Opozicijos antausis valdžiai už per brangų biokurą

KAZLAUSKAS„Visiškai nebekovojama už paprastą žmogų, o didesnėmis kainomis už šilumą dar juos ir apiplėšinėjame…“, – taip Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Steponas Kazlauskas įvertino rajono vadovų ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos veiklą.

Tarybos opozicijos lyderis Algirdas Gečas, perskaitęs rajono mero V.Pozingio atsakymą į opozicijos politikų prašymą išsiaiškinti ir įvertinti minėtos stebėtojų tarybos veiksmus, pareiškė, kad rajono mero atsakymas nuvylė.

Kas kaltas?

„Šilutės naujienos“ jau rašė apie rajono Tarybos opozicijos politikų pareiškimą dėl UAB „Šilutės šilumos tinklai“ biokuro pirkimo konkurso rezultatų. Tuomet opozicija griežtai įvertino šios įmonės stebėtojų tarybos, kuriai vadovauja mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis, veiklą. Stebėtojų taryba apkaltinta neveiklumu, nes šių metų šildymo sezonui nupirktas biokuras penktadaliu brangesnis nei tokio kuro vidutinė kaina Lietuvoje. Specialistų paskaičiavimais, dėl brangaus kuro UAB „Šilutės šilumos tinklai“ per metus gali turėti apie 900 tūkst. litų papildomų išlaidų.

Rajono Tarybos posėdyje S.Kazlauskas sakė, kad rajono valdančioji koalicija, nusprendusi į UAB „Šilutės šilumos tinklai“ stebėtojų tarybą deleguoti tik savus politikus, beje, neturinčius tos veiklos patirties, ir nustūmusi nuo įmonių priežiūros opozicijos politikus, turi prisiimti visą atsakomybę už būsimus nuostolius. Jo nuomone, biokuro pirkimo konkursas galėjo būti surengtas keliais mėnesiais anksčiau, o ne prieš pat šildymo sezoną – spalio mėnesį. Tuomet konkurso rezultatai galėjo būti naikinami tol, kol būtų gautas palankesnis pasiūlymas. S.Kazlausko nuomone, stebėtojų komisijai pritrūko patirties ir valios.

Į ginčą dėl atsakomybės už vėlai paskelbtą biokuro konkursą posėdyje netikėtai įsivėlė ir valdančiosios koalicijos politikas liberalsąjūdietis Jonas Purlys. Jis kalbėjo, kad tokia praktika, kai dėl vėlai surengto kuro pirkimo konkurso „Šilutės šilumos tinklai“ priversti pirkti brangesnį kurą, tęsiasi ne pirmi metai. Jis tvirtino, kad prieš ketverius metus, kai jis dirbo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, bandė aiškintis, kodėl taip vyksta. Tačiau tuometinis administracijos direktorius Šarūnas Laužikas nieko nekeitė.

J.Purlys paprašė užregistruoti oficialų jo paklausimą administracijos direktorei Idai Vasiljevienei, kad būtų išaiškinta, kuris administracijos darbuotojas atsakingas už taip organizuotą biokuro pirkimą. J.Purlys užsiminė, kad jeigu nebus surastas atsakingas asmuo, jis kels klausimą, ar gerai dirba Savivaldybės administracija.

Nuvylė

Tarybos posėdyje A.Gečas nekomentavo mero V.Pozingio atsakymo į opozicijos pareiškime išdėstytus klausimus. Vėliau A.Gečas „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad jam kelia abejonių V.Pozingio samprotavimas, jog papildomos išlaidos biokurui pirkti – mažiausiai 900 tūkst. litų per metus – neturės jokios įtakos šilumos įmonės investiciniams projektams ir centralizuotai tiekiamos šilumos kainai.

Pasak A.Gečo, akivaizdu, kad tokios šimtatūkstantinės išlaidos brangesniam kurui tokia pat suma sumažins bendrovės pelną. „Taigi ko vertos tokios mero kalbos? Gal meras visai neišmano ekonomikos ir visai nerimtai suvokia opozicijos iškeltas problemas?“, – stebėjosi A.Gečas.

Kovos toliau

A.Gečas sako, kad abejonės dėl Šilutėje įvykusio biokuro pirkimo konkurso sustiprėjo, kai žiniasklaidoje buvo paviešintas tokio pat konkurso skandalas Panevėžyje. Panevėžiečių konkurso rezultatus dabar tiria teisėsauga.

A.Gečas sako, kad opozicijos politikai neatmeta galimybės kreiptis į mūsų kraštiečius Seimo narius ir kitas valstybines institucijas, kurios padėtų išsiaiškinti, ar viskas mūsų rajone atlikta teisingai perkant biokurą.

Opozicija svarsto galimybę kreiptis ir į rajono bendruomenę – informuoti gyventojus apie ydingą savivaldybės ūkio tvarkymą.

Meras V.Pozingis, baigdamas diskusijas apie biokuro pirkimo konkursą rajono Taryboje, pažadėjo sudaryti komisiją iš visų rajono partijų atstovų, kurie išsiaiškintų ne tik minėtos bendrovės stebėtojų tarybos, politikų veiksmus, bet ir įmonės bei Savivaldybės administracijos veiksmus, kad kuro pirkimo aplinkybės būtų visiems aiškios.