Kultūra ir švietimas

profesijos diena_jankaus_mokykla3Džiugu, jog tradicija susipažinti su įvairiomis profesijomis M.Jankaus pagrindinėje mokykloje tęsiasi. Šiais metais 1a klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su prekybininko profesija. Igno mamytė Inga Lamsodienė pakvietė apsilankyti parduotuvėje „Eglė“.

pirmoji gimnazijaIlgametė Šilutės pirmosios gimnazijos partnerė Vokietijoje Halepagheno gimnazija (Bukstehude) jau antri metai vykdo mokinių, besimokančių vokiečių kalbą ir norinčių pagilinti vokiečių kalbos žinias, projektą. Sumanytojas ir realizatorius - tarptautinių mainų programos vadovas, anglų ir prancūzų kalbų mokytojas H.Hausmanas.

IMG 20181026_160245Metų ratui apsisukus Šilutės kraštotyros draugija pakvietė saviškius ir kitus istorija bei tradicijomis besidominčius šilutiškius į paskaitą tema “Bažnyčia, šventieji ir krikščioniškas tikėjimas: kaip amžių eigoje keitėsi mirusiųjų minėjimo papročiai”.

mokiniu 2Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė švietimo, kultūros įstaigas, dienos centrus, bendruomenės centrus ir kitas organizacijas spalio 5-7 dienomis vykti į edukacinę išvyką į Helsinkio mokslo centrą „Heureka“ (Suomija). Tai dovana toms organizacijoms, kurios aktyviausiai dalyvavo iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir vaikams suteikė galimybę prasmingai ir nemokamai leisti vasaros atostogas.

UsenaiŠilutės rajono savivaldybėje dažnai svečiuojasi mokinių delegacijos iš savivaldybės mokyklų. Džiugu, kad pedagogai savo ugdytiniams nori parodyti, kaip dirba Savivaldybės darbuotojai, kaip valdomas rajonas.

Sveksnos gimnazistesŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinės Agnė Žiliūtė ir Domantė Martinkutė dalyvavo VKIF rengiamame vertimų konkurse ir tapo laureatėmis. Jos laimėjo kelionę į Slovakiją ir Austriją.

Gabup 2Spalio 12 dieną Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai, ikimokyklinukai ir jų mokytojos dalyvavo jau ne vienerius metus vykstančioje  skaitymo dienoje „Keliauju po pasakų šalį„. Diena skirta skatinti vaikų domėjimąsi knygomis bei lavinti kūrybinius gebėjimus. Renginį organizavo Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė kartu su pradinių klasių mokytoja.

Mazosios Lietuvos_gyventoju_genocidasSpalio 16 dieną minėjome Mažosios Lietuvos gyventojų genocido dieną. Prisiminti siaubą keliančius 1944-1945 m. įvykius ir pagerbti čia gyvenusių ir nekaltai žuvusių žmonių atminimą kvietė Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

„Kalbėti apie tą laikotarpį sunku ir sudėtinga. Kaip istorikas, turėčiau turėti storesnę odą, tačiau ruošdamasis paskaitai kai kuriuos dalykus išgyvenau asmeniškai, nes, Mažosios Lietuvos gyventojų išžudymas buvo, yra ir bus šiurpu. Tai nužmogėjimas“, - sakė Klaipėdos universiteto doc. dr. Arūnas Baublys.

Būtent todėl, ruošdamasis paskaitai „Klaipėdos krašto žmonių likimai„, jis neparuošė jokių iliustracijų, o kai ko ir nepasakė... Bet ir tai ką mokslininkas pasakė, kelia siaubą. 1944-1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje - Karaliaučiaus krašte, raudonoji armija žiauriausiu būdu išžudė per 300 tūkst. civilių gyventojų: daugiausiai moterų (kurias dar ir sadistiškai prievartavo), kūdikių, vaikų, senolių. O ir likę 100 tūkst. gyvųjų buvo deportuoti...

Renginio muziejuje metu taip pat pristatyta dviejų žemaičių pseudonimu pasivadinusių autorių knyga „Išdraskytų  lizdų gandrai: „pyliavų bylos“ pėdsakais“, kurioje pasakojamos Macikų lageryje kalėjusių ūkininkų istorijos.

pasyssiu biblioteKiekvienos profesijos atstovai turi profesinę šventę. Pašto darbuotojai kiekvienais metais, spalio 9-ąją, mini savo profesinę šventę. Minint neseniai praėjusią Pasaulinę pašto dieną, spalio 17-ąją Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialo bibliotekininkė Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus mokinukams surengė popietę „Pašto istorijos“.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt