Lietuvoje sausio 7–8 d. šalčiai išties buvo stipriausi per beveik 3 pastaruosius metus. Tačiau pirmadienį, Šilutės švietimo skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės duomenimis, Šilutės krašte dirbo visos mokyklos.
Pirmadienį, sausio 8 d., moksleiviai grįžo į mokyklas po dviejų savaičių šventinių atostogų. Tačiau kaip tik tądien spustelėjo smarkus speigas, tad daugeliui tėvų kilo natūralus klausimas, leisti ar neleisti į mokyklas savo atžalas.
„Šilutės naujienos“ taip pat sulaukė tėvų, svarstančių ką daryti, klausimų. Pradinukų mamos pasakojo ankstyvą rytą šia tema jau diskutavusios su atžalų klasės draugų tėveliais, bet vieningos nuomonės taip ir nepriėjusios. „Galiausiai liko taip, kad tie, kas turi automobilius, veš vaikus į pamokas, o kas neturi, neleis jų į mokyklas“, – pasakojo šilutiškė Monika.
Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja D. Butvydienė sakė, kad visos mokyklos ir vaikų darželiai pradėjo darbą įprastu laiku. O mokyklų direktoriai informavo, jog ir visi geltonieji autobusiukai išvažiavo atvežti mokinių į pamokas.
„Tėveliai turėjo teisę neleisti pradinukų, jei pamatė termometre minus 20 laipsnių, bet mano žiniomis, mokyklose nėra tik vieno kito vaiko“, – sakė D. Butvydienė.
Beje, minus 20 ir net su trupučiu laipsnių pirmadienio rytą Šilutėje išties buvo.
Pasak ŠMSM nurodymo, oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali neiti 1–5 klasių mokiniai. Jei yra minus 25 laipsniai ir šalčiau, gali neiti ir 6–12 klasių mokiniai. Tai nustatyta švietimo ministro patvirtintuose bendruosiuose ugdymo planuose.
Šios dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių, vadinasi, už šias dienas nereikia atidirbti vėliau. Taip pat iš mokinių nereikalaujama pateisinimo už pamokas, praleistas dėl šalčių. Numatyta, kad per šias dienas mokytojai gali konsultuoti mokinius, panaudodami elektronines informavimo priemones. Jeigu į mokyklą atvyksta vienas ar keli mokiniai iš klasės, mokykla turi juos užimti per pamokoms skirtą laiką.
Komentaras