„Šilutės automobilių keliai“ – tarp įmonių, labiausiai mažinančių nedarbą šalyje

dumasius automobiliu keliaiKaune, istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, antradienį vyko jau septintą kartą organizuojamas padėkos šalies darbdaviams renginys, kuriame buvo apdovanotos įmonės, kurios per praėjusius metus įkūrė daugiausia naujų darbo vietų.

Taip siekiama padėkoti darbdaviams, įdarbinantiems daugiausia bedarbių ir tuo pačiu labiausiai prisidedantiems sprendžiant Lietuvos gyventojų užimtumo problemą.

Lietuvos darbo biržos (LDB) organizuojamame renginyje pagerbta UAB  „Šilutės automobilių keliai“ – kategorijoje „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ mažų ir vidutinių įmonių grupėje Šilutės kelininkams skirta trečioji vieta.

Ilgamečio direktoriaus Almuto Dumašiaus vadovaujami „Šilutės automobilių keliai“ jau yra pelnę vienos geidžiamiausių rajono įmonių vardą.

Darbdavių vaidmuo svarbus

Tradiciniuose apdovanojimuose šiemet buvo pagerbta 21 šalies įmonė keturiose nominacijose: „Už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą“, „Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose“, „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ ir „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“. Iš viso nominuota 21 šalies įmonė, kuriose buvo įdarbinta apie 900 žmonių.
Apdovanotos po tris kiekvienos nominacijos įmonės, labiausiai prisidėjusios prie nedarbo mažinimo šalyje.

Renginyje dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus, Seimo nariai, LDB vadovai, jo metu buvo pristatyta ir situacija šalies darbo rinkoje, įsidarbinimo galimybės. Kalbėtojai pastebėjo, jog šiandien ypač svarbus yra darbdavių vaidmuo, jog kurdami naujas darbo vietas teritorijose, kur nedarbo lygis yra ypač aukštas, jas pritaikydami žmonėms su negalia, įdarbindami socialiai pažeidžiamus ir iš įkalinimo įstaigų grįžusius žmones, jaunimą, darbdaviai stiprina esamus nacionalinius darbo išteklius.

Viena geidžiamiausių rajono įmonių

„Šilutės automobilių kelių“ pristatymą konkursui rengęs Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vyriausiasis specialistas Vingirdas Pielikys sakė, jog su šia įmone bendradarbiaujama jau nuo 1999 metų. V.Pielikys pastebėjo, jog šilutiškiai noriai eina dirbti į šią bendrovę, nes čia laiku mokami atlyginimai, be to, jie yra gana nemaži.

„Tai viena iš geidžiamiausių Šilutės rajono gamybinių įmonių. Mūsų bedarbiai nuolat klausia, kada komplektuosime brigadas sezoniniam darbui „Šilutės automobilių keliuose“, – sako V.Pielikys.automobiliu keliai apdovanojimas

Per 2014 metus ši įmonė įdarbino 40 žmonių. Tarp jų yra 15 vadinamosios socialiai pažeidžiamų asmenų grupės, 2 – turintys negalią ir 15 – jaunimas iki 29 metų.

Be to, buvo organizuotas prevencinis mokymas devyniems apie galimą atleidimą įspėtiems žmonėms ir visi jie įgijo transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojų pradinę kvalifikaciją ir tęsia darbą įmonėje.

Apdovanojimą atsiėmusį A.Dumašių sveikino ir į renginį vykę Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas, Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas bei V.Pielikys.

Beje, „Šilutės automobilių keliai“ nėra pirmoji mūsų rajono įmonė, pagerbiama minėtame konkurse. 2010-aisiais nominacijoje „Už aktyvią partnerystę skatinant užimtumą“ buvo apdovanotas ir tuometinis Šilutės pensionatas, dabar – Macikų socialinės globos namai.

Dirba iki 130 žmonių

Šilutės kelininkų vadovas A.Dumašius „Šilutės naujienoms“ pasakojo, jog ši įmonė buvo įsteigta dar tolimais 1945-aisiais, vėliau plėtėsi ir buvo reorganizuojama. Tai viena pirmųjų privačių kelių statybos įmonių Lietuvoje, ji yra asociacijos „Lietuvos keliai“ narė.

