Rugsėjo 26-oji – ypatinga diena visoje Europoje – Europos Sąjungos šventė, skirta šios sąjungos kalboms paminėti. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Ši diena buvo paminėta ir abiejose Šilutės gimnazijose.
Šilutės pirmojoje gimnazijoje rytas prasidėjo radijo laida, kurią rusų kalba vedė IIc klasės mokinės E.Butkutė ir A.Kovaliova. Vėliau vyko srautinė pamoka, skirta lietuvininkų tarmei. Tai lietuvių ir vokiečių kalbų mokytojų parengta bendra pamoka „Lietuvininkų tarmė – mūsų savastis“. Mokytoja V.Galinskienė pasakojo apie lietuvininkų tarmės atsiradimą, mokė lietuvininkų tarmės žodžių, juos lygino su vokiečių kalbos žodžiais, pvz.: kleidė (suknelė) vok. das kleid, mantelis (paltas) vok. der mantel, oma, opa ir kt.
Anot gimnazistų, įdomu buvo klausytis nykstančios šišioniškių kalbos. Vokiečių ir šišioniškių kalbų lyginamąjį žodynėlį parengė ir pristatė pirmokės gimnazistės Goda ir Gerda, vadovaujamos vokiečių kalbos mokytojos L.Venckienės.
Europos kalbų dieną nemažai kalbėta angliškai. Su gimnazistais diskutavo dėstytojai iš tarptautinio universiteto LCC, diskusiją anglų kalba apie stereotipus vedė buvusios mokinės Vidmantė ir Greta. Šiais metais gimnazijoje dirba savanorė mokytoja amerikietė Katie Johnson, kuri dalijosi patirtimi apie kalbų svarbą. Dėstytojai gimnazistams linkėjo įgyvendinti savo lietuvišką svajonę.
Europos kalbų diena paminėta ir Vydūno gimnazijoje, ir čia pamokos prasidėjo neįprastai. Gimnazistus ryte aktų salėje pasitiko ketvirtokų mišrus choras, vadovaujamas gimnazijos direktorės M.Stirbienės. Po lotyniškai atlikto „Gaudeamus“ gimnazistai išskubėjo į kabinetus. Po pamokų klasės ir jų vadovai atliko jiems skirtas užduotis. Po valandos darbo gimnazijos aktų salė pasipuošė šimtais baltų balionų su linkėjimais įvairiomis Europos šalių kalbomis. Buvo smagu, o svarbiausia, kad įdėtas darbas – lyg paskatinimas mokytis kalbų ir galimybė palinkėti kažko gražaus tau nežinoma kalba.
Rašyti atsakymą