Daugelyje Lietuvos bažnyčių bus prašoma Dievo globoti visus keliaujančiuosius. Jungdamiesi prie šios iniciatyvos Tauragės AVPK Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai organizuoja renginį „Būk matomas ir saugus“ bei dalyvaus šv. Mišiose Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčioje, kur primins pagrindines kelių eismo taisykles vairuotojams, dalins atšvaitus bei kitą prevencinę medžiagą.
Vairuotojams primename, kad svarbu vairuoti blaiviems, važiuoti saugiu greičiu, vairuojant nesinaudoti telefonais, būti atidiems. Labai svarbu ir keleiviams užsisegti saugos diržus, mažuosius vežti jiems skirtose sėdynėse.
Daugėjant keliuose elektrinių paspirtukų bei skaudžių eismo įvykių, kuriuose sužalojami ar žūva jų vairuotojai, Lietuvos policija primena, jog dviračių, motorinių dviračių (elektrinių paspirtukų ir pan.) dalyvavimo eisme tvarką nustato Kelių eismo taisyklės ir LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymas.
Neįgaliųjų vežimėliai prie dviračių nepriskiriami. Jei elektrinių paspirtukų galios ir greičio parametrai atitinka motorinio dviračio apibrėžtį, tokie paspirtukai priskiriami prie motorinių dviračių. Vadinasi, šios transporto priemonės vairuotojas turi laikytis KET VIII skyriuje nurodytų reikalavimų, t. y., teisės ir pareigos elektrinių paspirtukų vairuotojams yra tapatūs dviračių vairuotojams.
Reikalavimai dviratininkams
Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų. Prižiūrint suaugusiajam važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviratininkų amžius neribojamas.
Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsisegęs šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsisegus šalmą.
Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu. Kai tako ar juostos nėra ar kai jais važiuoti negalima, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta.
Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviratininkas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, artimu pėsčiojo judėjimo greičiui.
Dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojams draudžiama važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai, išskyrus KET nustatytus atvejus bei kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.
Pagrindinės gyvenimo vertybės yra žmogaus gyvybė, sveikata, pagarba vienas kitam. Kelyje visi tampa eismo dalyviais. Klaidų, padarytų kelyje dažnai ištaisyti nebegalima, dėl to reikia daryti viską, kad jų išvengti.
Rašyti atsakymą