Šilutės rajono Tarybos opozicijos lyderis Algirdas Gečas bei politikai Arvydas Jakas ir Alfonsas Vanagas surengtoje spaudos konferencijoje apkaltino UAB „Šilutės šilumos tinklai“ stebėtojų tarybą, pirmininkaujamą mero pavaduotojo Vaido Povilonio, neveiklumu.
Ši stebėtojų taryba raginama prisiimti atsakomybę už tai, jog biokuro viešojo pirkimo konkursą laimėjo įmonė, pasiūliusi penktadaliu didesnę kuro kainą nei vidutinė rinkos kaina Lietuvoje.
Yra neaiškumų
Skelbdamas opozicijos pareiškimą A.Gečas, minėjo, kad neaišku, kodėl „Šilutės šilumos tinklų“ stebėtojų taryba neįpareigojo įmonės vadovybę biokuro pirkimo konkursą skelbti anksčiau. Taip praleista proga gauti daugiau pasiūlymų pirkti biokurą mažesne kaina. Ši aplinkybė kelia įvairių prielaidų žinant, kad bendrovė šildymui reikalingą mazutą perka pavasarį, kai jo kaina yra mažesnė.
Konstatuota, jog bendrovė, pasirašiusi biokuro pirkimo sutartį su konkurso laimėtoju 2011- 2012 metais papildomai patirs 900 000 Lt sąnaudų. Tai politikai sužinojo iš „Šilutės šilumos tinklų“ direktoriaus Algio Šaulio rašto mero pavaduotojui V.Poviloniui.
Papildomos sąnaudos reiškia, kad „Šilumos tinklai“ turės atsisakyti dalies planuotų investicijų, ieškoti kitų taupymo šaltinių. Tai gali didinti ir gyventojams tiekiamos šilumos kainą.
A.Gečas priminė, kad rajono Tarybos valdančiosios daugumos sprendimu bendrovės stebėtojų taryba buvo sudaryta vien tik iš „saviškių“ – valdančiosios daugumos atstovų. Dabar jie privalo prisiimti visą atsakomybę už bendrovės veiklos priežiūrą.
„Šilutės naujienų“ žiniomis, „Šilumos tinklų“ stebėtojų taryboje, be įmonės ir Savivaldybės administracijos atstovų, yra trys rajono politikai: V.Pavilonis, Edvardas Vitkauskas ir Juozas Sauspreškis.
Opozicijos politikai paragino rajono merą Virgilijų Pozingį atsakingai įvertinti bendrovėje „Šilutės šilumos tinklai“ susidariusią padėtį, stebėtojų tarybos veiksmus ir savo išvadas raštu pateikti artimiausiame rajono Tarybos posėdyje.
Kodėl gimė pareiškimas?
Rajono Tarybos narys, Kontrolės komiteto pirmininkas A.Jakas sakė, kad opozicijai nebūtų prireikę skelbti tokį griežtą pareiškimą, jeigu valdančiosios daugumos politikai nebūtų žlugdę Kontrolės komiteto posėdžio. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė lapkričio 11 dieną straipsnyje „Kontrolės komitete – naujas karas“.
A.Jako nuomone, Savivaldybės administracijos darbuotojai Kontrolės komiteto posėdžio metu būtų paaiškinę visas konkurso aplinkybes. Valdančiųjų vengimas kalbėti šia tema kelia prielaidų, kad nenorima pripažinti klaidų.
A.Vanago nuomone, jeigu „Šilutės šilumos tinklų“ stebėtojų taryba būtų tinkamai atlikusi savo pareigas ir vykdžiusi įmonės veiklos priežiūrą, dabar nereikėtų kalbėti apie galimą 900 000 Lt nuostolį. „Argi tai maži pinigai?“ – klausė A.Vanagas.
Jis svarstė, kad jeigu išsipildytų „Šilutės šilumos tinklų“ pažadas nedidinti centralizuotos šilumos kainos, tokia suma galėjo atitekti savivaldybės biudžetui kaip dividendai už gautą pelną ar kaip investicija šilumos ūkiui toliau modernizuoti.
A.Jaką stebino ir tas faktas, kad nors viešojo pirkimo komisijos pirmininkas, Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis siūlė netvirtinti konkurso rezultatų ir skelbti pakartotiną konkursą, tačiau nei viešo jo pirkimo komisija nei bendrovės stebėtojų taryba tokiam pasiūlymui nepritarė.
A.Jako žiniomis, biokuro pirkimo sąlygomis domėjosi net 8 įmonės, bet konkurse dalyvavo tik 2. Todėl A.Jakas mano, kad stebėtojų taryba turėjo veikti ryžtingiau, kad būtų nupirktas pigesnis biokuras.
Rašyti atsakymą