Atėjus pavasariui visi norime gyventi gražiau, šviesiau, švariau, bet daugelis miestelėnų to negali dėl labai paprastos ir vis kasmet tos pačios priežasties – Šilutės gatvėse tiek duobių, kad švarus čia vargiai liksi…
Tad miestelėnai skambina redakcijoms, skundus rikiuoja savivaldybės internetiniame puslapyje vis dėl to paties: vaikai į mokyklas žingsniuoja per purvynus, neapšviestomis gatvėmis, žmonės gadina automobilius važiuodami duobėtomis gatvėmis ir žvyrkeliais.
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus optimizmo neskatina – panašu, kad šiemet padėtis mieste pasikeis labai nežymiai, nes gatvių remontams pinigų niekad negaunama tiek, kiek reikėtų.
Skundai plaukia iš visų kampų
„Naujakurių kvartalo Kuršių gatvėje gyvename blogiau nei kaimo gelmėje. Kiek galima tyčiotis iš eilinių piliečių? Niekam neįdomu, kaip turime parsigauti namo“.
„Net pirma pavara neįmanoma važiuoti Rasos gatve į „Rasos“ sodų bendriją, dėl to net pietų namo jau nebevažiuojame. Bet vaikus į mokyklas turime pavėžėti, nes kitaip jie purvini nueitų. Apie savo mašinų išvaizdą ir būklę jau nekalbame – jų nei plauti, nei remontuoti nespėjame“.
„Kada bus rekonstruota Stadiono gatvė? Ja nėra kur pėstiesiems eiti, nėra ir jokio apšvietimo“.
Tokie skundai Savivaldybės internetiniame puslapyje rikiuojasi vienas po kito, tad veriame Šilutės seniūnijos duris, o seniūnas R.Steponkus ima šiųmečių darbų planą ir vardija, kas ir kokio gyvenimo pagerėjimo šiemet gali tikėtis.
„Rasos“ gyventojai geriau negyvens
Pirmiausia R.Steponkus pabrėžia, jog pirmenybė remontuojant gatves buvo ir toliau bus skiriama toms miesto vietoms, kuriose gyvena daugiau žmonių. Štai Kuršių gatvėje, kuri dar visai neseniai buvo tiesiog bulvių laukas, kol kas tėra vos keli namai. Bet vis dėlto dar šiemet bus pradėtas rengti jos asfaltavimo projektas.
Tačiau asfalto dar teks palaukti. Pasak seniūno, pirmiausia teks padaryti nepigius gatvės tiesimo parengiamuosius darbus. Šiemet geriausiu atveju būtų pradėti nebent tik šie darbai.
„Rasos“ sodai – tankiai apgyvendintas atskiras miesto rajonas, kurio gyventojai jau daugybę metų tikrąja žodžio prasme kankinasi, kol pasiekia asfaltuotą Gluosnių gatvę. Rasos gatvė, toliau virstanti Jovarų gatve, – platus žvyrkelis, sėte nusėtas duobėmis. Vienos – mažos, kitos – didesnės, pavasarėjant vis vandens prisipildančios tos duobės seniai bando čia gyvenančių žmonių kantrybę.
Pasirodo, seniūno – taip pat, mat ši gatvė – viena iš tų, kurių greideriavimui lėšų tenka ieškoti nuolat. Bet greideriavimas menkai gelbsti, mat vieta, seniūno žiniomis, yra šaltiniuota, tad neilgai trukus gatvę vėl reikia lyginti.
Rasos gatvėje, anot seniūno, jau ir taip nemažai padaryta: ji naujai žvyruota, išplatinta, padarytos sankasos, išvalyti grioviai. Tad jei ne tos nuolat atsirandančios duobės, o karštymečiu – dar ir dulkės, gal būtų ir visai nieko.
Staigių pokyčių R.Steponkus sodų bendrijos gyventojams nežada – ir šiemet ši gatvė bus tik greideriuojama. Tiesa, ji yra įtraukta į tolesnių metų asfaltavimo planus.
