Jei po jūsų namus skraidžioja labai smulkios (maždaug 3,5 mm ilgio) greitai besidauginančios ir itin vislios muselės – tai greičiausiai ne kas kita, kaip paprastosios vaisinės muselės, mokslininkų vadinamos Drosophila melanogaster.
Jos yra itin vislios ir, gal tai paguos, kankina kone visus europiečius, nes paplitusios po visą mūsų žemyną. Nuo kiaušinėlio iki suaugusios musės šie vabzdžiai subręsta per maždaug 5 dienas, tai priklauso nuo aplinkos temperatūros (geriausiai šie namų parazitai dauginasi 20 laispnių šilumoje), o mėgstamiausia vieta veistis šioms įkyruolėms – pūvančios ir rūgstančios augalų liekanos.
Vasarą ir rudenį šios muselės dažniausiai aplimpa gendančius sultinguosius vaisius (slyvas, kriaušes, obuolius) ir daržoves (pomidorus, kopūstus). Taip pat šie kenkėjai mielai skanauja rūgstančias uogienes, sultis, ypač jei jos laikomos kambaryje ir nesandarioje taroje, jas galima aptikti ir gerokai užsistovėjusių skintų gėlių vazose.
Todėl atsakymas į klausimą, kaip susidoroti su šiomis įkyruolėmis, savaime suprantamas – labai svarbu nelaikyti atvirų šiukšlių maišų, lėkštėse sudėtų įvairių vaisių, pomidorų, vyno, alaus, šampano, sulčių. Visus šiuos produktus reikia laikyti sandariai uždarytus (geriausia šaldytuve), skintų gėlių vandenį vazose reikia kuo dažniau keisti.
Jei su šiomis parazitėmis susidoroti vis tiek nepavyksta (šios muselės itin vislios), specialistai pataria pakabinti lipnių musgaudžių juostų. Tiesa, prie jų muselės kibs tik tada, kai tame pačiame kambaryje nebus labiau viliojančių kvapų ir skonių, todėl anksčiau išvardytų higienos reikalavimų vis tiek teks laikytis.
Masalą muselėms galima pasigaminti ir patiems. Reikia tik turėti nebetinkamą maistui laikyti negilią lėkštę, sudėti į ją nedidelius gabaliukus pūvančio sūrio ir užpilti 5 arba 10 ml 0,5 proc. dezinfekcinio tirpalo. Ši priemonė bus efektinga tik tuomet, jei sveiki vaisiai ir daržovės bus laikomi dėžutėje, maišelyje ar šaldytuve.
Taip pat galima pasigaminti nesudėtingus “spąstus”: į plastikinį butelį įpilti truputį obuolių sulčių, o patį butelį apvynioti lipnia juosta (lipniąja puse į viršų): sulčių kvapo priviliotos drozofilos pirmiausia nutūps ant butelio ir čia prilipusios bus pričiuptos.
Išbandžiusieji šią gudrybę tikina, kad tai labai veiksminga priemonė paskelbus musėms karą.
Rašyti atsakymą