Miškai dengia apie 33,8 proc. Lietuvos teritorijos, t. y., apie 2,21 mln. ha. Mūsų šalyje miškai dažniausiai auga tose vietose, kurios nelabai tinkamos žemdirbystei, žemė nepakankamai derlinga arba netinka žemės ūkiui dėl drėgmės pertekliaus.
Kiek daugiau, nei pusė visų Lietuvos miškų priklauso valstybei, apie 42 proc. miškų yra privatūs, dar apie 6 proc. – likę restitucijos tikslams.
Vidutinis Lietuvos miškuose esančių medynų amžius – 54 metai.
Pagal rūšinę sudėtį dauguma Lietuvos miškų yra spygliuočiai:
34,3 % – pušynai,
21,2 % – eglynai,
44,4 % – kiti miškai.
Beveik trečdalis visų Lietuvos miškų plyti saugomų teritorijų ribose arba arti jų. Apie 31 proc. visų miškų patenka į saugomas ir „Natura 2000“ teritorijas.
Miškai skirstomi į grupes:
• I grupė – rezervatiniai miškai. Kirtimai juose draudžiami (išskyrus įstatyme numatytus atvejus). II grupė – specialios paskirties miškai, III – apsauginiai, IV – ūkiniai.
Šiuo metu Lietuvos miškuose auga apie 577 mln. m3 medienos, vidutiniškai – po 269 m3 į hektarą. Kasmet vidutiniškai priauga po 19,8 mln. m3 stiebų medienos. Visų rūšių kirtimais kasmet iškertama apie 10–11 mln. m3 medienos – apie 1,8 proc. nuo viso medienos tūrio.
Kasmet plynai kertama apie 20 tūkst. ha plote – mažiau nei 1 proc. visų miškų. Ugdomųjų, atrankinių sanitarinių ir atvejinių miško kirtimų plotas užima dar apie 4 proc. medynų. Kasmet atkuriama apie 9100 ha valstybinių miškų, o naujai įveisiama 600 ha.
Lietuvoje apie 465 tūkst. ha III-IV grupės miškų yra brandūs medynai.
Pagal Valstybinės miškų tarnybos inf.
Rašyti atsakymą