E. Jančenkovas Panevėžyje iškovojo sidabrą

Spalio 4–5 d. Panevėžyje vyko Lietuvos jaunių iki 17 m. sunkiosios atletikos čempionatas, kuriame Šilutės garbę gynė trys Liudo Čičirkos ir Laimio Li-čin-chai auklėtiniai. Sportininkams pasiruošimo ciklas varžyboms prasidėjo rugsėjį, tad mėnuo yra per trumpas laikas pasiruošti tokioms varžyboms.

Šilutiškis E. Jančenkovas Panevėžyje iškovojo vicečempiono vardą.

Čempionate debiutavo 14-metis Gintaras Tlembetovas. Jis 61 kg svorio kategorijoje iškovojo 5 vietą. Rovimo veiksmu jaunasis sportininkas iškėlė 54 kg, išstūmė 72 kg ir dvikovėje surinko 126 kg.

Pirmą vietą 61 kg kategorijoje iškovojo 16-metis R. Asijavičius iš Marijampolės. Rovimo veiksmu jis iškėlė 92 kg, išstūmė 113 kg ir dvikovėje surinko 205 kg.

Sėkmingiausiai pasirodė jau sportinės patirties turintis šilutiškis Erikas Jančenkovas. 96 kg svorio kategorijoje rovimo veiksmu jis iškėlė 95 kg, išstūmė 110 kg ir, dvikovėje surinkęs 205 kg, iškovojo šalies jaunių iki 17 m. vicečempiono vardą. Rovime ir stūmime Erikas trečiųjų bandymų atsisakė dėl kojos traumos. Trečią vietą užėmusį M. Zeipartą iš Telšių šilutiškis dvikovėje aplenkė 40 kg skirtumu.

Šioje svorio kategorijoje 1 vietą iškovojo vilnietis L. Ustinovas, rovimu iškėlęs 112 kg, išstūmęs 130 kg ir dvikovėje surinkęs 242 kg.

Mūsų sportininkui, Nagliui Ramanauskui koją pakišo pasitikėjimas ir varžybų trūkumas. Iškovota „baranka“. Apšilimo metu Naglis gerai jautėsi, laisvai kėlė 100 kg, tačiau ant pakylos ir jam jaudulys pakišo koją. Per visus 3 rovimus jam nepavyko įveikti 92 kg štangos.

Pasak L. Čičirkos, sportininkas turi pats įvertinti savo galimybes, o gauta „baranka“ yra gera patirtis ateičiai.

Mūsų sunkiaatlečių laukia sunkus darbas. Lapkričio mėnesį sportininkai dalyvaus Lietuvos atskirų veiksmų čempionate Druskininkuose ir Lietuvos sunkiosios atletikos komandiniame čempionate Marijampolėje.