Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, gelbėjantis ruonių jauniklius jau 35 metus, pasakoja, kad rasti nusilpę gyvūnai yra patelės, abi sveria po 13,2 kg. Ruoniukės išsekusios, pavargusios, yra kastinių žaizdų. Rastinukėms skirti antibiotikai ir pirminė reabilitacija, atstatomas skysčių balansas. Jos kol kas maitinamos per zondą specialiu trintu mišiniu iš rehidrono, silkės, įvairių vitaminų ir mikroelementų.
Kasmet Lietuvos pajūryje randama daugiau nei 20 išsekusių ruonių jauniklių. Kasmet nuo Saremos salų, kur ruonės vaikuojasi, jūra atneša į mūsų pakrantę tokius, dar negebančius gyventi savarankiškai, mažylius. Anksčiau ruonės jauniklius vesdavo ant ledo, dabar dėl klimato kaitos jis nebesusiformuoja. Todėl jauniklius lengvai gali išgąsdinti laukinis žvėris ar žmogus. Ruoniukas įkrenta į vandenį ir srovės nuneša jį toli. Be žmogaus pagalbos toks gyvūnas pasmerktas žūti. Sužeisti, sergantys ruoniukai Gyvūnų reabilitacijos centre gydomi, sustiprėję paleidžiami atgal į jūrą.
Muziejaus specialistai, pastebėjus ruonį pakrantėje, prašo nevaryti jo atgal į vandenį, nešerti, neliesti, apsaugoti nuo šunų ir per daug smalsių žmonių bei skambinti telefonu 112. Jei yra galimybė, prašoma sulaukti, kol atvyks pagalba.
Baltijos pilkieji ruoniai įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą, Baltijos jūroje ruonių yra apie 50 000.
Gyvūnų reabilitacijos centre rengiamos ekskursijos ,,Keičiuosi aš, keičiasi jūra“, jų metu lankytojai supažindinami ir su gydomais ruoniukais.
Jūrų muziejaus inf.
Rašyti atsakymą