Brakonieriai turės sumokėti dešimtis tūkstančių eurų

brakonieriai ventes rageBeveik 700 žvejų per savaitę – nuo balandžio 4 iki 11 dienos – patikrino Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami aplinkosauginę akciją „Lydeka 2016“, ir nustatė šešis šiurkščius žvejybos pažeidimus.

O balandžio 14 dieną sulaikyti itin įžūlūs brakonieriai, vidurdienį užmetę tinklus Ventės rage, prie molo, dėl šios neteisėtos žvejybos turės apie 10 300 eurų nuostolių.

Iš viso nuo kovo 22 dienos vykdydama lydekų neršto apsaugą Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcija surengė apie 40 reidų, kurių metu patikrino apie 1500 žvejų mėgėjų.

Pirmąją balandžio savaitę vienas asmuo vykdė neteisėtą žvejybą draudžiamoje ištisus metus žvejoti vietoje – Kniaupo įlankoje, jis turėjo sugavęs 4 kilogramus kuojų. Kitas pažeidimas padarytas taip pat ištisus metus draudžiamoje žvejoti vietoje – Krokų lankos ežere, Nemuno deltos regioniniam parke. Pažeidėjas vykdė neteisėtą žvejybą draudžiamais nemėgėjiškos žūklės įrankiais – penkiais statomaisiais tinklais, žvejybai naudojo guminę valtį ir turėjo sugavęs 25 karšius.

Gavus pranešimą iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos dėl neteisėtos žvejybos ir nuvykus į vietą, išaiškintas kitas pažeidimas, jog pilietis, neturėdamas žvejo mėgėjo kortelės, neteisėtai sugavo šiuo metu draudžiamą gaudyti žuvį – šlakį. Tiriant šį įvykį, sulaikyti ir du pažeidėjai, kurie vykdė neteisėtą žvejybą mėgėjiškos žūklės įrankiais, ištisus metus draudžiamoje žvejoti vietoje – Nemuno priešakinės deltos rezervate.

Šių šešių pažeidimų metu padaryta žala gamtai siekia 2239 eurus. Konfiskuoti pažeidimo padarymo priemonės ir įrankiai: guminė valtis su irklais, 5 statomieji tinklai, 4 meškerės.

Taip pat tą savaitę buvo nustatyta 11 saugomų teritorijų režimo pažeidimų, 8 limituotos žvejybos, neturint leidimo ir 2 pažeidimai už apšiukšlintą žvejybos vietą.

Ventės rage sulaikyti ypač įžūlūs brakonieriai

Balandžio 14-ąją, ketvirtadienį, vidury dienos Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centras gavo piliečių pranešimą, kad Ventės rage, prie molo du vyrai traukia tinklus.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuvykę į pranešime nurodytą vietą užfiksavo, kaip du brakonieriai išima iš tinklų žuvis. Stebėtina, tačiau pamatę pareigūnus pažeidėjai nė nekrustelėjo.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai stebėjosi: retai pasitaiko atvejų, kai brakonieriai yra tokie įžūlūs, kad tinklus traukia vidurdienį, nekreipdami dėmesio nei į aplinkinius, nei į atvykusius inspektorius.

Šiems pažeidėjams noras paskanauti šviežios žuvies kainuos itin brangiai. Už šiurkštų žvejybos taisyklių pažeidimą jiems gresia baudos iki 289 eurų, tačiau tai ne didžiausias jų nuostolis. Kadangi į brakonierių pastatytus 7 tinklus pateko 107 vnt. karšių, žiobriai, lydekos, šlakys, 148 kuojos ir 2 kg ešerių, preliminari aplinkai padaryta žala siekia 9700 eurų. Iš pažeidėjų paimti tinklai ir guminė valtis.

Draudžiama žvejoti karšius

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas primena, kad lydekų žvejybos draudimas baigėsi balandžio 20 d., ir tą pačią dieną Nemuno deltos regioniniame parke prasidėjo akcija „Karšis 2016“, kuri tęsis visą mėnesį. Be to, iki gegužės 20 d. draudžiama gaudyti sterkus.

Iš viso vienos žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip 7 kg žuvų. Bet kokia žvejyba galima tik su žvejo mėgėjo bilietu ar kortele.

Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. visus sugautus karšius privaloma nedelsiant paleisti atgal į vandens telkinį. Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniai – tai visi Nemuno deltos regioniniame parke esantys vandens telkiniai, išskyrus esančius Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, Kuršių marias tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip 1 km atstumu nuo kranto, Kniaupo įlanką.

Už žvejybą be žvejo mėgėjo kortelės numatyta administracinė atsakomybė – bauda nuo 86 iki 173 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, užtraukia baudą nuo 115 iki 289 eurų su šių įrankių bei priemonių konfiskavimu. Primename, kad už neteisėtai sugautą karšį tektų atlyginti 65 eurus siekiančią žalą žuvų ištekliams.

Už Minijos ichtiologiniame draustinyje pagautą karšį – žala trigubai didesnė.

Aplinkosaugos pareigūnai primena, kad pranešti apie aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus, netinkamą elgesį gamtoje galima bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai telefonu 8 5 2732995 bet kuriuo paros metu.