„Šilutės būstas“ pataria: ką daryti jei nerandate savo sandėliuko?

Sandeliukas„Kartais žmonės kelis metus pragyvenę bute, net nesusimąsto, kad jiems priklauso rūsys. Tačiau, kai prireikia atrasti savo rūsį gyventojai susiduria su problema – nežino kuri patalpa jiems priklauso. Arba paaiškėja, kad sandėliuką yra užėmęs kaimynas.“- pasakoja pastatų administravimo vadybininkai.

Pastebima tendencija, kad dažnai tokie neprižiūrimi sandėliukai būna pripildyti nereikalingais kaimynų daiktais ar šiukšlėmis. Rakandai kaupiami ne vienerius metus, todėl rūsio patalpos tampa užgriozdintos, būna sunku praeiti.

Panorę rasti savo rūsį, gyventojai kreipiasi į pastatų administravimo vadybininkus, tačiau pastarieji net neturi informacijos, kurie rūsiai priklauso butams. To negalima pamatyti iš namo bylų. Todėl gyventojams padėti negali.

Tokia situacija yra gana dažnai pasitaikanti, todėl pastatų administravimo vadybininkai pateikia kelis praktiškus patarimus, kaip rasti butui priklausantį rūsį bei išvengti nemalonumų ateityje.

SPECIALUS KOMENTARAS GYVENTOJAMS
Jūratė Kontrauskaitė, pastatų administravimo vadybininkė

„Žmonėms dažniausiai patariame susitvarkyti visai nenaudojamą, išlaužtą sandėliuką: pasikabinti spyną, užsirašyti buto numerį, kad tokių situacijų ateityje nebebūtų. Taip pat prašome gyventojų, kad ateityje, nusprendę parduoti butą, naujiems savininkams visada pasakytų, informuotų apie sandėliuką ir jo būklę. Jei jau reikia rasti rūsį galima paprašyti kaimynų pagalbos. Pavyzdžiui: jei gyvenate 25 bute, tai paprašyti kaimynų iš 24 ir 26 butų parodyti, kur yra jų rūsiai, tuomet tampa aišku, kad tarp jų esanti patalpa priklauso 25 butui.“