Soduose jau byra slyvos. Šie skanūs vaisiai turi ne tik daug įvairių maistingųjų medžiagų, bet ir išsiskiria nemenku kiekiu provitamino A, B grupės vitaminais, o vitamino E atsargos slyvose lenkia netgi trešnes, vyšnias, apelsinus, mandarinus, kriaušes. Verta paminėti, kad, valgydami juos, dar gausite kalio, jodo, cinko ir geležies.
* Natūraliai prinokusiose slyvose yra visų, išskyrus B12, B grupės vitaminų – stiprinančių nervų sistemą, mažinančių nuovargį bei nemigą ir gerinančių nuotaiką.
* Nedaug vitamino C – padedančio įveikti įvairias infekcijas ir pailginti jaunystę.
* Yra provitamino A – gerinančio regėjimą, didinančio organizmo atsparumą virusams ir suteikiančio odai lygumo bei elastingumo.
* Vitamino E kur kas daugiau nei vyšniose, apelsinuose, mandarinuose ar kriaušėse.
* Slyvos ypač naudingos turintiesiems kraujagyslių problemų, nes jose yra vitamino K, gerinančio kraujo sudėtį bei užkertančio kelią trombozei, ir vitamino P, stiprinančio tiek stambiųjų arterijų, tiek smulkiųjų kapiliarų sieneles.
* Slyvose mineralinių medžiagų yra daugiau nei obuoliuose ir kriaušėse.
* Slyvose yra kalio, magnio ir fosforo, šalinančių iš organizmo natrį ir vandenį, todėl, norėdami normalizuoti vandens pusiausvyrą organizme arba sumažinti kraujospūdį, būtinai valgykite slyvų.
* Liaudies medicinoje slyvos vertinamos kaip itin naudingos sergant reumatu ir medžiagų apykaitos sutrikimo ligomis, pavyzdžiui, podagra. O nuovirai ir pavilgai iš šviežių ir išdžiovintų naminės slyvos lapų naudojami kaip greitai žaizdas gydanti priemonė.
* Slyvos – puikus dietinis produktas, kurio kasdien suvalgius po 200 g pagerėja nuotaika, savijauta, be to, netenkama kelių kilogramų svorio.
* Pusės metų kūdikiams reikėtų duoti 30-50 ml sulčių arba tyrelės, kuri ruošiama prieš pat vartojimą ir ypač tinka kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo.
* Slyvos pasižymi lengvu vidurių laisvinamuoju poveikiu.
* Sultingas ir skanus slyvų minkštimas, gerindamas žarnyno veiklą, valo ir mūsų organizmą: šalina cholesterolio perteklių, sunkiuosius metalus ir radioaktyviuosius izotopus (džiovintos slyvos net įeina į kai kurių profesijų žmonių privalomą meniu). Ir visa tai dėl didelio pektinų, esančių slyvose, kiekio.
Vertėtų žinoti:
* Džiovintos slyvos – gana kaloringas produktas, todėl tiems, kurie nori atsikratyti antsvorio, jomis mėgautis turėtų saikingai.
* Tiems, kurie negali pasigirti apetitu, džiovintos ir šviežios slyvos – tik į naudą, nes jos turi apetitą žadinančių medžiagų.
* Slyvos gali sukelti vidurių problemų, jei suvalgysite jų labai daug arba valgysite neprinokusias.
Norite slyvų žiemą? Sušaldykite
Puikiausias būdas išsaugoti slyvose esančias naudingąsias medžiagas – jas užšaldyti. Slyvas nuplaukite, nusausinkite, perpjaukite pusiau, išimkite kauliukus. Apibarstykite cukrumi, išmaišykite ir paskleiskite ant padėklo. Kiškite jį į šaldiklį ir laikykite, kol slyvos sušals. Sudėkite vaisius į specialius šaldymo maišelius. Šaldiklyje slyvas patartina laikyti ne ilgiau kaip 12 mėnesių.
Rašyti atsakymą