Kultūra ir švietimas

Muzikine verdene_fortepijono_muzika1Rytoj 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyks festivalio „Muzikinė verdenė 2017“ koncertas. Šį kartą koncertas bus skirtas fortepijono muzikai, kurią atliks pasaulinio garso pianistas ir dirigentas Alexander Paley (JAV). Renginys nemokamas.

Vyni trioTarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2017“ skaičiuoja jau trečius metus ir žada daugiau nei dešimt gyvos muzikos koncertų ir neeilinių susitikimų. Festivalio renginiai vyks liepos 13-15 dienomis.

sveksnos gimnazija_jaunimo_dienos_vilniuje„Tiesa padarys jus laisvus“ - taip buvo pavadintos 10-osios Lietuvos jaunimo dienos, kurios vyko Vilniuje birželio 23-25 dienomis. Renginyje dalyvavo jaunimas iš visos Lietuvos. Tarp jų - ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai.

Jaunuoliai mokėsi branginti tiesą, laisvę, gebėjimą būti kartu, džiaugtis ir dovanoti džiaugsmą kitiems.

atenes sokejos_palangojePasibaigęs aktyvusis šokių sezonas buvo labai sėkmingas jau 22 metus skaičiuojančiam ir ant sėkmės bangos skriejančiam šokių klubui „Atėnė“.

Apie tai, kad ilgos repeticijos, aplankyti konkursai, festivaliai - visos sudėtos pastangos - atneš puikių rezultatų, bylojo ir praėjęs ruduo, kai, anot šokių trenerės Ingos Mikutytės, į klubą plūstelėjo didelis būrys įvairaus amžiaus vaikų, norinčių įsilieti į klubo šokėjų grupes. O jų šį sezoną buvo suformuota net šešios.

„Visada juodas darbas, kantrybė, tikslingai paaukotas laikas atneša gerų rezultatų. Nenuvylė jie mūsų ir šį pavasarį“, - sako trenerė Inga, vardindama „Atėnės“ šokėjų aplankytus konkursus ir parsivežus trofėjus.

Vydunas su_arfaŠiemet kaimyninėje Priekulėje - Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje - Joninės buvo mistiškos - pirmą kartą publikai parodyta Vydūno misterija „Jūrų varpai“.

Vydūnas yra vienas įstabiausių mūsų krašto žmonių, vienas reikšmingiausių kultūros veikėjų, vienas originaliausių mūsų tautos rašytojų bei mąstytojų. Jis yra parašęs daugiau kaip 30 grožinės literatūros kūrinių, 12 filosofijos traktatų, keliasdešimt straipsnių, lietuvių skaitytojui pristatė filosofinę indų poemą „Bhagavadgyta“. Vydūno reikšmė lietuvių literatūros, ypač dramaturgijos ir teatro raidai didžiulė - jis buvo ryškiausias XX a. pradžios filosofinės dramos ir modernaus teatro kūrėjas.

Keturis dešimtmečius vadovaudamas Tilžės lietuvių giedotojų draugijai Vydūnas gaivino lietuvišką dainą, papročius, režisavo spektaklius lietuvininkams, stiprino lietuvių tautinę savigarbą.
Mes, šilutiškiai, galime didžiuotis, kad Vydūnas yra mūsų kraštietis - jis gimė netoli Laučių - Jonaičiuose, mokytojavo Kintuose.

Kitąmet, Lietuvos valstybės jubiliejiniais šimtmečio metais, bus minimas ir Vydūno gimimo jubiliejus - 150-osios metinės. Tad šiame „Šilutės naujienų“ puslapyje kviečiame prisiminti lietuvybę saugoti įpareigojantį Vydūno palikimą.

Saugu muzikos_malunas_2017_1Trečiadienį (liepos 5 d.) vakare Saugų muzikos festivalo "Saugų muzikos malūnas" organizatoriai kviečia į romansų vakarą.

akluju saskrydis_sokaNekreipdami dėmesio į negalią, itin aktyvų gyvenimą gyvena Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės skyriaus nariai. Prieš savaitę jie suorganizavo Klaipėdos ir Telšių regionų visų aklųjų centrų meninių kolektyvų sąskrydį - festivalį „Aš muzikai lenkiuos“.

Renginyje buvo ne tik muzikos, bet ir šokių, dramos, eilių ir rankdarbių, o svarbiausia - daug bičiulių, kurių gretos po sąskrydžio dar pagausėjo.

Vetrungiu kelias_kelia_veliavaAntradienį Šilutėje skambant senovinio laivo varpo dūžiams buvo paskelbtas istorinio - kultūrinio žaidimo „Vėtrungių kelias 2017“ startas. Tradiciškai per Vėtrungių gimtadienį šalia vėtrungių, pastatytų senojo Turgaus aikštėje, pakelta šių metų žaidimo „Vėtrungių kelias“ vėliava.

Startą šiemetiniam žaidimui davė šio projekto sumanytoja, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova su partneriais - Šilutės H.Šojaus muziejaus direktore Indre Skablauskaite ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininke Virginija Veiveriene.

Jau penktus metus vykstantis žaidimas „Vėtrungių kelias“ skatina keliauti po Mažosios Lietuvos kraštą, geriau jį pažinti.

Žaidimo maršrutas su lankytinomis vietomis išsidriekęs nuo Bitėnų (Pagėgių sav.) iki Nidos. Šiemet „Vėtrungių kelio“ komanda žaidimo dalyviams siūlo net tris temines keliones, o aktyviausių keliautojų laukia prizai.

1 pasysiu_biblioteka_vasaros_stovyklaŠilutės F.Bajoraičio bibliotekos Pašyšių filiale vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla „Linksmieji bibliotekadieniai“, į kurią susirinko gausus būrys jaunųjų pašyšiškių, norinčių turiningai praleisti laisvalaikį.

Ukmergės naujienos