Kultūra ir švietimas

melynoji vakariene_senjorosTo, kas šeštadienį vyko Saugose, Šilutės rajonas nebuvo matęs! Popietę Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius pamėlynavo, laukdamas 2-ojo Saugų festivalio „Muzikos malūnas“ finalinio koncerto ir po jo rengiamos pirmosios rajono „Mėlynosios vakarienės“, skirtos Saugų bažnyčios 160-mečiui.

O dar viena ypatinga naujiena, pradžiuginusi renginio dalyvius: saugiškių sukurta Karaliaus Mindaugo karūna, papuošusi miestelį liepos 6-ąją - Valstybės dieną, pripažinta Lietuvos rekordu!

bociai muziejuoseLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus narių grupė, vadovaujama pirmininko Zenono Karnausko, surengė ekskursiją autobusiuku po Pamario krašto įžymias vietas.

Pijus Pirogovas_konkurse

Per Žolinę Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko festivalio „Muzikinė Verdenė“ koncertas, kuriame skambėjo klasikinės muzikos žvaigždžių atliekami kūriniai. Prieš šį koncertą publiką sužavėjo jaunasis fortepijono klaviatūros magas šilutiškis Pijus Pirogovas.

Šilutės meno mokyklos 
auklėtiniui rugsėjį bus dar tik devyneri, tačiau jis skambina gerokai rimtesnius kūrinius, nei klausosi ar niūniuoja kiti jo bendraamžiai. Talentą su ilgomis kasdieninėmis repeticijomis, nuolatiniu darbu suderinantis Pijus nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, kur garsina ne tik mūsų krašto, bet ir Lietuvos vardą.

„Kai laimi kokį konkursą, jis žino, kad rezultatą pasiekė savo darbo dėka“, - sako Pijaus mama Neringa Jasudavičienė.

Syliu Gandro_sodybosGandras Lietuvoje - mylimas ir pavasarį bene labiausiai laukiamas paukštis, o labiausiai sugrįžtančių šių sparnuočių laukia Gardamo seniūnijos Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenė. Kaip nelauks, jei šie raudonsnapiai kasmet apdovanoja šio krašto šeimas kūdikiais, o atsidėkodama bendruomenė vasaros pabaigoje surengia gandrams smagias išleistuves.

Praėjusį šeštadienį šyliškiai atsisveikino su savo mylimiausiais paukščiais  iki kitų metų, surengę kasmetinę šventę „Gandro dovanos“. Šventėje bendruomenės „Švylys“ aktyvas tradiciškai pagerbė gražiausiai besitvarkančias šeimas, už pagalbą dėkojo aktyviausiems savo nariams, pasidžiaugė sportininkų pasiekimais ir pirmą kartą sugiedojo „Šylių himną“.

 

Untitled-2 copyRetai Lietuvoje girdima senoji muzika neturi įsitvirtinusių atlikimo tradicijų. Trūksta didesnio pačių atlikėjų susidomėjimo ja, nekalbant apie klausytojus, kurie tiesiog prie jos neįpratę. Senoji (Viduramžių, Renesanso, iš dalies – Baroko) muzika tarsi nėra tokia „sudėtinga” klausytojui, kaip, pvz., šiuolaikinė muzika. Vis dėlto tai – gana specifinis muzikinis potyris, kviečiantis į subtilių dermių bei santūrios išraiškos pasaulį.

 

2Gausus būrys šilutiškių rugpjūčio 23 dieną rinkosi į Šilutės Hugo Šojaus muziejų pažymėti dvi svarbias datas. Viena jų, 1923 m. rugpjūčio 23 d. – kupina be galo skaudžių įvykių ir prisiminimų, kita – 1989 m. rugpjūčio 23 d. – alsuojanti viltimi, vienybe ir džiaugsmu.

Vilkyciu svente_senoliaiVasarai riedant į antrąją pusę tradiciškai Žolinės dieną „Vilko pėdomis“ nužygiuoja ir Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės. Šiemet ši aktyvi bendruomenė irgi surengė  savo kasmetinę šventę, kurios metu ir vėl pasidžiaugė gražiu būreliu savo ilgaamžių bei juos keičiančių ir bendruomenę praturtinančių naujagimių, gražiausiai sodybas besitvarkančiais bei dainuojančiais ir šokančiais savo žmonėmis.

Be to, jie praturtėjo žiniomis apie vasaros brandos šventę - Žolinę, visą dieną pramogavo ir tiesiog bendravo su seniai matytais kaimynais, o vakare gėrėjosi... ekologiškais fejerverkais.

DSC 0508Rugsėjo 2 dieną visi žuvienės fanai jau devintą kartą skubės į Šilutės uostą, kur savo samčius, kaip laivus, Katilų alėjoje prišvartuos daugiau kaip pusšimtis komandų iš viso margo svieto.

Turėsime naują čempioną, kuris, kaip Žuvienės magistras, pasipuoš originaliu žiedu - Šilutės rajono mero dovana.

usenu svente_useniskiu_paveikslasŠiais metais Žolinė Usėnų seniūnijoje atšvęsta su didžiuliu pasididžiavimu ir trenksmu. O kitaip ir būti negali, nes kas per Žolinę neviešės ir nesidalins - tas visą amžių skurdžiai nugyvens.

Išskirtiniu vasaros metu - derliaus ir šeimų šventės dieną - Usėnų seniūnijos šventėje „Žolynėliai ligi pat dangaus” pasidžiaugta per metus sulauktais net 17 naujagimių, paminėtas kaimo pavadinimo 295-metis, pasveikinti svečiai, stipriausi ir atkakliausi sportininkai, atminimui nupinti žolynėlių paveikslai.

Tai tik dalis visų linksmybių bei darbų, su kuriais usėniškiai atkakliai pasirengę sutikti naują sezoną.

Ukmergės naujienos