Jau keli metai veikia įstatymai, kurie nurodo, kad vandens tiekimą turi organizuoti Savivaldybė.
Tačiau šis procesas, pasak Savivaldybės vadovų, Šilutėje vykdomas nuosekliai, nekeliant didelių triukšmų.
Ekonomikos ir finansų komitetui pirmininkaujantis Sigitas Majus, pristatydamas sprendimo projektą sakė, kad dabar tomis siurblinėmis besinaudojantys kaimų gyventojai neprieštarauja, kad siurblines perimtų Savivaldybės vandentvarkos įmonė „Šilutės vandenys“. Seniūnai yra surinkę tai patvirtinančių žmonių parašus.
Savivaldybės tarybos narys, liberalas Audrius Endzinas domėjosi, kaip tuos įrenginius „Šilutės vandenys” į savo nuosavybę perims be jokio atlygio. Juk vėliau naudodamiesi tos pačios siurblinės vandeniu žmonės turės mokėti tokius pat mokesčius už suvartotą vandenį, kaip ir visi Savivaldybės vandentvarkos įmonės klientai. Todėl, pasak A. Endzino, yra svarbu žinoti, kiek žmonės investavo statydami siurblinę, nes jiems derėtų kompensuoti investicijas. O gal siurblinės buvo statytos valstybės investicinės programos lėšomis, tuomet jas perimti nemokamai būtų teisinga.
Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis teigė, kad prijungiamos vandens siurblinės buvo kadaise statytos valstybės lėšomis. Taigi senieji siurblinių naudotojai nuostolių nepatirs.
Tarybos narys Arūnas Pupšys mero Vytauto Laurinaičio klausė, ar dar yra gyvenvietėse siurblinių, kurias eksploatuoja ir tų gyvenviečių žmonės. Pasak V. Laurinaičio, siurblinės, kurias valdo vienas asmuo ir išgaunamą vandenį suvartoja tik savo poreikiams, gali būti jų naudojamos. Tačiau jeigu yra siurblinės, kurios aptarnauja kelis klientus, tokios turi priklausyti Savivaldybės vandentvarkos įmonei. O ji privalo pasirūpinti, kad tiekiamas vanduo atitiktų privalomus standartus.
Visi Tarybos nariai, dalyvavę posėdyje balsavo už dvidešimties siurblinių perdavimą į UAB „Šilutės vandenų“ ūkį.
Rašyti atsakymą