerbtas žmogus, kuris visą gyvenimą skyrė žmogiškųjų idealų paieškai ir jų atskleidimui žmonių širdyse.

Galime didžiuotis, kad Vydūnas gimė Šilutės rajone, Jonaičių kaime, o jau būdamas brandaus amžiaus kurį laiką mokytojavo ir kūrė Kintuose.

Šiemet Lietuvoje buvo surengta daugybė renginių, skirtų Vydūno gimimo metinėms paminėti, o 2018-iesiems sukant į pabaigą, Šilutės kultūros ir pramogų centras spalio mėnesį surengė Vydūno chorinės muzikos festivalį „Vydūno daina“. Festivalis apjungė šalis, susijusias su Vydūno biografija ar kūryba - Lietuvą, Vokietiją, Rusiją.   

Juknaiciai 15_sodina_1Šeštadienį unikalioji Juknaičių gyvenvietė pasipuošė dar viena giraite - septynių čia jau ošiančių giraičių skaičių papildė 8-oji - 15 metų veiklos jubiliejų švenčiančios Juknaičių bendruomenės giraitė, kurioje nuo šiol žaliuos ir vaisius ves 15 Rojaus obelaičių.

Ta prasminga proga juknaitiškiai padėkojo vieni kitiems už draugystę ir bendrystę įgyvendinant įvairius projektus, puošiant savąją gyvenvietę ir kartu rūpinantis, kad joje visiems būtų dar maloniau gyventi. Jie taip pat priėmė būrį garbių svečių, gėrėjosi vieni kitų sukurtų darbų parodėle, plojo vietiniams ir atvykusiems atlikėjams. 

 

Spindulys-esmi-600x845Spalio 17 d., trečiadienį, 17:15 val. Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) atidaroma vizualaus meno paroda „Spindulys esmi begalinės šviesos“, skirta vienam iškiliausių lietuvių filosofų, rašytojų ir kultūros veikėjų Vilhelmui Storostui-Vydūnui (1868-1953). Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

 

14206 4d1e11c615d31aa6998b15f5132a01a5Nuo spalio 4 d. pradinių klasių mokiniams jau prieinamas Kultūros pasas. Tai — priemonė, leidžianti pradinukams nuo dabar iki šių metų gruodžio mėnesio dalyvauti Kultūros paso paslaugų rinkinyje siūlomuose renginiuose ir edukaciniuose užsiėmimuose, šioms reikmėms Švietimo ir mokslo ministerija skiria po 5 Eur kiekvienam 1-4 klasių mokiniui.

 pasysiuose literatutaŠiais laikais, kai vis daugiau mūsų laiko bei dėmesio pasiglemžia televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta dulkėti lentynoje. Daugelyje šeimų knygų skaitymas jau yra ne įdomi ir smagi laisvalaikio praleidimo forma, o dėmesio nevertas užsiėmimas. Tad vaikui pažadinti norą skaityti yra tikras iššūkis. Pagrindinis bibliotekininkų ir mokytojų siekis - įtikinti jaunuosius skaitytojus, kad laikas su knyga gali būti ypatingas ir kūrybingas. Kūrybinis skaitymas kartu su tėveliais suteikia vaikams džiaugsmo, o galimybė praleisti laiką kartu leidžia geriau pažinti savo atžalą neformalioje aplinkoje, lavina asmeninius gebėjimus, išlaisvina vaizduotę, suteikia teigiamų emocijų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt