Kultūra ir švietimas

Vetrungiu kelias_2Į jau tradicinį renginį, skirtą geriau pažinti Mažąją Lietuvą, atrasti jos istorines, įsimintinas vietas, birželio 26-ąją pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras ir partneriai.

Renginio metu pristatytas sėkmingai prieš šešerius metus prasidėjęs pažintinis kultūros ir turizmo maršrutas „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas -  anot projekto vadovės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, jau brandžiai įsibėgėjęs - per šešerius metus surengta nemažai seminarų ir konferencijų vėtrungių tematika, parašyta daug straipsnių, surengta per 300 edukacinių užsiėmimų.

Žaidimo organizatorių džiaugsmui, „Vėtrungių keliu“ per Mažąją Lietuvą ir jos istorines vietas jau keliavo daugiau kaip 4000 smalsuolių. Žaidimo pabaiga, kaip ir kasmet, planuojama rugsėjo 27 d.

Ilgaamzis Dotas„Tėtis darbštus buvo, visą gyvenimą daug dirbo, pats ir namą Šilutėje pasistatė”, - apie Jokūbą Dotą, birželio 17 dieną šventusį 90 metų jubiliejų, kalba jauniausia jo dukra Alma.

Gražaus jubiliejaus proga, praėjusią savaitę ilgaamžį aplankė ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

saugu stovyklaTrečiąją stovyklos dieną vaikų keliai vedė į Taurų atrakcionų parką. Mokiniai turėjo progą dieną praleisti laipynėse - karstynėse. Iš pradžių labai nedrąsiai, o paskui jau lengvai visi po keletą kartų įveikė Geltonąją trasą. Įspūdžių patyrė labai daug, išbandyti teko drąsą, jėgas ir ištvermę.

Jonines SveksnojeJoninių šventė Švėkšnos seniūnijos Gedminaičių kaime tikrai daug pastangų reikalaujantis projektas, mat Ingritos ir Arvydo Riterių noras nustebinti šventės dalyvius naujais sumanymais nemažėja. Jie, kartu su Švėkšnos neįgaliųjų draugijos aktyvu, stengiasi padaryti kuo gražesnę ir turiningesnę šventę savo išpuoselėtoje sodyboje.

sveksniskiu isvyka_birzelis_5Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos Ig klasės mokiniai, kartu su keliais pagalbininkais iš II-III gimnazinių klasių vyko į Valdovų rūmus, paskutiniajai „Jungiam Lietuvą“ projekto etapo kovai.

vainuto jonines_2Vainutas pelnytai gali vadintis rajono Joninių sostine. Praėjusį šeštadienį čia suplaukė tūkstantinė minia žmonių. Pasak šventės vedėjo Vytauto Laurinavičiaus, žmonėms kilusiems iš Vainuto jau nereikia daug galvoti, kada aplankyti gimines, draugus, klasiokus. Rasų šventė - Joninės yra geriausia proga visiems susirinkti gimtinėje ir kartu praleisti ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį.

Dažnas šventės svečias rankose turėjo skėtį, nors dėl lietaus jo beveik neprireikė, gausiau, apie porą dešimčių minučių, nulijo vos tik šventei prasidėjus. Tačiau skėčiai labai pravertė, tuomet, kai Šilutės aviatoriai iš dangaus papylė Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus dovaną - saldainių lietų.

kintu biblioteka_ismanusis_namasAr žinai, kas yra „protingas“ namas? O kas yra išmanus įrenginys? Visa tai galėjot sužinoti atvykę 2018 m. birželio mėnesio 14 d. į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą, kur vyko paskaita - dirbtuvėlės „Išmanieji namai“.

Užsiėmimą vedė Vilniaus universiteto, Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė.  Užsiėmimuose buvo pakviesti dalyvauti Kintų pagrindinės mokyklos 5 - 6 klasių mokiniai. Paskaitos metu buvo paaiškinta kas yra išmanusis namas, jo pagrindiniai komponentai, robotų rūšys, saityno kartos, valdiklių „Micro:bit“, „Arduino“, „Codebug“ ir kompiuteriuko „Raspberry Pi“ skirtumai ir panašumai. Kartu išbandėme NFC žymelių programavimą, aptartas jų panaudojimo galimybės.

salunas kroatija3Šokių klubas „Salūnas“ (vadovė Reminta Stoškuvienė) išvyko į tarptautinį  šokių festivalį - konkursą „ADRIATIC ZADAR OPEN 2018“, kuris vyko birželio 14-17 d. Zadare (Kroatija). Kolektyvo dvi paauglių grupės pristatė savo šokių programą žiūrovams miesto aikštėje ir konkurso komisijai. Po pasirodymo gauta maloni žinia - šokių kolektyvui skirtas Grand Prix apdovanojimas. Šilutiškiai sulaukė daug komplimentų, pakvietimų į kitus tarptautinius festivalius.

vainuto gimnazija_stovyklautojaiŠi vasara dosniai dalija saulės spindulius, todėl stovyklauti yra tikras malonumas. Tą patyrė 20 Vainuto gimnazijos stovyklautojų vasaros stovykloje „Klumpelė“, kuriai vadovavo D.Jonelienė.

Ukmergės naujienos