Apžvalga: Šilutės sportas 2012 metais

evaldasReikšmingiausi praėjusių metų sporto įvykiai, kurie garsino Pamario kraštą bei paliko pėdsaką Pasaulio, Europos ir šalies sporto metraštyje.

Londono olimpiada

* Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtinis Evaldas Petrauskas Londono olimpiadoje iškovojo bronzos medalį. Lietuvos bokso sporto istorijoje po 44 metų vėl laimėtas Lietuvai olimpinis medalis. Vaikinukas iš Traksėdžių E.Petrauskas – ryžtingas, talentingas ir perspektyvus boksininkas nuėjo nelengvą treniruočių ir pergalių kelią ir įsiveržė į bokso olimpą.

Jau nuo 12 metų Evaldas savo kategorijoje neturėjo sau lygių. 16 metų jis tapo Lietuvos suaugusiųjų čempionu, nuo 2007 m. – Lietuvos olimpinės rinktinės narys. 2008-2009 m. Europos jaunių ir jaunimo čempionas, Singapūre, pirmosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse, laimėjo nugalėtojo titulą.

* Londono olimpinėse žaidynėse jėgas išbandė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir Šilutės sporto mokyklos trenerio M.Urmulevičiaus auklėtinė I.Jakubaitytė.

Boksas
boksas girulis
* Lietuvos vyrų čempionate V.Komkov iškovojo nugalėtojo titulą, E.Skurdelis laimėjo II vietą, D.Girulis ir G.Sedleckas užėmė III vietas.

* Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo čempionate D.Girulis ir E.Skurdelis tapo čempionais, P.Petronis iškovojo sidabrą.

* Lietuvos jaunučių finalinėse varžybose J.Pečkys, J.Bucius, L.Petrauskas, V.Balsys laimėjo I vietas, A.Koroliovas, M.Norkus, A.Laužikas – II vietas. J.Būdvytis – III vietą.

* Europos olimpinių vilčių (19-22 m.) čempionate vicečempiono titulu pasitenkino E.Petrauskas, bronzos apdovanojimą pelnė E.Skurdelis.

* VII Tarptautiniame D.Pozniako turnyre V.Komkov apdovanotas sidabro medaliu.

sunkioji atletika gudavicius bataitis kikelasSunkioji atletika

* Lietuvos jaunučių – moksleivių iki 15 m. – pirmenybėse S.Bataitis laimėjo I vietą, Š.Gudavičius ir V.Kikėlas pelnė II vietas.

* Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse L.Kordušas laimėjo II vietą.

* 86-ajame Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo iki 23 m. čempionate A.Trajanauskas ir M.Mickevičius tapo čempionais, D.Anuškevičius – vicečempionu. T.Ličinchajus suaugusiųjų varžybose laimėjo bronzos medalį, o jaunimo iki 20 m. grupėje tapo čempionu.

* 10-ajame Lietuvos moterų čempionate R.Jurėnaitės debiutas įvertintas bronzos medaliu.

* Lietuvos senjorų čempionate auksą laimėjo L.Ličichajus, V.Milius ir V.Anuškevičius.

Lengvoji atletika

* Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse G.Vytuvytė nugalėjo šuolio į tolį rungtyje, trišuolio rungtyje pelnė II vietą. B.Bliūdžius čempionu tapo šuolio į aukštį sektoriuje, G.Keizeris ieties metimo rungtyje pelnė II vietą, J.Gerdvilis – III vietą.lengvoji E Dulkys I vieta rutulio stumime

* Lietuvos vaikų pirmenybėse E.Dulkys rutulio stūmimo varžybose iškovojo I vietą, nugalėjo ir Varšuvoje vykusiose VII tarptautinėse kamuoliuko metimo varžybose.

* Lietuvos jaunučių (14-15 m.) varžybose J.Milevičiūtė ir G.Vytuvytė pelnė II vietas, B.Bliūdžius – III vietą.

* Kuldigos mieste (Latvija) varžybose G.Šumalovas (1000 m bėgime) ir J.Milevičiūtė (rutulio stūmimo rungtyje) pelnė bronzos medalius.

* Lietuvos jaunimo pirmenybėse D.Bliūdžiūtė 400 m bėgime laimėjo II vietą.

