Kultūra ir švietimas

Onines ziurovaiVainuto seniūnijos Gorainių krašto žmonės šeštadienį rinkosi draugėn, kad dar kartą - jau 18-ąjį - pagerbtų liepos pabaigoje savo vardadienius švenčiančias Onutes.

Šv. Onos vardo minėjimas - neatsiejama gorainiškių tradicija, kasmet viduvasarį draugėn suburianti vietinius ir aplinkinių kaimų gyventojus pabendrauti ir kiek atsikvėpti prieš vasaros pabaigos darbymetį. Šiemet šventės dalyvių buvo ypač gausu, mat ir oras pasitaikė itin palankus švęsti.

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma pritarti, kad atlaisvintose patalpose, esančiose Šilutės Liepų g. 16 (iki pavasario čia veikė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras), būtų įkurdintos kelios nevyriausybinės organizacijos ir kitos įstaigos.

ziedasLietuvos nacionalinio muziejaus archeologai atlikdami archeologinius tyrimus Gedimino kalno aikštelėje aptiko keletą mirusiųjų palaikų. Pagal pirminius duomenis vienas iš mirusiųjų galimai yra 1863 m. sukilimo vadas Zigmantas Sierakauskas.

sveksnos dvaro_svente_2017Švėkšnoje - šventės laukimo nuotaikos, nes šeštadienį įvyks „Dvaro šventė“. Penktadienį, įvyks ir dar vienas renginys - poezijos vakaras „Gėlė ir Vėjas“.

svedijoje Silutes_neigaliejiŠiemet vasara nelepina spinduliais, bet Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariams pasiseka sugauti gerų orų. Štai praėjusį šeštadienį visas būrys draugijos narių - net 50 žmonių - susiruošė į kultūrinę - pažintinę kelionę.

1 stoskuviene_dakota_ir_prieskonis_latvijoje„Country Bauska“ yra vienas iš keturių tokio tipo nuolatinių tarptautinių festivalių Europoje, kuris sutraukia geriausius kantri muzikos menininkus iš Latvijos, Europos bei svečius iš JAV. Šį festivalį jau pamėgo šeimos, jo lankytojai gali gyventi palapinių miestelyje, mėgautis vaizdingomis Bauskės apylinkėmis, aplankyti Bauskės pilį ir dalyvauti įvairiuose pramoginiuose renginiuose.

jaunimo mokymo_centras_isleistuvesPraėjusį savaitgalį šalies bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai gavo brandos atestatus, išleistuvių šventėse atsisveikino su savo mokytojais, bendraklasiais ir kiekvienas pasuko savo pasirinktu gyvenimo keliu.

Šilutės rajono savivaldybėje išleistuvės nuskambėjo ne tik penkiose gimnazijose - Šilutės pirmojoje, Šilutės Vydūno, Švėkšnos, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio, bet ir 28 abiturientus išleidusiame Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre.

Šio centro abiturientus viena gražiausių gyvenimo akimirkų - brandos atestatų įteikimo ceremonija - sukvietė į naująsias patalpas, esančias Žibų pradinės mokyklos (Kalinausko g. 10, Šilutėje) trečiajame aukšte.

Čia liepos 14-ąją dar šviežiais dažais kvepiančią atmosferą pagaliau persmelkė ilgai lauktas šurmulys, kai neseniai baigtų remontuoti patalpų slenkstį peržengė naujieji šeimininkai.

Kaip žinia, jau ir ateinančios Rugsėjo pirmosios skambutis čia nuskambės naujiems šeimininkams - šio Centro mokiniams bei pedagogams.

4b203421Šilutiškis žurnalistas Dovydas Pancerovas, dirbantis interneto portale 15min.lt, pavasarį išleido pirmąją savo knygą „Kiborgų žemė“. Joje papasakojo savo įspūdžius apie Maidano revoliuciją ir Rusijos sukeltą karą Ukrainoje. Pasakojimas toks tikras ir įtaigus, kad, pasak skaitytojų, skaitant knygą galima ne tik išvysti aprašomus vaizdus, bet ir pajusti kvapus, visą atmosferą, tvyrojusią Kijevo Maidane ar karo zonoje.

Ši knyga - portalo 15min.lt inicijuoto socialinio projekto dalis. Karas Ukrainoje dramatiškai priminė, kad ir Lietuvos saugumas nėra nepajudinamas, todėl būtinos nuolatinės pastangos jį stiprinti. Stiprinti ne tik aukščiausiu valstybės lygiu. Todėl visas šios knygos pelnas skiriamas atokiuose Tauragės rajono Sakalinės miškuose įsikūrusiam Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Portalas 15min.lt kartu su partneriais šio projekto lėšomis įsipareigojo batalione įrengti dvi šiuolaikiškas laisvalaikio - edukacines erdves. Jos užtikrins visavertį savo pilietinę pareigą garbingai atliekančių Lietuvos šauktinių ir šalies gynybai pasirengusių profesinės tarnybos karių laisvalaikį bei švietimą.

Įspūdžiais apie savo mokinio Dovydo knygą pasidalijo Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas - ekspertas Algirdas GEČAS.

GERIAUSIA 2Liepos 13-ąją istorinėje vietoje - Šilutės Hugo Šojaus muziejaus freskų salėje - rajono Savivaldybės vadovai pagerbė rajono ir visos Lietuvos viltį - geriausiai valstybinius egzaminus išlaikiusius mūsų rajono mokyklų abiturientus.

Toks renginys yra tradicinis, kasmet skiriasi tik šimtukais egzaminus išlaikiusių vaikinų ir merginų skaičiai. Šiemet jų - 7 iš Šilutės Vydūno bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijų.

Geriausiems abiturientams linkėta sėkmingų tolesnių žingsnių, jiems įteikti rajono mero padėkos raštai ir dovanėlės. O patys abiturientai pasidalijo tolesniais planais ir išsakė linkėjimus savo kraštui.

Ukmergės naujienos