Asfalto verkia visi Naujakuriai
„Asfalto nori ir daugumos Naujakurių gatvių gyventojai“, – sako seniūnas ir vardija dar neasfaltuotas gatves: Žilvičių, Minijos, Šermukšnių, Putinų, Alkos, Beržų, Dorės, Pagraudos, Kaštonų, Kurėno, Vėtrungių ir t.t. ir pan. Šiame kvartale asfalto danga paklota vos keliose pagrindinėse gatvėse, ir ateityje padėtis gerės labai iš lėto.
Laukiantiems greitesnių pokyčių R.Steponkus primena, kad ir pirmasis mieste individualių namų Darbininkų kvartalas asfaltavimo laukė kone pusšimtį metų, kitaip nebus ir su naujakuriškiais.
Šiemet gyvenimas nepagerės ir tiems, kurie namo keliauja Stadiono gatve, ir laukia, kad ji greičiau būtų apšviesta ir įrengti šaligatviai. Pokyčiai šioje gatvėje dar net neprojektuojami. Čia bus patvarkomi tik važiuojamosios dalies kelkraščiai, kad pėstieji nemaknotų per balas – daugiau nieko.
Apšvietimas ir šaligatviai Stadiono gatvėje bus projektuojami tik tada, kai išsistatys visas naujasis šios miesto dalies individualių namų kvartalas.
Pinigai eis ten, kur gyvena daugiau žmonių
Tad ką šiemet žadama padaryti?
Planuojama, kad trinkelėmis pavyks išgrįsti Jaunimo al. 7-ojo namo kiemą. Nors lėšų dar neskirta, bet projektavimas jau vyksta.
Naujas asfalto sluoksnis šiemet turėtų būti užpiltas Kęstučio gatvėje, nuo Lietuvininkų g. iki Kęstučio g. esančių vaikų darželių.
Planuojama asfaltuoti dalį Pušyno gatvės Traksėdžiuose, šaligatvį ir apšvietimą planuojama įrengti Pievų gatvės pradžioje, taip pat pakeisti šaligatvio dangą Cintjoniškių gatvės dalyje, kairėje pusėje iki šviesoforo.
Gyvenimas turėtų pagerėti ir H.Šojaus g. 10 ir 12 daugiabučių gyventojams, mat seniūnas turi vilties, kad pavyks suprojektuoti, o gal net ir sutvarkyti įvažiavimą į šiuos namus.
Jau keleri metai kalbama apie būtinybę tvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę Eglių gatvėje, tad tegalima spėlioti, ar šiemet šiuos ketinimus pavyks įgyvendinti. R.Steponkus viliasi, kad šiemet jau tikrai pavyks išplėsti šioje vietoje erdvę ir išgrįsti ją trinkelėmis. Spūsčių kamuojamam miesto centrui tai būtų didelė pagalba.
Bet šie planai bus įvykdyti tik tokiu atveju, jei bus gauta pakankamai lėšų. Kiek tas „pakankamai“?
R.Steponkus pateikia tokį pavyzdį: vieno kiemo remontui reikia apie 100 tūkstančių eurų, tad norint sutvarkyti visus miesto skaudulius reikia ne vieno milijono. O kiek seniūnija jų gaus, R.Steponkus dar nežino.
Pernai iš seniūnijai skirtų lėšų buvo įrengtas apšvietimas Laučių gyvenvietėje, naujais pakeista dalis Naujakurių kvartalo elektros oro linijų šviestuvų.
Visi kiti darbai bus tik asfalto duobių lopymas, trumpesnių ruožų pažvyravimai ir būtiniausi kelių priežiūros darbai.
„Pirmiausia pingus skirsime tiems rajonams ir gatvėms, kur naujai įrengta gerove naudosis daugiau žmonių, o ne tiems, kur ji pasiektų vos kelių namų gyventojus“, – sako R.Steponkus.
Dar vienas seniūno pastebėjimas tiems, kas net lietui pliaupiant skambina į seniūniją ir reikalauja dabar pat pradėti greideriuoti kurį nors kelią. Tokius darbus galima atlikti tik sausuose kelių ruožuose, tad visada jie pradedami po lietaus praėjus kelioms dienoms, ir pikti skambučiai nieko nepakeis.
Rašyti atsakymą