Įvertinti, ar statiniui reikalingas energinio naudingumo sertifikatas.
Lietuvoje galiojantys teisės aktai (ypač Statybos įstatymas) numato, kad minimalūs pastatų energinio naudingumo reikalavimai yra privalomi naujai statomiems pastatams ar jų dalims. Taip pat reikalavimai taikomi, kai rekonstruojamas, atnaujinamas ar remontuojamas pastatas ar jo dalis. Sąlyga yra tai, kad atliekant darbus, kurių metu atkuriamos arba pagerinamos pastato atitvarų ir inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės, jų kaina turi sudaryti daugiau kaip 25 procentus pastato vertės, neįskaitant žemės sklypo. Taigi, pirmas žingsnis gavus energinio naudingumo sertifikatą – įvertinti, ar jis būtinas.
Kartais, net ir tokiu atveju, kai teisės aktai nenumato būtinybės atlikti pastato energinio naudingumo sertifikavimą, tai gali būti naudinga. Specialistai gali suteikti vertingų patarimų ir nurodyti efektyvias priemones, kaip padidinti pastato energinio naudingumo klasę, leisiančią gyventi ekonomiškiau ir komfortiškiau.
Rasti patikimą įmonę, kuri įvertins pastato energinį naudingumą ir išduos sertifikatą.
Šis žingsnis yra labai svarbus, nes neprofesionalios paslaugos gali būti abejotinos vertės. Todėl svarbu pasirinkti patyrusią įmonę su kvalifikuotais specialistais. Pavyzdžiui, „Klaipėdos statybos kompanija“ yra puikus profesionalų pavyzdys, teikianti sertifikavimo paslaugas ir išdavusi daugiausia energetinio naudingumo sertifikatų visoje Lietuvoje. Bendradarbiaujant su patikima įmone, galima tikėtis kokybiškai ir operatyviai atliktų paslaugų.
Iš anksto pasirūpinti reikalingais dokumentais yra būtina procedūros dalis.
Norint įvertinti naujo pastato (pastatyto po 2016 m.) energinį naudingumą, būtina pateikti Registrų centro išrašą (pirmą lapą), kadastrinių matavimų bylą su ne mažiau kaip 83 % baigtumu (su visais byloje esančiais brėžiniais), architektūrines, konstrukcines, šildymo-vėdinimo dalių informaciją (viską iš projekto), langų, durų, vartų atitikties deklaracijas, šildymo, vėdinimo įrenginių parametrus ir nuotraukas, mūro markės atitikties deklaraciją, rekuperatoriaus parametrus ir nuotraukas (jeigu toks yra pastate). Taip pat prašoma kelios pastato nuotraukos iš išorės bei sandarumo testo ataskaita, kurią parengia akredituota laboratorija.
Pateikti prašymą energinio naudingumo sertifikatui gauti.
Susisiekus su įmone, teikiančia pastato energinio naudingumo sertifikavimo paslaugas, reikia pateikti prašymą. Jame turi būti nurodyti duomenys apie pastatą (paskirtį, statybos metus ir kt.), sienų ir stogų konstrukcijas, grindų ant grunto su papildomu vertikaliu apšiltinimu konstrukcijas, gelžbetonines sąramas, pastatui šildyti naudojamus šilumos šaltinius ir akumuliacines talpas, šildymo sistemos reguliavimo įtaisus, karšto vandens ruošimo šilumos šaltinius ir talpas, vėdinimo bei vėsinimo sistemas. Taip pat reikia atsiųsti visus pastato dokumentus, kurių sąrašą nurodo įmonė, įvertinus konkrečią situaciją.
Jei pastatas yra senesnis, t.y., pastatytas iki 2007 m., tikėtina, kad bus paprašyta pateikti ne tik dokumentus, bet ir atsakymus į kelis klausimus apie pastato langų rūšį (mediniais ar plastikiniais), šildymo metodą, karšto vandens ruošimą (metodą, boilerio litražą ir kt.), stogo, sienų ir grindų šiltinimo storį, garažo ar (ir) rūsio ypatumus.
Laukti profesionalų, kurie atliks pastato energinio naudingumo sertifikavimą.
Tik pateikus prašymus ir visus reikalingus dokumentus, specialistai apžiūrės pastatą. Patikrins pateiktus dokumentus (pastato projektą ir kadastrinių matavimų bylą) ir jų tinkamumą.
Laukti, kol profesionalai atliks visas reikalingas pastato sertifikato gavimo procedūras.
Atliekamas pastato energinis sertifikavimas – skaičiuojamas pastato energinis naudingumas, gauti duomenys perduodami užsakovui, įvertinamos priemonės pastato naudingumui pagerinti. Kai viskas atlikta, energinio naudingumo sertifikatas – kliento rankose.
Naudinga žinoti, kad energinio naudingumo sertifikatas išduodamas per 1–5 dienas (priklausomai nuo įmonės užimtumo tuo metu) po reikalingų dokumentų pateikimo dienos. Baigus sertifikavimą, atsiminkite, kad sertifikatas galioja ne ilgiau kaip 10 metų nuo jo išdavimo dienos.
Jeigu ieškote kokybiškų ir operatyvių energinio naudingumo sertifikavimo paslaugų, pasirinkite patikimą įmonę. Klaipėdos statybos kompanija: telefonu +3706 865 3020, el. paštu info@ksk.lt arba internetu www.kskompanija.lt. Darbai atliekami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose.
Rašyti atsakymą