Kultūra ir švietimas

Untitled-1 copyMūsų šalies visuomenė mažai naudojasi galimybėmis dalyvauti sprendžiant šalies viešuosius reikalus, yra pilietiškai neaktyvi, pasyviai įsitraukia į pilietines veiklas. Todėl buvo paskelbtas projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurį inicijavo Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos biuras ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Šilutės pirmosios gimnazijos IVd klasės mokiniai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų istorijos mokytoja L.Toliušienė įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą!“.

Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą gimnazistai apdovanoti prizu - pažintine kelione į Europos Parlamentą Briuselyje.

naumiestiskes gabijos_naujokaites_kelioneVaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamo respublikinio vertimų ir iliustracijų konkurso „Tavo žvilgsnis“ dalyviai, kelerius metus iš eilės tapę laureatais, gavo puikią dovaną - pilną įspūdžių kelionę į Čekiją ir Slovakiją. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos IVg klasės mokinė Gabija Naujokaitė buvo viena iš laimingųjų, keliavusių kartu su kitais konkurso nugalėtojais iš visos Lietuvos.

kino kureju_kelione_i_vilniuMinint rašytojo Hermano Zudermano 160-ąsias gimimo metines, Šilutės kultūros ir pramogų centras surengė trumpo metražo dokumentinių filmų (filmuotų siužetų) konkursą „Mano kraštas - Mažoji Lietuva“.

Visi konkurso dalyviai gavo puikią dovaną - kelionę į Vilniaus kino klasterį.

headerLapkričio 8 dieną - likus 100 dienų iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio - šilutiškiai pirmieji Lietuvoje kviečia švęsti Atkurtos nepriklausomos Lietuvos šimtmečio šimtadienį. Ta proga Šilutėje organizuojama net keletas šventinių renginių. Trumpai apie juos.

2 biblioteka_lyderystes_akademijaSpalio mėnesį visoje Europoje vyksta tarptautinė kampanija „Time to Move“, kviečianti jaunus žmones daugiau sužinoti apie tarptautines mobilumo galimybes. Šiemet prie šios akcijos prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, vykdanti Jaunimo informavimo taško veiklą.

IMG 5844„Jau kurį laiką vadinu save kūrybininke - tai ir profesija, ir gyvenimo būdas. Kūryba yra netgi tai, kai galvoji, ką valgysi vakarienei, kaip pasveikinsi draugą su gimtadieniu ar netgi ką šiandien apsirengsi.

Kūrybininku tampama kūrybiškumą pritaikant ne tik rutinoje, bet ir pagrindinėje veikloje“, - samprotauja 22-ejų šilutiškė Rūta Šerpytytė.

Tai - ne tušti žodžiai. Rūta studijuoja kūrybinių industrijų profesiją Vytauto Didžiojo universitete, yra dirbusi kūrybininkės darbą reklamos agentūroje. Visai neseniai, kaip pati mergina sako, ji išlindo iš užrašų knygučių į internetą ir sukūrė gyvenimo būdo tinklaraštį „SHARP“, kuriame, kartais paaštrindama liežuvį, aprašo savo kelionių įspūdžius bei kasdienius potyrius.

Rūta nuo mažų dienų buvo kūrėja. Tai ji, trimetė popchoro „Spindulys“ solistė, tyru balseliu dainavo apie meilę Šilutei ir daug metų buvo mamos, „Spindulio“ vadovės Lijanos Šerpytienės didžioji pagalbininkė. Ji iki pat mokyklos baigimo nenulipo nuo scenų: koncertavo su ansambliu „Karčema“, dainavo su kitomis vokalistėmis. Nenuostabu, kad Rūta nusprendė universitete gilintis į „kūrybos kūrimą“.

Šią vasarą mergina antrą kartą dalyvavo studentų mainų programoje ir buvo išvykusi į Jungtines Amerikos Valstijas. Ten ji ne tik dirbo, bet ir turėjo galimybę aplankyti egzotiškąją Kubą. Ši šalis Rūtai pasirodė kaip cigarų, mochitų (mojito - alkoholinis kokteilis) ir senų automobilių pasaulis.

Jūsų dėmesiui - vasaros atsiminimais dvelkiantis interviu su Rūta Šerpytyte.

2 ramuciu_biblioteka_astrauskienes_parodaF.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko švėkšniškės fotomenininkės Violetos Astrauskienės darbų parodos „Čia gyveno ir kūrė menininkai Jakševičiai“ pristatymas, kuriame dalyvavo ir pati autorė.

budraitis juozas_arlauskiene_1Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, tęsdama kūrybinių susitikimų ciklą su žinomais rašytojais, įvairių meno šakų kūrėjais, nusipelniusiomis asmenybėmis, galinčiomis pasidalinti gyvenimo bei veiklos patirtimi, vėl pakvietė kultūros renginių lankytojus į susitikimą.

Visada ypač malonūs yra susitikimai su kraštiečiais, kurių gyvenimas ar kūryba siejasi su Pamario kraštu bei Šilutės miestu. Šį kartą bibliotekoje svečiavosi buvęs švėkšniškis, legendinis kino, televizijos ir teatro aktorius, fotografas, kultūros diplomatas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Juozas Budraitis.

 

SAM 4092Spalio 20 d. į kraštiečio Audriaus Šikšniaus dešimtosios knygos „Žiemojantis angelas II“ pristatymą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale rinkosi nuolatiniai jo kūrybos skaitytojai.

Romano pasakojimas nukelia į pokario laikus, kai Lietuva išgyveno kolūkių kūrimus, sovietinės okupacijos metus. Knygos siužetas ne tik gerai atpažįstamas, bet ir artimas, nes daugelis susirinkusiųjų ar jų artimieji patys tai išgyveno. Persmelkta atvirumo, paprastumo autoriaus kūryba atranda vis daugiau skaitytojų ir tarp jaunimo. Pristatydamas savo knygą A. Šikšnius prisipažino, kad šis kūrinys jau artimesnis jo paties autobiografijai. Antroje „Žiemojančio angelo“ dalyje jis atgaivino vaikystėje matytus įvykius, sutiktus žmones.

Ukmergės naujienos