1. Python
„Python“ yra aukšto lygio, bendrosios paskirties programavimo kalba, plačiai naudojama žiniatinklio svetainių kūrimui, moksliniams skaičiavimams, duomenų analizei ir dirbtiniam intelektui. Ji pasižymi paprastumu, todėl yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems. „Python“ taip pat turi didelę ir aktyvią bendruomenę, kuri per laiką jau yra sukūrusi daug bibliotekų ir struktūrų, skirtų beveik bet kokiai užduočiai atlikti.
Vienas iš pagrindinių „Python“ panaudojimo būdų – žiniatinklio kūrimas, kuris naudojamas svetainių ir žiniatinklio programų posistemėms kurti. Jis taip pat dažnai naudojamas duomenų analizei ir mašininiam mokymuisi, nes jame yra galingų skaitinių skaičiavimų ir mašininio mokymosi bibliotekų. Mokslininkų bendruomenėje „Python“ dažnai naudojamas moksliniams tyrimams ir plėtrai dėl savo universalumo ir paprastumo.
2. Java
„Java“ yra viena populiariausių programavimo kalbų, pritaikoma kuriant įvairias taikomąsias programas, įskaitant žiniatinklio, mobiliąsias ir darbalaukio programas. Ji žinoma dėl savo „rašyk vieną kartą, paleisk bet kur“ galimybės, t. y. „Java“ programos gali veikti bet kuriame įrenginyje, kuris palaiko „Java“ virtualią mašiną (JVM). „Java“ taip pat yra į objektus orientuota kalba, o tai reiškia, kad ji pagrįsta objektų ir jų sąveikos sąvoka. Tad jei norite pradėti programuotojo karjeros kelią ir mokytis programavimo kalbą, „Java“ yra puikus atspirties taškas.
„Java“ dažniausiai naudojama įmonių programoms, pavyzdžiui, naudojamoms bankuose ir kitose didelėse organizacijose, kurti. Ją taip pat galima rasti „Android“ programose.
3. C++
„C++“ yra didelio našumo programavimo kalba, plačiai naudojama operacinėms sistemoms, interneto naršyklėms („Linux“ ar „Windows“) ir kitoms programoms, kurių veiklai reikia didelių skaičiavimų. Ji yra „C“ programavimo kalbos plėtinys ir yra žinoma dėl savo efektyvumo bei lankstumo.
„C++“ dažnai naudojama kuriant vaizdo žaidimus, ja galima kurti išskirtinę grafiką, simuliacijas. Ji taip pat naudojama kuriant operacines sistemas bei kitą, žemo lygio sisteminę programinę įrangą. Be to, „C++“ dažnai naudojamas kuriant inžinerines programas, pavyzdžiui, kompiuterizuoto projektavimo (CAD) programinę įrangą ir modeliavimą.
4. JavaScript
„JavaScript“ visiems gerai žinoma kalba, naudojama žiniatinklio programoms kurti ir interaktyvumui skatinti. Dar kitaip vadinama, kliento kalba, t. y. ji veikia naudotojo interneto naršyklėje, o ne serveryje. „JavaScript“ dažnai naudojama kartu su HTML ir CSS dinamiškiems ir interaktyviems tinklalapiams.
„JavaScript“ yra esminė šiuolaikinių žiniatinklio programų kūrimo priemonė, kurią naudoja dauguma pagrindinių svetainių. Taip pat ji tituluojama viena galingiausių programavimo kalbų. Ji taip pat naudojama kuriant mobiliąsias taikomąsias programas, naudojant tokius karkasus kaip „React Native“ ir „Node.JS“.
5. C#
„C#“ (tariama „C Sharp“) yra programavimo kalba, kurią sukūrė „Microsoft“ ir kuri skirta įvairioms taikomosioms programoms kurti. Tai bendrosios paskirties kalba, naudojama kuriant „Windows“ darbalaukio programas, mobiliąsias programas ir žaidimus, tad galimai jūsų mylimi žaidimai sukurti būtent su ja. „C#“ yra į objektinį programavimą orientuota kalba, t. y. ji pagrįsta objektų ir jų sąveikos sąvoka.
„C#“ taip pat naudojama kuriant „Windows Phone“ ir „Windows Store“ programas, taip pat įvairioms platformoms skirtas programas naudojant tokias sistemas kaip „Xamarin“.
6. Swift
„Swift“ yra „Apple“ sukurta programavimo kalba, skirta kurti „iOS“, „macOS“, „watchOS“ ir „tvOS“ programas. Tai bendrosios paskirties kalba, kuri pasižymi paprastumu ir patogumu naudoti. Swift sukurta taip, kad ją būtų lengva skaityti ir rašyti, todėl ji ypač tinka mobiliosioms programėlėms kurti.
„Swift“ taip pat populiarėja kuriant serverio pusės programėles ir tarp platformines programas. Jai didelę įtaką padarė kitos populiarios programavimo kalbos, pavyzdžiui, „Python“ ir „Ruby“, be to, joje daug dėmesio skiriama saugumui.
7. PHP
„PHP“ (angl. Hypertext Preprocessor) yra naudojama dinamiškoms ir interaktyvioms svetainėms kurti. Tai serverio kalba, t. y. ji veikia serveryje ir generuoja HTML, kuris siunčiamas į naudotojo interneto naršyklę. „PHP“ dažniausiai naudojama kartu su populiaria duomenų bazių valdymo sistema „MySQL“ duomenims saugoti ir gauti iš duomenų bazės.
„PHP“ plačiai naudojama kuriant turinio valdymo sistemas (TVS), pavyzdžiui, „WordPress“ ir „Drupal“, taip pat kuriant e. prekybos svetaines. Ja kuriamos žiniatinklio programoms, pavyzdžiui, ryšių su klientais valdymo (CRM) sistemoms ir projektų valdymo priemonėms, kurti.
8. Ruby
„Ruby“ yra programavimo kalba, kuri garsėja savo paprastumu ir skaitomumu. Tai į objektus orientuota kalba, naudojama žiniatinklio programoms kurti ir scenarijams rašyti. „Ruby“ dažnai naudojama kartu su „Ruby on Rails“ sistema, kuri yra populiari interneto programų kūrimo priemonė.
„Ruby“ garsėja dideliu dėmesiu paprastumui ir produktyvumui. Ji sutinkama komandinių eilučių įrankiuose, automatizavimo scenarijuose ir kitų tipų programose.
Yra daug populiarių programavimo kalbų, iš kurių galima rinktis bet kurią, turinčią savo unikalių privalumų ir savybių. Kalba, kurią pasirinksite, priklausys nuo jūsų konkrečių poreikių ir tikslų, tačiau jei ieškote jau žinomų, kai kurios populiariausios kalbos yra „Python“, „Java“, „C++“, „JavaScript“, „C#“, „Swift“, „PHP“ ir „Ruby“. Šios kalbos naudojamos įvairioms užduotims atlikti, įskaitant žiniatinklio svetainių kūrimą, mobiliųjų programėlių kūrimą, mokslinius skaičiavimus ir kt.
Rašyti atsakymą