Kultūra ir švietimas

IMGP3150Rugsėjo 8 dieną istorinėje Šilokarčemos aikštėje, Katilų alėjoje kunkuliuos daugiau kaip pusšimtis žuvienės katilų, prie kurių savo meistriškumą demonstruos tarptautinio ir jau 10-ojo Žuvienės virimo čempionato komandos ir geriausi žuvienės virimo meistrai iš įvairiausių kraštų ir regionų.


Trečiadienio, rugpjūčio 22-osios ryto duomenimis, įvertinus 25 jau užsiregistravusių komandų anketas pateikiame įdomią statistiką.

IMG 8995Rugpjūčio 22 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko užsiėmimai su bepilotėmis  skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija” bibliotekoje”. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

bikavenaiSavaitgalį ir vėl nuskambėjo tradicinė ir seniai tarptautine tapusi vasaros šventė Bikavėnuose „Grajikit Bikavos žiogeliai“. Į šiemetinį renginį suvažiavo 10 meno kolektyvų.

Renginys, kaip jau įprasta, prasidėjo šventomis mišiomis Bikavėnų šv. Roko koplyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Dainoras Židackas. Vėliau svečiai lipo į vežimaičius ir dardėjo link Bikavėnų centro.

Į šį renginį suėję vietiniai, suvažiavę jų svečiai kalbėjo, kad vasara jau artėja į pabaigą, jau baigiami nudirbti vasaros darbai, tad galima ir gerai pasilinksminti.    

TAPYBA copyLiepos 11 d. menininkai Ieva Tulaitė ir Kipras Černiauskas išplaukė į tapybinę ekspediciją po Lietuvą. Pakeliui jie tapė paveikslus bei kaupė užrašus su kultūrinėmis, gamtinėmis ir meninėmis įžvalgomis.

7Rugpjūčio 15-ąją Lietuvos vėliava iš gėlių pražydo Traksėdžiuose. Žiedus šiai trispalvei sunešė į Žolinių šventę, kuri buvo skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti, susirinkę gyventojai ir jų svečiai.

Gamta traksėdiškiams dovanojo saulėtą dieną, o šventė buvo puiki proga pabendrauti, sudalyvauti sportinėse rungtyse, pasigėrėti „Vėtrungės Peugeot“ ir motociklų „Šilutės greitis“ klubų pasirodymais, akis paganyti į danguje skraidančius aviamodelius.

Šventės organizatoriai džiaugiasi pavykusia švente, kuri visiems paliko gerus įspūdžius.

atverk duris_vasarai_SiuvykleleŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje nuo vasaros pradžios veikia užsiėmimai vaikams „Siuvimo pradžiamokslio mokyklėlė“.

Vilkyciai 5_naujagimiai„Vilko pėdomis“ kasmet žingsniuojantys Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo gyventojai šiemet tradicinę to paties pavadinimo savojo kaimo šventę surengė naujoje vietoje - išpuoselėtame gyvenvietės parke. Čia užteko vietos ir žirgų konkūrui, kuris itin paįvairino šį Žolinės dienos renginį, ir liepaičių bei ąžuoliukų alėjai, kurią sodino naujagimių tėvai, ir savivaldybės vadovų pasodintam ąžuoliukui, ir energingu zumbos ritmu judėjusioms moterims, ir žinoma, iš visos plačios apylinkės suvažiavusiems žiūrovams, kuriuos iš dangaus nulijo... saldainių lietus.

Susirinkusieji ne tik gėrėjosi vietinių bei šalyje žinomų šokėjų ir dainininkų koncertais, bet ir pasveikino savo jubiliatus, padėkojo gražiausiai besitvarkantiems savosios bendruomenės nariams, atidarė atnaujintą tiltelį per parko tvenkinį, kurį šiemet naujais turėklais papuošė vietos kalvis Darius Vilius. O vakare parką nušvietė neįprasti kitų vietovių gyventojams fejerverkai - tądi en paaukotos kelios šiaudinės skulptūros, kurias neseniai sukūrė čia jau penktą kartą surengto šiaudinių skulptūrų plenero dalyviai.   

 kintu biblioteka_zolinesRugpjūčio 15-ąją minima švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena - pati seniausia ir garbingiausia šv. Marijos šventė. Lietuvoje liaudiškas šios šventės pavadinimas yra Žolinė, kadangi bažnyčiose tądien šventinami žolynai. Šia proga rugpjūčio 14 d. į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą buvo pakviesta Kintų pagrindinės mokyklos darželio grupė atverti „Pynių skrynelę“.

38975593 221411408550928_530790436604739584_nRugpjūčio 15-oji - švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena, nuo V amžiaus žinoma viena seniausių švenčių, išlikusi iki šių dienų. Ji reiškia naujo derliaus šventinimą, dėkojimą. Tądien bažnyčiose buvo šventinami laukiniai augalai ir gėlės, vaistažolės, daržovės, nes tikėta, kad tai turi magiškų galių apsaugoti namus nuo perkūno, piktųjų dvasių, gaisrų ar ligų.  Anuomet susirinkdavo visa giminė, nes pasak patarlės: „kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą nieko neturės“. Tad kartu pašventindavo naujo derliaus vartojimo pradžią, ragavo derliaus vaisių ir 12 patiekalų, iš naujojo derliaus kepdavo duoną, aukodavo gyvulius, pasveikindavo naujai susikūrusias šeimas ir naujagimius, prisimindavo mirusiuosius.

Ukmergės naujienos