Veiksminga priemonė – individualus pokalbis
Medicinos psichologė konsultuoja pacientus, besigydančius Fizinės medicinos ir reabilitacijos, Slaugos ir palaikomojo gydymo, Vidaus ligų skyriuose, Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyboje. Individuali konsultacija teikiama vaikams bei jų tėvams ar globėjams.
Individualios konsultacijos metu medicinos psichologė padės išspręsti bendravimo, santykių su aplinkiniais ar asmenines problemas, suteiks psichologinę pagalbą pacientams, jų artimiesiems, išgyvenusiems psichologines traumas.
„Psichologinė pagalba teikiama pastebėjus paciento specifinius elgesio ar emocinius sutrikimus. Pavyzdžiui, pacientas jaučiasi liūdnas, nervingas po traumos ar dėl ligos. Veiksminga priemonė – individualus pokalbis, kurio metu padėsiu pacientams ar jų artimiesiems pasijusti geriau, suprasti jų problemas bei atsakysiu į rūpimus klausimus“, – sakė D. Ereminienė.
Pagalba ir darbuotojams
Medicinos psichologė atkreipia dėmesį ir į ligoninės darbuotojus, kurie kasdien gydydami pacientus, susiduria su sudėtingais ar nenumatytais atvejais, todėl neišvengiamai patiria ir emocinę įtampą, pervargsta psichologiškai.
„Darbuotojų emocinė sveikata ir psichologinė būsena dažnai atsiliepia jų darbui: dingsta motyvacija darbui ir mažėja empatija, dėl to gresia perdegimo darbe sindromas. Tai gali peraugti į sudėtingus santykius tarp gydytojų ir pacientų ar tarp komandos narių“, – problemas pabrėžia medicinos psichologė. Anot jos, gydytojų darbas – kupinas įvairiausių išbandymų, todėl svarbu, kad gydytojai, kitų sričių specialistai nedvejotų ir kreiptųsi dėl profesionalios konsultacijos.
Į pamarį – iš Mažeikių
D. Ereminienė su vyru prieš keletą savaičių iš Mažeikių persikraustė į Šilutę. Šis sprendimas šeimai buvo netikėtas, tačiau, anot specialistės, teisingas. „Mums labai čia patinka. Vasarą teko čia lankytis keletą kartų, susipažinome su šiuo kraštu ir likome sužavėti. Vyras čia rado darbą, ir taip atsidūrėme Šilutėje“, – pasakoja specialistė.
Pasak pašnekovės, Šilutės kraštas jiems – savitas ir artimas. „Jau spėjome pakeliauti ir po apylinkes. Dar nespėjome pamatyti visko, tačiau jau svečiavomės Rusnėje, Ventėje. Pamaryje viskas kitaip: graži gamta, yra kur nuvažiuoti, sudalyvauti. Panašu, kad labai veikli krašto bendruomenė, nes vyksta daug įvairių renginių ir kitų veiklų“, – pastebėjo D. Ereminienė.
Spalio 10-ąją minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip svarbu saugoti ir stiprinti ne tik kūno, bet ir psichinę sveikatą, didinti organizmo atsparumą stresui bei siekti išvengti įvairių ligų ir sutrikimų.
Rašyti atsakymą