Tinkamiausios šalys mėgautis maistu

 

foodKelionės ir maistas dera taip pat kaip lėktuvai ir oro uostai, todėl kiekvienoje kelionėje turėtų būti išmėginama vietinės virtuvės šedevrų. Pateikiame 10 šalių, kurias verta aplankyti ne tik dėl gamtos, architektūros ar kultūros, bet ir dėl puikios virtuvės. Daugelyje šalių netgi primygtinai rekomenduojame pasimokyti vietinės virtuvės paslapčių.

TAILANDAS
Įsikūrusi tarp Indijos, Kinijos ir Okeanijos, Tailando virtuvė yra apjungusi viską, ką geriausio turi jos kaimyninės šalys. Patiekalai paprastai pasižymi aštrumu ir stipriu skoniu, naudojama daug česnako ir čili pipirų (ypač phrik khii nuu, kurie verčiant pažodžiui reiškia „pelių šūdukų pipirai“). Taip pat mėgstamos laimo sultys, kalendra, citrinžolė, suteikiantys Tailando virtuvei ypatingo atspalvio.

GRAIKIJA
Nuo alyvuogių iki aštuonkojų, tikrasis graikų virtuvės skonis pasižymi šviežumu. Graikų virtuvė subtili, čia nėra svarbiausia maišyti kuo daugiau ingredientų, o mėgautis šviežia krosnyje kepta duona, sultingais pomidorais, šviežiomis Viduržemio jūros gėrybėmis. Vidurdienio valgis yra svarbiausias ir net jei tradiciškai trečiadieniais ir penktadieniais yra pasninkaujama (nevalgoma mėsos), vegetarais taip pat pasirūpinama kaip dera.

KINIJA
Nuo gatvės prekeivių koldūnais iki 4 žvaigždučių pokylių salių, Kinija gali pasigirti viena geriausių pasaulio virtuvių. Yin ir Yang (balansas ir harmonija) principai galioja ir lėkštėje: patiekalą dažniausiai sudaro gaivinantys ingredientai (pvz., daržovės ar vaisiai) ir šildantys produktai (pvz., aštrūs prieskoniai ir mėsa). Su kiniečių virtuve visų pirma asocijuojasi ryžiai, tačiau nepamirškite ir makaronų, gaminamų su beveik kiekvienu patiekalu. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad dėl istorinių ar geografinių priežasčių kiekvienas šalies regionas turi skirtingų maisto gamybos subtilybių.

PRANCŪZIJA
Nuo sūrio ir šampano iki sraigių ir baguette (batonų), Prancūzija garsėja ypatingais maisto produktais. Kiekvieno Prancūzijos regiono klimatas ir geografija turėjo įtakos ir maisto gamybos įvairovei. Nors dauguma prancūzų pietus laiko svarbiausiu dienos maistu, tačiau kelių valandų trukmės valgymas tampa vis retesniu dalyku. Karališką pagrindinį dienos valgymą gali sudaryti iki 6 skirtingų, namuose ruoštų, plats (patiekalų).

ISPANIJA
Geriausia Barselonoje katalonų virtuvė yra žinoma ir aukštai vertinama viso pasaulio gurmanų. Kaip ir kitų Ispanų regionų virtuvių, Katalonijos virtuvė pirmenybę teikia prieskoniams, tokiems kaip šafranui ir kmynams; taip pat mėgstami medaus saldainiai. Plati ingredientų įvairovė ir jų derinimas tarpusavyje suteikia Ispanijos virtuvei papildomų balų: mėsa ir jūros gėrybės gaminamos su įvairiausiais padažais. Vakarienė yra pagrindinis valgis, tačiau niekad anksčiau nei 9 val. vakaro.

MEKSIKA
Ar norėtumėt paragauti magiško skonio enchilada? Meksikiečių gebėjimas žavėti ir kerėti jaučiamas ir maisto gaminime, ypač per šventes. Meksikiečių virtuvė pasižymi stipria ispanų virtuvės, turinčios prancūzų ir afrikiečių prieskonių, įtaka. Vieni pagrindinių virtuvės akcentų – pupelės ir kukurūzai, naudojami daugumoje tradicinių patiekalų, tokių kaip tacos, enchiladas ir quesadillas. Ir nepamirškime to kirminuko, laukiančio tradicinio Mezcal butelio dugne.

ITALIJA
Italijos maisto produktai yra bene svarbiausios Italijos eksporto prekės, tačiau tikrai ne be priežasties. Nepaisant visų skirtumų, pasitaikančių dėl regionų geografijos, yra patiekalų, būdingų visai šaliai. Kokių? Pavyzdžiui, plonapadžių apskrudusių picų, al dente makaronų ar risottos. O iš gėrimų? Atsakymas vienas – kava. Italai ją ruošia tobulai: nuo pupelių skrudinimo iki subtilaus išpuoselėto skonio išgavimo ir pateikimo puodelyje. Perfecto!

INDIJA
Indijos proteininė virtuvė keičiasi keliaujant iš vieno regiono, miesto ar valstijos į kitą. Pagrindinis virtuvės akcentas – ryžiai pietuose ir roti šiaurėje. Tradiciškai jie gardinami dhai, daržovėmis ir čatniu. Kartais gali būti dedama ir mėsos ar žuvies. Galiausiai, nesvarbu, koks tai patiekalas, jis būtinai kvepės egzotiškų prieskonių gausa.

JAPONIJA
Dauguma japonų restoranų specializuojasi į konkretaus patiekalo gamybą ir subtilybes, pvz., yakitori (keptos vištienos ar daržovių iešmeliai), sushi arba sashimi (žalia žuvis), tempura (plonyčiai kepti ingredientai) ir ramen makaronai. Japonų virtuvės viršūne laikomas kaiseki (atsiradęs kaip arbatos ceremonijos priedas), kurį sudaro ingredientai, jų apdorojimas, paruošimas ir ceremonija, skirti keliems skirtingiems patiekalams ir atskleidžiantys subtilų valgymo meną.

INDONEZIJA IR MALAIZIJA
Indonezijos ir Malaizijos virtuvės yra didžiuliai įvairiausių virtuvių mišiniai – kiniečiai, portugalai, indai, kolonistai ir prekybininkai – visi jie įtakojo indoneziečių ir malaiziečių virtuvės pagrindinius ingredientus ir maisto gaminimo pobūdį. Ryžių paplitimas ir populiarumas yra natūraliai nulemtas derlingų ryžių auginimo laukų, o prieskoniai yra tarsi visų atvykėlių ir prekybininkų keliautojų palikimas. Indonezijos ir Malaizijos virtuvės nėra sudėtingos, o patiekaluose jaučiasi ingredientų atskiras skonis, paprastumas ir esmė.