Sausio 19-osios naktį keletui valandų visas Žemės vanduo – upių, ežerų, šaltinių, vandentiekio – tampa stebuklingas, įgauna gydomųjų galių. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį rekomenduojama maudytis, praustis, gerti, vandens prisileisti į talpas.
Šį savaitgalį prie savo pamėgto šaltinio Paleičiuose važiuos ir šilutiškis Edvardas Jurjonas, gydomąsias atgijusio vandens savybes atradęs daugiau kaip prieš 10 metų. Pokalbio metu vyras vaišino prieš 5 metus surinktu vandeniu, kuris vis dar yra tyras, nepakitusio skonio, be jokių nuosėdų.
Vanduo tampa ypatingas
Sveiku gyvenimu būdu E. Jurjonas susidomėjo daugiau kaip prieš 10 metų. Jis dažnai važiuoja į Kaukazą, išminties semiasi pas savo mokytojus kartvelus. Vyras yra Bliūdsukių kaimo bendruomenės „Želvesys“ narys. Jis, kartu su bendraminčiais, renka vaistažoles, jas ruošia – džiovina arba fermentuoja. Anot Edvardo, mūsų krašto žolių žolė yra gaurometis, iš kurio galima pagaminti tiek žalią, tiek juodą arbatą.
E. Jurjonas sako jaučiantis sveikos gyvensenos rezultatus, tad savo patirtimi ir žiniomis nori pasidalinti ir su kitais. Ypač dabar, kai artėja ypatinga naktis.
„Kai pats tuo džiaugiesi, tai norisi tuo dalintis su kitais, patarti. Daug informacijos yra, tačiau mažai tuo domimės“, – sako jis.
Ypatingas galias vanduo įgauna tris kartus per metus: sausio 19-osios, vasario 15-osios ir birželio 24-osios naktimis. Vandens tyrimus unikalia aparatūra atliko rusų mokslininkai, kurie užfiksavo, kad šiomis dienomis vandens savybės energetiniu informaciniu požiūriu atitinka gyvo audinio savybes.
„Visatos energetiniai srautai eina per Žemę, tuo metu planetos išsidėsto taip, kad tie srautai paveikia visą vandenį, jį padaro artimą žmogaus sudėčiai ir jis tampa veiksmingas – tinka gydymui“, – sako jis.
Toks vanduo teigiamai veikia žmogaus savijautą. Teigiama, kad kartais, vos panaudoję pakitusios struktūros vandens gali išgyti ir sunkiausiomis ligomis sergantys žmonės. „Susirgus reikia imtis visų priemonių norint išgyti. Papildomi metodai iš gamtos nepakenks“, – įsitikinęs Edvardas.
Jis atkreipia dėmesį, kad šiemet sausio 19-osios naktis, tai naktis iš šeštadienio į sekmadienį. Stipriausias vandens poveikis būna nuo 23 val. iki 3 val. ryto. Gydomosios savybės išlieka iki ryto, tačiau palaipsniui silpnėja.
Galima gerti, maudytis
Naktimis, kai vanduo įgyja stebuklingų galių, patariama jo prisileisti iš čiaupo į indus, naudoti jį maudantis, apsiprausiant, geriant. Maudydamasis vonioje, į kurią įpilta kad ir nedaug stebuklingo vandens, žmogus atsiduria galingo poveikio energijų sraute, jį užplūsta žvalumas, karštis, šiluma.
E. Jurjonas žino keletą šaltinių Šilutės rajone, prie kurių nuvažiuoja naktį minėtu laiku ir prisirenka vandens. Vienas toks šaltinis yra Paleičiuose. Reikia važiuoti pro Pagrynius, prieš Paleičių ženklą pasukti į kairę. Ten yra medžiotojų namelis, netoli jo ir girdimas upelio čiurlenimas.
Dar vienas jam žinomas šaltinis yra Žąsyčių kaime, netoli Švėkšnos, netoli buvusio malūno. Prie šio šaltinio eilės nusidriekia ir darbo dienomis. Daugelis bendruomenės narių šį vandenį naudoja buityje, gamina maistą.
Naktimis, kai Žemės vanduo įgauna ypatingų galių, Edvardas prisipila apie 20 litrų vandens. Šį vandenį geria, daro arbatas, naudoja pats, duoda ir kitiems. Tomis naktimis, kai negali nuvažiuoti prie šaltinių, jis prisileidžia vonią namuose ir išsimaudo. O kartą naktį maudėsi Šyšoje. Išsimaudžius stebuklingame vandenyje ateina energijos antplūdis.
E. Jurjonas įsitikinęs, kad stebuklingas vanduo gali išsilaikyti 10 metų ir ilgiau, nepakeitęs struktūros. Svarbu, kad ant indo, kuriame jis laikomas, būtų užvyniota varinė viela arba vilnonis siūlas. Seniausias jo išlaikytas vanduo – surinktas 2015 metais. Šį vandenį ragavo ir „Šilutės naujienų“ redakcijos kolektyvas. „Išgersite penkių metų senumo vandens ir tapsite penkeriais metaus jaunesni“, – tikino mus pašnekovas.
Šaltiniais reikia rūpintis labiau
Neseniai Vokietijos, Šveicarijos ir Lietuvos mokslininkai nustatė, kad Lietuvos požeminis vanduo yra pats seniausias pasaulyje. Esame viena iš nedaugelio Europos, o ir pasaulio šalių, kurių gyventojai geria tik požeminį vandenį. Jis yra kokybiškesnis nei paviršinis, nes į paviršinius vandens telkinius patenka daugiau teršalų. O Šilutės rajono vanduo yra vienas tyriausių šalyje, taigi drąsiai galime jį gerti iš čiaupo.
E. Jurjonas, kuris yra ir Šilutės rajono savivaldybės Tarybos narys, apgailestauja, kad mūsų rajone iš gelmių srūvantys šaltiniai nėra tinkamai sutvarkyti – sunku prieiti prie jų, nėra lentelių su vandens tyrimų informacija, galėtų būti ir suoliukai.
Edvardui būtų įdomu sužinoti, kiek šaltinių iš viso yra Šilutės rajone. Jis prašo žmonių, kurie žino vandens šaltinius, jam paskambinti tel. 8 687 85205. Jis mielai surinks šią informaciją ir stengsis, kad šaltiniais mūsų rajone būtų rūpinamasi labiau.
Rašyti atsakymą