UAB „Pamario veterinarija“ – tai trys veterinarijos gydytojai, susibūrę į vieną įmonę. Taip vyrai ne tik palengvino darbą sau, bet ir stengiasi prevencinėmis priemonėmis padėti savo klientams išsaugoti galvijus sveikus ir produktyvius, apsaugoti juos nuo medikamentų naudojimo bei didelių gydymo išlaidų.
Visa „Pamario veterinarijos“ komanda – Arūnas Kurlianskas, Vytautas Mockus bei Vidmantas Gečas kiekvieną šiltą ir sausą rudens dieną išnaudoja lankydami ūkininkų galvijų bandas. Rudenį, prieš suvarant gyvulius į tvartus, veterinarai ūkininkus ragina galvijus apžiūrėti, apipjaustyti jų nagas ir bent dalinai pašalinti ragus.
Sveikos nagos – daugiau pieno!
Sveikos nagos – daugiau pieno, – tokia frazė, pasak A.Kurliansko, yra visiškai teisinga. Karvutes melžiantys ūkininkai neretai klaidingai supranta gyvulio elgesį ir nemažai išleidžia pinigų medikamentams, kurių gyvuliui gal visai nereikia. Kai melžiama karvė dažnai mindžikuoja, stovi tarsi priklupusi, paleista į ganyklą nenoriai vaikšto, gulinėja, ūkininkai vaistinėse prisiperka galvijų organizmą stiprinančių preparatų, pašarų priedų ir… nesulaukia jokio efekto. Gulinėjantis gyvulys mažiau priėda, duoda mažiau pieno.
O tokio negalavimo priežastis dažniausiai yra netvarkingos nagos. Gyvulys per didelėmis nagomis netaisyklingai remiasi pėda į grindis ar žemę ir taip ištampo sąnarių raiščius. Dar blogiau kai dėl tokios neteisingos eisenos atsiranda nuospaudų, pūliuojančių žaizdų tarpunagėse. Tuomet, pasak veterinarijos gydytojo, gyvulio gydymas tampa sudėtingas ir brangus.
Pasak A.Kurliansko, daug paprasčiau yra išvengti tokių negalavimų – užtenka vieną ar du kartus per metus – rudenį ir pavasarį – galvijų nagas apipjaustyti.
Tam tikslui UAB „Pamario veterinarija“ įsigijo gyvulių fiksavimo stakles ir specialų šlifuoklį, su kuriais galima dirbti sparčiai ir patogiai gyvuliui. Šiemet, kai ruduo toks šiltas ir sausas, stakles veterinarijos gydytojai nusigabena tiesiog į ganyklą.
Gyvuliai, kurių ragai yra statūs ir tiesūs, greit pajaučia savo privalumą ir bandoje mosuodami savo ginklu kovoja dėl geresnės vietos prie ėdžių, geresnio žolės ploto ganykloje ir t.t. Neretai tokios kovos baigiasi sužalojimais. Ypač apgaulinga, kai raguotos karvės sužeidžia savo konkurenčių tešmenis. Esant vidiniams kraujavimams tokius sužeidimus galima supainioti su visai kitokiomis ligomis ir gydyti netinkamais vaistais.
Todėl veterinarijos gydytojai rekomenduoja nuraginti agresyvius, grėsmingais ragais ginkluotus gyvulius.
Pasak UAB „Pamario veterinarija“ veterinaro V.Gečo, mūsų krašto ūkininkai dažniausiai pageidauja dalinio nuraginimo. Tai reiškia, kad nupjaunama tik šiek tiek daugiau nei du trečdaliai rago. Su tokiais trumpais ragais jis jau negali padaryti žalos kitam gyvuliui, o likusių ragų užtenka fiksuoti gyvulį už ragų, kad būtų galima jį pervesti.
Susijungę gali daugiau
UAB „Pamario veterinarija“ veterinarai sako, kad jų sprendimas susijungti į bendrą įmonę buvo naudingas. Dirbdami kartu specialistai turi daugiau laisvalaikio, nes pasidalija budėjimus laisvadieniais ar švenčių dienomis. Lengviau jiems yra ir tvarkytis finansinius dokumentus. Veterinarijos gydytojai, dirbdami kartu, iš konkurentų tapo vienas kitam žiniomis ar patirtimi padedančiais kolegomis. Be to, apsijungę kolegos gali įsigyti modernesnės įrangos, kuri padeda saugiai ir kokybiškai apžiūrėti ir gydyti gyvulius.
A.Kurlianskas, V.Mockus ir V.Gečas turi sutartis su ūkininkais, kurių ūkiuose iš viso laikoma apie 14 tūkstančių galvijų.
Veterinarijos gydytojai lengviausiai pasiekiami mob. tel. 8 626 16233.
Rašyti atsakymą