Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) atstovas Arūnas Ališauskas sako, kad jau ir pasidžiaugti yra kuo: gaisrų pievose ir laukuose kasmet mažėja. Štai užpernai Žemaičių Naumiestyje, šalia tvenkinio degė šieno presas, o pernai tokių gaisrų neužfiksuota visai.
Kokia tokio pažangaus reiškinio priežastis? Aiškėja, kad taip yra pirmiausia dėl to, jog lietuviai ūkininkai kasmet gauna solidžias europines išmokas, tad įstengia įsigyti ir vis modernesnę techniką.
„Sena sovietinė technika anksčiau degdavo dažnai. Pastaraisiais metais per sezoną dega vos 1 ar 2 žemės ūkio technikos vienetai. Būna, kad užsiliepsnoja koks šieno presas ar kombainas, tai vis retesni atvejai. Tačiau kiekvienas iš jų skaudus ir nuostolingas ūkininkui“, – sako A. Ališauskas.
Pasak ilgamečio ugniagesio, retėja ir ūkinių pastatų gaisrai, kurių anksčiau daug kildavo dėl to, kad juose būdavo sukraunamas ne iki galo išdžiovintas šienas. Tiesiog dabar šieno į ūkinius jau nebekrauna beveik niekas, nebent tik koks itin smulkaus ūkelio savininkas. Šienas ir šienainis susukamas į rulonus. Tiesa, kartais tie šieno rulonai sukrauti į stirtas užsidega, bet tai reti atvejai.
A. Ališauskas primena, kad šiaudų ir šieno kūgius reikia krauti ne arčiau, kaip 15 m iki elektros linijų ir pastatų, ne arčiau kaip 20 m iki kelių. Kurį laiką reikėtų ir stebėti, ar sukrautas šienas nekaista, o tai pastebėjus skubiai išsklaidyti rulonus.
Laukuose dirbanti technika turi būti aprūpinta veikiančiais gesintuvais, kad ja dirbantys žmonės galėtų patys laiku pradėti gesinti. „Juk laukai dažnai yra gerokai nutolę nuo kelių, tad kol kokį užsidegusį kombainą pasieks ugniagesiai, šis kartais gali ir visai supleškėti“, – sako PGT atstovas.
Tiesa, šienapjūtės ir rugiapjūtės metu ugniagesiai rengia išvykas į laukus, žiūri, ar ūkininkų technika turi visas būtinas priemones. Ir pastebi, kad laukuose dirba vis modernesnė ir tvarkinga technika, tad ir gaisrų pavojus mažėja.
Rašyti atsakymą