Kultūra ir švietimas

DSC 0508Jau po trijų savaičių - rugsėjo 8 dieną Šilutėje startuos jubiliejinis - 10-asis Žuvienės virimo čempionatas.

„Šilutės naujienos“ naudojasi išskirtine teise ir kalbina šio jau seniai ne tik respublikiniu, bet ir tarptautiniu tapusio renginio sumanytoją, organizatorių ir vyriausiąjį šefą Marijų BUDRAITĮ.

Emalis 2Jau šešioliktąjį kartą Kintų Vydūno kultūros šiemet centre susirinko profesionalūs menininkai į  tradicinę emalio meno kūrybinę stovyklą „Pamario ženklai“. 2018 metai ypatingi Lietuvai, Latvijai ir Estijai - šios šalys švenčia Nepriklausomybės šimtmečio jubiliejų. Todėl šių metų tema išskirtinai skirta bendrai kūrybinei akcijai „Šimtmetis“.

asveleGali būti, kad Švėkšnos krašte gimė dar viena tradicija - liaudiškos muzikos kapelų šventė. Šį kartą pasistengė inkakliškiai, tiksliau, kapela „Ašvelė“ ir jos vadovė Virginija Rukšnaitienė. Moteris, paraginta susirinkusių žiūrovų, pažadėjo, kad šventė, pavadinta „Suskambėkim“, vyks ir kitais metais.

Pliateriu dvarai_3Dvarai ir pilys - reikšmingi istorijos liudininkai, savo gyvavimo laikotarpiu buvę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugoję ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų šeimų istorijas, bei jų gyvenimo būdą. Nuotraukos - galimybė pažinti vertingą istorinį paveldą - kai kur atgimstantį ir naujai pasitinkantį lankytojus.

grabupiai skaitymaiŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko garsiniai skaitymai, surengti vykdant vasaros skaitymų ir užimtumo programą „Auginu skaitymą”.

USENU 2Gamta ir šiemet išsaugojo tradiciją Usėnuose švenčiamą seniūnijos vasaros šventę atvėsinti lietumi,  kuris pliūptelėjo šeštadienį, kai tik įpusėjo valdžios vyrų ir moterų sveikinimai ir dovanų dalybos usėniškiams. Visiems teko traukti skėčius ar lįsti po medžiais ir į palapines. Tačiau tai nesugadino usėniškių geros nuotaikos, nes jie jau žino - švenčiant Žolinių - Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę nuolat taip nutinka.

Šventinę dieną usėniškiai ir sportavo, ir meškerėmis žuvis iš tvenkinio traukė, ir meldėsi už visus esamus ir buvusius usėniškius.

savanore bibliotekoje_VestaAš - Vesta Šiaudvytytė. Gyvenu dideliame mieste - Kaune. Jei mano tėtis nebūtų kilęs iš Šilutės,  greičiausiai nepažinočiau šio miesto. Galbūt iš pirmo žvilgsnio jis galėtų pasirodyti kiek nuobodus, nes beveik viską čia galima apeiti pėsčiomis, nėra troleibusų ar autobusų, daug didelių parduotuvių ar begalės kavinių. Tačiau tai yra klaidingas įspūdis, nes visas tas parduotuves ir kavines čia atstoja beveik miesto centre įsikūrusi Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka. Būtent dėl jos ši vasara tapo kitokia, ypatinga, nes šiais, 2018 metais,  nusprendžiau savanoriauti būtent čia.

Liepio paroda_2Penktadienį Rusnės biblioteka savo lankytojus pakvietė į susitikimą su žinomu krašto verslininku Stanislovu Liepiu, kuris tądien pristatė savo fotografijų parodą.

literaturinis-ruduo-2018Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka skelbia šeštąjį literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį“ konkursą. Kas trejus metus vykstančio konkurso tikslas - skleisti, aktualinti naujausią šilutiškių autorių grožinę ir humanitarinę kūrybą, populiarinti poeto, publicisto, kultūros veikėjo, pirmosios kilnojamosios bibliotekos Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo Fridricho Bajoraičio vardą, už grožinę kūrybą skiriant jo vardo literatūrinę premiją.

Ukmergės naujienos