Nauji metai nebūtų tokie jau nauji, jei ateidami neatneštų naujovių. O būtent taip ir nutiko Šilutės žemės ūkio mokyklai. Vos prieš keletą mėnesių dviem savarankiškoms krašto profesinėms įstaigoms – Šilutės žemės ūkio ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloms tapus viena, didele Šilutės žemės ūkio mokykla, sausio 1 d. vėl viskas vertėsi aukštyn kojom: mokykla ne tik tapo viešąja įstaiga, bet ir pakeitė pavadinimą: nuo šiol ji vadinasi Šilutės profesinio mokymo centru. Mokyklos savininkė yra Lietuvos Respublika (valstybė), o valstybės, kaip įstaigos savininkės, teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, š.m. sausio 1 d. taip pat praplėtusi savo kuruojamų veiklų ribas ir pakeitusi pavadinimą.
Paklaustas, kaip visos šios permainos palies kiekvieną besimokantį ar dirbantįjį, Šilutės profesinio mokymo centro direktorius Algimantas Abromaitis tikina, kad didelių ir žymių pokyčių nebus, kad jie iš esmės vyks tik įstaigos valdymo virtuvėje. Ir kad blogiau tikrai nebus. Permainos visada susijusios su nežinia ir nerimu, kuris iš tos nežinios kyla, tačiau nerimauti tikrai nereikia.
„Mokykla pilna mokinių, turime net du didelę ugdymo ir profesinio mokymo patirtį turinčius skyrius,- sako centro direktorius A. Abromaitis. – Buvusioji Šilutės žemės ūkio mokykla, įsikūrusi Pagryniuose, nuo šiol yra Šilutės profesinio mokymo centro Žemės ūkio ir transporto skyrius, o buvusioji Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla – Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyrius. Abu skyriai turi vienodas galimybes ir sąlygas priimti bei ruošti jaunimą profesijai, abiejuose kartu su profesine kvalifikacija galima įgyti ir bendrąjį vidurinį išsilavinimą, mokytis pagal modulines bei tęstinio mokymosi programas.”
Priėmimo į profesinio mokymo sritis kvotas, remdamasi darbo rinkos tyrimais bei atsižvelgdama į skirtingų regionų poreikius pastaruoju metu nustato vyriausybė, tačiau programų pasiūla centro skyriuose liks ta pati: Žemės ūkio ir transporto skyriuje jaunimui bus siūloma įsigyti automobilių mechaniko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, kirpėjo, logisto ekspeditoriaus, žuvininkystės verslo darbuotojo profesijas. O Paslaugų ir turizmo skyriuje – virėjo, padavėjo ir barmeno, socialinio darbuotojo padėjėjo, apdailininko (statybininko), elektros įrenginių elektromechaniko specialybes. Tikėtina, kad pavasarį siūlomų programų sąrašas pasipildys ir naujomis, jaunimui patraukliomis profesijomis.
Nemažai inovacijų numatyta ir sektoriniame žuvininkystės praktinio mokymo centre – šiais metais savo veikla jis turėtų peržengti respublikos sienas, ir sudaryti sąlygas profesinę kvalifikaciją tobulinti Prancūzijos, Italijos, kitų ES šalių mokiniams ir studentams, o taip pat pradėti žengti mokslinių stebėjimų bei tyrimų kryptimi.
Tad akivaizdu, kad Šilutės profesinio mokymo centras išties turi nemažai ambicijų. O pasižvalgius po mokymo korpusus – dirbtuves ir laboratorijas, po žuvininkystės praktinio mokymo centrą, tampa aišku, kad tos ambicijos pagrįstos, o planai realūs. Šilutiškiams ir aplinkinių vietovių gyventojams tereikia įsidėmėti: savo regione nuo šiol turime Šilutės profesinio mokymo centrą. Ir, žinoma, sekti visas naujoves, vykstančias po šio centro stogais.
Rašyti atsakymą