* 100 km ultramaratono bėgimo varžybose R.Seitkalijevas laimėjo sidabrą.

dziudo pauparis kuskys siksniusDziudo imtynės

* Lietuvos jaunučių pirmenybėse T.Kuskys laimėjo nugalėtojo titulą.

* Lietuvos jaunių čempionato nugalėtoju tapo Š.Dulkys ir buvo pakviestas į Lietuvos dziudo jaunių rinktinę.

* Lietuvos jaunimo U-20 čempionate A.Kudrešovas laimėjo III vietą.

* Alytuje tarptautiniame turnyre T.Kuskys iškovojo I vietą, E.Sagalec ir Š.Dulkys buvo treti.

* Varšuvoje tarptautiniame turnyre broliai Edvardas ir Ernestas Sagalec pasidalijo I-II vietas. J.Pauparis ir A.Šikšnius pelnė III vietas.

* Lietuvos senjorų čempionate Šilutės dziudo klubo „Kumikata“ veteranai iškovojo 5 apdovanojimus. M.Noreikis laimėjo auksą, E.Šuldekovas, Ž.Lukošius, R.Lukošius -sidabrą, T.Gečas pasipuošė bronzos apdovanojimu.

Rankų lenkimas

* Lietuvos jaunimo čempionate L.Miklovytė, S.Žvirblytė, I.Sūdžiūtė, E.Ciparis ir O.Girskis laimėjo aukso medalius, V.Jankauskaitė, N.Vilidaitė, A.Vilkytė, J.Gedminaitė, R.Strauka ir R.Šiaudvytis pelnė sidabrą, A.Stirbytė, R.Jokubauskytė, vaitkute geriausia sporteR.Savickas ir L.Šveikauskas – bronzos medalius. Absoliučiu jaunimo čempionu tapo O.Girskis.

* Šilutės sportininkai jaunimo čempionate 11 kartą iš eilės iškovojo komandinę I vietą.

* XVII Lietuvos nacionaliniame čempionate E.Vaitkutė laimėjo du aukso medaliu ir tapo absoliučia nugalėtoja. V.Parnarauskienė, E.Ciparis ir D.Pancerovas pelnė aukso medalius, V.Tverijonaitė ir K.Urbonaitė – sidabrą, I.Sūdžiūtė, E.Šarliokas, Š.Kinderis ir A.Pancerovas – bronzą.

* Brazilijoje, San Paulo mieste vykusiame Pasaulio čempionate E.Vaitkutė 8 kartą apgynė planetos čempionės titulą.
* Lenkijoje vykusiose pasaulio taurės varžybose E.Vaitkutė, atstovavusi Lietuvos rinktinei, irgi tapo čempione.

griciunasKrepšinis

* Laikraščio „Šilutės naujienos“ devintajame moterų (3×3) turnyre I vietą iškovojo „Pamario“ ekipa: I.Slavickaitė, G.Lukšaitė, I.Viliūnienė ir L.Stančiauskienė. II vietą laimėjo „Žaibas“ – D.Černeckytė, D.Bagdonaitė, R.Skiudulienė ir D.Bagočiūtė, III vietą – „Just Play“: L.Miklovytė, A.Vilkytė, L.Ringytė ir S.Uginčiutė.

* Šilutiškis Benas Griciūnas su Lietuvos 18-mečių krepšinio rinktine tapo Europos krepšinio čempionato sidabro medalininku.

* Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse moterų pirmenybėse nugalėtojų laurus nuskynė Šilutės komanda L.Stančiauskienė, D.Černeckytė ir R.Radišauskaitė.

* Rajono pirmenybėse triumfavo „Juknaičiai“, II vietą laimėjo „Chamau“, III vieta atiteko „Naujam parkui“.

Tinklinis

* Turnyre Vilkyčių taurei laimėti nugalėjo Šylių moterys ir Rusnės vyrai.

* Rajono vyrų varžybose prizines vietas pasidalijo: „Vilkyčiai II“, „Šilutė“ ir „Vilkyčiai I“.

* Moterų „Draugystės“ turnyre I vietą laimėjo Šilutės komanda, II – Pagėgiai, III – viešnios iš Telšių.

