Kultūra ir švietimas

kino popiete_lauciuoseSausio 27 d. Laučių bibliotekoje vyko kino filmo ir knygos “Berniukas dryžuota pižama” aptarimas, skirtas Tarptautinei holokausto aukų atminimo dienai.

Jaunimas kapsule_2Neeilinis įvykis sausio 27-ąją, šeštadienį, jaunatvišku šurmuliu užpildė Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos patalpas. Čia, artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo datai, įvyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Šilutės rajono mokinių tarybos suorganizuotas renginys „Diskusija su istorikais arba perduok kapsulę“.

Džiugu, kad Šilutės krašte auga toks pilietiškas jaunimas, kuris noriai dalijasi savo mintimis apie mūsų laisvą valstybę, domisi jos išskirtine istorija bei šią patirtį perduoda kitiems.

knygos pristatymas_4_Elena_Povilaitien_Val_Ragauskait_Bernardas_AleknaviiusŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko fotožurnalisto, kraštotyrininko, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Bernardo Aleknavičiaus knygos „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ pristatymas, dalyvaujant autoriui.

 

jaunimo linija„Jaunimo linija“, didžiausia emocinės paramos tarnyba Lietuvoje, dvigubai ilgina tiesioginių pokalbių internetu budėjimo valandas. Nuo šiol Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems tautiečiams emocinė parama bendraujant su savanoriais internetu bus pasiekiama kiekvieną vakarą nuo pirmadienio iki šeštadienio.

 

stintapkio vent_2017._Nidos_KTIC_AilaIki „Stintapūkio“ šventės Neringoje likus mažiau nei savaitei aiškėja esminės renginio detalės, kurios priklauso ne nuo organizatorių, bet nuo oro sąlygų. Deja, bet jos neišpildo lūkesčių ir pagrindinį šventės akcentą, tradicinę žvejybą bumbinimu, organizatoriai yra priversti perkelti į krantą mat Kuršių marių ledas – buvo išneštas vėjo.

biblioteka ziemos_pramogosVisą savaitę Grabupių bibliotekoje vyko renginiai, skirti skautų judėjimo šimtmečiui.

gardamo biblioteka_karpiniu_paroda2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale pristatyta tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių paroda „Tai, kas artima ir miela“.

piesiniu-konkursa-7534Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Šilutės kultūros ir pramogų centras kvietė rajono mokinius prisidėti prie Lietuvai svarbios istorinės sukakties minėjimo, dalyvauti „Šimtmečio atvirukas“ konkurse ir sukurti atvirukus. Atsižvelgiant į pateikto darbo idėją ir atlikimo originalumą, temos atskleidimą, meniškumą bei piešinio kultūrą, komisija išrinko konkurso nugalėtojus.

pirmoji gimnazija_baltarusijojeUgdymo plėtotės centro kvietimu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos Laima Toliušienė ir Nijolė Titienė dalyvavo metodinėse dienose „Lietuvos palikimas Baltarusijoje“. Šios kelionės tikslas - pasidalinti savo patirtimi ir susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldu Baltarusijoje. Dalyviai - Lietuvos mokyklų ir Baltarusijos (Pelesos) mokyklų bendruomenės.

Ukmergės naujienos