Kultūra ir švietimas

DSC 2058Rugsėjo 26 d. 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre

Kelionę po Lietuvą pradeda naujausia KITOKIO TEATRO komedija - PAŠĖLUSIŲ MOTERŲ IŠPAŽINTIS su puikiai pažįstamomis, talentingosiomis TV ir teatro aktorėmis Asta Baukute ir Egle Mikulionyte.

 

0.192002001505386465Jau šį šeštadienį prasidedanti Europos judumo savaitė kaip ir kasmet sulaukia daug dėmesio iš vietos valdžios, valstybės institucijų, įmonių ir sąmoningų gyventojų. Norėdama įvertinti aktyviausiųjų įsitraukimą, Aplinkos ministerija paskelbė konkursus, kurių laimėtojai bus viešai pagerbiami ir apdovanoti prizais.

Untitled-2 copyŠiandien Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nariai kviečią į susitikimą „Audiovizualinės žiniasklaidos reguliavimo naujovės ir žiniasklaidos svarba vis intensyvėjančio informacinio karo fone“.

Rytoj jūsų laukia festivalio „Muzikinė verdenė“ koncertas ir edukacinė paskaita „Ką pasakoja bažnyčios freskos”.

Kviečiame išsamiau susipažinti su artimiausių dienų renginiais Šilutėje ir rajone.

 

iluts r._PKPirmąsias mėnesio dienas pareigūnai Tauragės apskrityje skyrė didelį dėmesį eismo saugumui. Gausios pareigūnų pajėgos, išsidėsčiusios prie pėsčiųjų perėjų, užtikrino viešąją tvarką ir rūpinosi moksleivių saugumu. Pareigūnai mažiausiems eismo dalyviams padėjo saugiai pereiti gatvę.

baltu vienybess_diena_zakainiu_piliakalnis2017 metai Lietuvoje paskelbti Piliakalnių metais. Ta proga baltų palikuonys Lietuvoje, Latvijoje bei bendruomenės visame pasaulyje kviečiami prisijungti prie Baltų vienybės ugnies sąšaukos ir rugsėjo 22 dieną 20-21 val. užkurti ugnį ant piliakalnių, su baltų istorija susijusiose vietose.

 

4Šiais metais Europos žydų kultūros dienų tema „Diaspora ir paveldas. Štetlas“. Štetlas jidiš kalboje yra žodžio štot, reiškiančio miestą, mažybinė forma, kuria apibūdinama santykinai nedidelė bendruomenė, veikianti santykinai mažame miestelyje.

Rugsėjo 3 dieną Švėkšnos muziejuje buvo minima Europos Žydų kultūros diena. Šiais metais dalyviams buvo suteikta galimybė susipažinti ne tik su Švėkšnos, bet ir su Žemaičių Naumiesčio štetlu. Renginio dalyvius iš Šilutės ir Ž. Naumiesčio nemokamai vežė užsakytas autobusas.


21273110 265227040651057_1398600008983415938_o„BŪTENT TAIP“ - vadinasi fotogrfijų paroda, šiuo metu eksponuojama Šilutės kultūros ir pramogų centre. Parodos autorius - šilutiškis Kęstutus Zdanevičius. Juodai baltose nuotraukose jis bando parodyti Pamario krašto išskirtinumą - gamtos grožį, architektūros savitumą. Pasakoja tai ne žodžiais, o vaizdais...

Parodą galite apžiūrėti darbo dienomis pirmadieniais - ketvirtadieniais nuo 15 iki 18 val., penktadieniais nuo 15 iki 17 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre. Paroda veiks iki spalio 4 dienos.

Greta Gudaityte_su_Vaida_Galinskiene„Rundina, dikta - ta y fest merga“, - šišioniškišką komplimentą, reiškiantį „apvali, tvirta yra šauni mergina“ lengvai ištaria 18-metė juknaitiškė Greta Gudaitytė.

Lietuvininkų tarme mergina domisi nuo šeštos klasės. Greta pati yra šišioniškė, jos seneliai, proseneliai čia gyvenę. Mokydamasi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, paskatinta mokytojos Vaidos Galinskienės Greta ėmė labiau gilintis tik į šio krašto tarmę, bet ir į istoriją, kurią, anot jos, turėtų žinoti kiekvienas, save vadinantis šilutiškiu.

Jaunoji lietuvininkų tarmės puoselėtoja dalyvavo daugelyje konkursų, laimėjo prizines vietas.
Mergina buvo viena iš šešių Pirmosios gimnazijos abiturientų, kuriems 2017 metais buvo skirtos vienkartinės stipendijos už kryptingą, labai gerą mokymąsi, prizines vietas olimpiadose, aukštus valstybinių brandos egzaminų rezultatus, puikius pasiekimus kūrybinėje, visuomeninėje veikloje.

skodlerakas hostas_portretine_nuotrauka„Karaliaučiaus dailės akademijos studentas Horstas Skodlerakas (Horst Skodlerrak) savo molbertą pasistatė Rusnės upės pakrantėje ir pradėjo piešti gerai pažįstamą savo krašto peizažą. Profesorius Alfredas Partikelis (Alfred Partikel), kurio Rytų Prūsijos peizažai nepaprastai žavėjo Skodleraką, lyg atsitiktinai eidamas pro šalį paėmė jo paletę iš rankų ir nutapė paveikslą, kurį studentas visą naktį užbaiginėjo. Ši patirtis, kaip sakė pats Skodlerakas, lėmė jo pasirinkimą tapti dailininku. Iki to 1937-1939 m. jis keturis semestrus mokėsi Eduardo Bischofo klasėje Karaliaučiaus dailės akademijoje. Tačiau vis dėlto pažintis su dailininku A.Partikelių, jų pokalbiai apie Gėtės spalvų mokymą ir Žano Šardeno (Jean Baptiste Simķon Chardin - XVIII a. prancūzų dailininkas) peizažus, kuriuos profesorius labai vertino, jo pasakojimai apie Žoržo Brako (Georges Bregue - XX a.

Prancūzijos tapytojas, grafikas, dekoratorius) ir Andrė Dereno (Andre Derain - XX a. Prancūzijos tapytojas, skulptorius, grafikas ir dizaineris) kūrybą  Paryžiuje, H.Skodlerakui atvėrė akis suprasti, ką jam pačiam reiškia tapyba“. (1)

Ukmergės naujienos