Kokia yra medžio frezos techninė charakteristika?
Medžio freza yra sudaryta iš korpuso ir pjaunančių plokštelių. Vertinant pagal konstrukciją šie įrankiai yra skirstomi į kotinius, diskinius, būgninius ir spiralinius. Ypatingą reikšmę turi vidinis frezos skersmuo ir jos stebulės tikslumas, nuo jų priklauso įrankio tikslumas ir atliktų darbų kokybė.
Pjaunančioji frezos dalis pasirenkama priklausomai nuo apdirbamos medžiagos struktūros, būsimų darbo sąlygų, siekiant kuo ilgesnio jos tarnavimo. Frezos ašmenys gali būti išdėstyti įstrižai arba vertikaliai. Nuo jų išdėstymo priklauso tai – ar mediena bus kertama, ar pjaunama.
Kokius veiksmus galima atlikti su medžio freza?
Medžio freza gali būti naudojama įvairiems darbams. Ja galima gręžti skyles, obliuoti medinius gaminius, sėkmingai formuoti rąstų sujungimai reikalingas išpjovas. Šie įrankiai yra skirstomi į tokias rūšis – figūrines, apvalinimo, profilines ir griovelių frezas.
Be to, įmantrių formų medienos gaminių apdorojimui yra naudojami atitinkami frezų komplektai, kurie geba suteikti visokiausioms gaminio plokštumoms norimą profilį vienu esamo ruošinio perstūmimu.
Ko svarbu nepamiršti renkantis medžio frezą?
Kai renkatės medžio frezą, būtinai atkreipkite dėmesį į jos skersmenį, ilgį ir peiliukų skaičių, ašmenų tipą. Pagal frezos kotelio skersmens dydį galima spręsti apie prijungiamų priedų suderinamumą su pačiu įrankiu. O nuo frezos peilių ašmenų tiesiogiai priklauso paties įrankio darbo našumas.
Ašmenys gali būti pagaminti iš kieto metalo arba greitapjūvio plieno, kuris idealiai tinka įvairaus dydžių ertmių išpjovimui ir valymui bei šlifavimui. Pastarasis dera tik minkštos struktūros medienai apdirbti, norint dirbti su kieta mediena, būtina rinktis kietojo metalo peilius. Baldų tvirtinimo detales, furnitūrą, įrankius, tame tarpe ir medžio frezas, galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje: https://www.ulmas.lt/lt/furnitura/irankiai/medzio-frezos.
Rašyti atsakymą