Šilutės kelininkai ne tik tiesia gatves ir kelius, bet ir įrengia sankryžas, tiltus ir viadukus, atlieka visus aplinkos tvarkymo darbus. Taip pat rengia ir rajoninės bei vietinės reikšmės kelių remonto projektus, gamina ir parduoda asfaltbetonį.

Pasak A.Dumašiaus, sezono metu įmonėje dirba apie 130 žmonių, 24 iš jų – administracijos darbuotojai. Tokie skaičiai nestebina, kai girdi, jog įmonėje sukurtos pagalbinės gamybos, mechaninių dirbtuvių, lentpjūvės ir stalių dirbtuvių, autotransporto dispečerinės tarnybos, betono ir asfaltbetonio gamybos padaliniai.

Nuolat plečiamas ir technikos parkas, kuriame – autogreideriai, ekskavatoriai, buldozeriai, automobiliniai kranai ir savivarčiai, frezos, asfaltbetonio klotuvai, plentvoliai ir kitokia technika.

Dirba ir aplinkiniuose rajonuose

1998 m. šios bendrovės žmonės baigė Šilutės miesto rytinio aplinkkelio su tiltu per Šyšos upę statybos darbus, po metų įrengta kairioji kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda eismo juosta ties Dituva, atnaujinta Šilutės miesto Tilžės ir Lietuvininkų gatvių asfalto danga.

Bendrovė kasmet šiurkština juodąsias kelio dangas, įrengia įvairias saugumo saleles sankryžose, metalines tvoras, tiesia pėsčiųjų ir dviratininkų takus, įgyvendina tarptautinę žvyrkelių asfaltavimo programą.

Šilutės kelininkai dirba ne tik mūsų, bet ir aplinkiniuose – Klaipėdos, Tauragės, Jurbarko rajonuose.

„Didžiąją dalį pelno skiriame technikos bazei gerinti, pastatams remontuoti, naujai technikai įsigyti, technologiniams procesams ir jų valdymui automatizuoti ir kompiuterizuoti, o taip pat darbuotojams tobulintis“, – sako direktorius A.Dumašius. Beje, pats direktorius įmonėje dirba nuo 1968-ųjų sausio 2-osios, o jai vadovauja nuo 1990-ųjų pabaigos.

Praėjusių metų pradžioje, pasak A.Dumašiaus, atrodė, jog metai bus skurdūs. Tačiau vėliau reikalai įsibėgėjo, ir iš viso per metus atlikta darbų už 21 milijoną litų.

Šiemet dirba ir žiemą

O šiemet darbų, atrodo, bus dar daugiau, mat įprastai žiemą bent 4 mėnesius besiilsintys kelininkai šiemet dirba. Jau gautas užsakymas iki gegužės 15 d. paruošti aikštelę ir privažiavimą būsimajam vėjo jėgainių parkui Juknaičių seniūnijoje. O tokiems darbams taikomi ypatingi reikalavimai, mat šia teritorija važinės sunkiasvoris transportas, gabenantis ypač didelių gabaritų jėgainių dalis.

„Paprastai mūsų įmonėje žiemą belieka apie 60 žmonių, kiti atostogauja ar gydosi, o šiemet dirbame“, – sako A.Dumašius.

Direktorius neneigia, kad įdarbinti bedarbius yra naudinga ir įmonei, nes dalį jų darbo užmokesčio subsidijuoja valstybė. Tačiau daug metų bendradarbiaudamas su Darbo birža jis pastebėjo, jog iš visų bedarbių tikrai dirbti nori tik trečdalis ar ketvirtadalis, o nuspėti kurie išties ieško darbo, jis išmoko jau skaitydamas žmogaus biografiją.

Tačiau neretai būna ir taip, kad įdarbintas tik sezonui žmogus įmonėje lieka ilgam, nes vadovai pamato, jog dirba jis iš širdies.