Kaip Pasaulis pasitiko Naujuosius metus?

Ramiojo vandenyno Kiritimačio atole žmonės pirmieji pasaulyje pasitiko 2025 metus. Apie 7 300 atolo gyventojų vienas kitą su Naujaisiais sveikino jau gruodžio 31 d., 12 val. Lietuvos laiku. Po 15 minučių Naujieji atkeliavo į Naujajai Zelandijai priklausančias Čatamo salas, esančias už 800 km į rytus nuo Zelandijos ir turinčias savo laiko juostą. Čia gyvena tik keli šimtai žmonių.

Praėjus valandai po Kiritimačio Kiribačio Respublikoje, metų sandūra švęsta Naujojoje Zelandijoje bei salų valstybėse Samoa ir Tongoje. Didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Oklande milžiniško šviesų spektaklio, kuriam buvo panaudota 500 kg pirotechnikos, epicentre buvo 328 metrų aukščio apžvalgos ir televizijos bokštas „Sky Tower“.

15 val. Lietuvos laiku Australijos Sidnėjaus mieste Uosto tilto ir Operos teatro fone prasidėjo visame pasaulyje garsūs fejerverkai. Į dangų planuota paleisti apie 9 tonas pirotechnikos. „Nesvarbu, kur būsite uoste, jūsų laukia nuostabus šou“, – žadėjo rengėjai, kurie pasiruošimo darbams skyrė 4 500 valandų. Spėta, kad apie milijonas smalsuolių stebės spektaklį vietoje. Jau nuo ryto tūkstančiai žmonių žvalgėsi geriausių vietų. Maždaug milijardas žmonių visame pasaulyje tradiciškai reginiu gėrisi prie televizijos ekranų.

Įspūdingi šviesų šou planuoti ir daugelyje Azijos didmiesčių. Bankoke vėl pagrindine scena tapo Čao Praja upė, kur daug švenčiančiųjų laiką leido laivuose, kad iš arti galėtų stebėti fejerverkus. Tailandas, kuris vadovaujasi budistų kalendoriumi, pasitiko 2568 metus.

Singapūre gėrėtis fejerverkais daugybės žmonių laukta Marinos įlankoje, iš kurios atsveria miesto panorama. Malaizijos Kvala Lumpūro mieste impozantiško šviesų spektaklio centre buvo 452 m aukščio „Petronas Towers“ – kažkada buvęs aukščiausiu pasaulio pastatu.

Graikija ir Kipras šiais metais rengė „tylius fejerverkus“. Pasak Kipro Limasolio uostamiesčio administracijos, šiuolaikinė pirotechnika leidžia surengti unikalią raketų magiją su visais populiariais efektais, bet be triukšmo taršos. Atėnuose be tyliosios pirotechnikos efektus danguje piešė ir dronai. Tyliuosiuose fejerverkuose yra mažiau toksiškų medžiagų, todėl jie draugiškesni aplinkai.

Paskutinioji į 2025 metus įžengė JAV administruojama Amerikos Samoa salų grupė. Čia fejerverkai pokšėjo praėjus 13 valandų po linksmybių kulminacijos Lietuvoje.

ELTA inf.