Futbolasblizges05

* Kaune „Pavasario taurė-2012“ merginų turnyre Šilutės „Blizgės“ iškovojo bronzos  apdovanojimus.

* LFF I lygos pirmenybėse FK „Šilutė“ sužaidė 27 rungtynes, pasiekė 8 pergales, 8 rungtynes baigė lygiosiomis, 11 pralaimėjo, pelnė 33 taškus, turnyrinėje lentelėje užėmė 7 vietą.

* 14-mečių berniukų mažojo futbolo turnyre Panevėžio futbolo akademijos taurei laimėti „Šilutės“ berniukų komanda (treneris S.Česnulis) iškovojo čempionų taurę.

Ledo ritulys

* Ledo ritulio čempionate „Žemaitijos ledas“ mažojo finalo nugalėtojais tapo „Šilutės“ komanda, iškovojusi bronzos medalius.

Stalo tenisas

* Rajono stalo teniso čempionu tapo J.Piekautas.

Šaškės, šachmatai

* Rajono šaškių čempiono titulą devintą kartą apgynė B.Bagočius, čempionės titulą išsaugojo L.Petkevičienė.

Automobilių sportas

* Lietuvos automobilių ralio – kroso čempionate, komandinėje įskaitoje nugalėtojų laurus nuskynė sporto klubas „Vilkyčiai“. K.Gudžiūnas ir P.Bartkus užėmė II vietas.

* Lietuvos automobilių kroso čempionate L.Diržininkas laimėjo I vietą, D.Vercinskas liko ketvirtas.

* Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) ralio – kroso čempionate, prestižinėjė 4WD klasėje triumfavo daugkartinis nugalėtojas, ASK „Vilkyčiai“ vadovas K.Gudžiūnas.

eizaKartų sportas

* Smalininkų kartodromo trasoje vykusiose „Baltijos taurės“ III etapo lenktynėse Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos moksleivis E.Eiza, atstovaujantis „RKV-Racing“ komandai, laimėjo III vietą.

* Lietuvos „Rotax Max“taurės „Rotax Max Junior“ klasėje E.Eiza tapo nugalėtoju ir atstovavo Lietuvai Portugalijoje vykusiose lenktynėse.

Sportinė aerobika

* Lietuvos mokinių aerobikos gimnastikos pirmenybėse Šilutės „Atėnės“ šešetas – G.Raudytė, J.Svipaitė, G.Aliukonytė, G.Šileikytė, A.Kazlauskaitė ir R.Balsytė pasipuošė bronzos apdovanojimais.

* Panevėžyje vykusiose trejeto varžybose R.Balserytė, G.Raudytė ir A.Kazlauskaitė nuskynė nugalėtojų laurus. G.Aliukonytė 15-19 metų vieneto varžybose pelnė sidabrą.

Sportiniai šokiai    Lugnes laimejimai

* Rygoje vykusių Lotynų Amerikos C klasės šokių programoje B.Gaižauskaitė ir D.Saldauskas tapo vicečempionais.

* Sportinių šokių „Vėlunga-2012“ varžybose Šilutės sportinių šokių klubo „Lūgnė“ jaunučių pora I.Aukštaitytė ir D.Kėrys II E6 grupėje laimėjo I vietą.

* Standartinių šokių I D programoje, vaikų grupėje, A.Vekterytė ir O.Jatautas buvo pirmieji.

* Lotynų Amerikos šokių II D programoje jaunių pora E.Gečaitė ir G.Dikšaitis laimėjo bronzos apdovanojimus.

Kultūrizmasoazis megelaitis

* Šilutės sporto klubo „Oazis“ sportininkai dalyvavo tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre „Lietuvos atviroji XXII taurė“. M.Mėgelaitis iškovojo I vietą, O.Ringys tapo absoliučiu nugalėtoju jaunimo kategorijoje, E.Bitinaitė absoliučioje moterų ūgio kategorijoje iškovojo III vietą.

Aitvarų sportas

* Zapyškyje, „Lietuvos aitvarų judėjimo“ ir Zapyškio kultūros centro surengtoje šalies aitvarų šventėje Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneris I.Mikalauskas) tapo absoliučiais nugalėtojais. M.Gustas užėmė I, T.Kontrimas – II, T.Ragelis – III vietą.