K.Komskis nebevadovaus Antikorupcijos komisijai

Kęstas Komskis. / Sigito Grinčinaičio nuotr.Neeiliniame Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje pirmininku išrinktas Krikščionių partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Ligitas Kernagis.

Už jį balsavo 8 komisijos nariai, 1 susilaikė, niekas nebalsavo prieš.

L. Kernagio kandidatūrai balsavimu dar turės pritarti Seimas. L. Kernagis pakeis Antikorupcijos komisijai vadovavusį Kęstą Komskį.

K. Komskis pareiškė nepasitenkinimą tokiais rinkimais.

„Labai daug pažeidimų padarėte“, – palikdamas posėdžių salę sakė K. Komskis.

Neeilinį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį, vadovaudamiesi Seimo statutu, sušaukė jos nariai Vincas Babilius, Agnė Bilotaitė, Rimantas Jonas Dagys, Naglis Puteikis, Jurgis Razma, Aurelija Stancikienė, Erikas Tamašauskas ir Pranas Žeimys.

„Paskutinis lašas galbūt buvo tai, kad buvo pažeistos procedūros ir įstatymai, kad pirmininkas viršijo savo įgaliojimus. Tikiuosi, kad perrinkus pirmininką darbas bus konstruktyvesnis, efektyvesnis, nes komisija galėtų daug aktyviau dirbti įvairiose srityse ir aš to tikiuosi“, – po posėdžio Eltai sakė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja A. Bilotaitė.

Naujuoju Antikorupcijos komisijos pirmininku išrinktas L. Kernagis tikisi, kad jeigu Seimas pritars jo kandidatūrai, politinės aistros šioje komisijoje turėtų nurimti.

„Dėl K. Komskio darbo aš nežinau priežasčių, ar jis gerai dirbo, ar blogai dirbo, bet buvo, ko gero, daugiau politinių aistrų. Antikorupcijos komisijos darbas kažkiek buvo paralyžiuotas. Aš tikiuosi, kad su mano atėjimu galbūt tos politinės aistros nurims ir komisija pradės normaliai dirbti“, – Eltai sakė L. Kernagis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija buvo nusprendusi, kad Antikorupcijos komisija, kontroliuodama ikiteisminio tyrimo eigą byloje dėl Romualdo Visokavičiaus galimai neteisėtų veiksmų, nesilaikė Antikorupcijos komisijos įstatymo nuostatų, įpareigojančių nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą, primena ELTA.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos narius, prašydama jų įvertinti komisijos pirmininko K. Komskio tinkamumą eiti šias pareigas.

Tuo tarpu K. Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pateikti atsakymą, ar Antikorupcijos komisija ir jis, kaip jos pirmininkas, nepažeidė nuostatų, įpareigojančių nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą.

„Posėdžių metu prokurorai iš Antikorupcijos komisijos negavo įstatymuose nenustatytų pavedimų ar įpareigojimų, kurie galėtų būti pripažinti kišimusi į prokuratūros veiklą“, – sakoma generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio pasirašytame atsakyme Antikorupcijos komisijos pirmininkui.

Vėliau, lapkričio 22 d,. Seimo Pirmininkė I. Degutienė, priėmusi Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką K. Komskį, sakė, kad pati Antikorupcijos komisija turės dar kartą spręsti dėl K. Komskio tinkamumo eiti šias pareigas.

„K. Komskis pasiprašė susitikti su manimi, tikėjausi, kad žmogus apsigalvojo ir atneš atsistatydinimo iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų pareiškimą, bet eilinį kartą tai neįvyko. Bet buvo atneštas jo gautas raštas iš Generalinės prokuratūros, kad tiriant vadinamąją mailiaus bylą jis netrukdė ikiteisminiam tyrimui. (…) Situacija tokia, kad jis iki šiol nesupranta, ko čia Etikos ir procedūrų komisija iš jo nori, ko aš iš jo noriu. Aš manau, kad pati Antikorupcijos komisija turės dar kartą spręsti šį klausimą, kadangi iš esmės dėl jo atstatydinimo balsavimo kaip tokio ir nebuvo“, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė I. Degutienė.

elta