Kasmet spalio mėnesį, kuomet minime Policijos – Angelų sargų bei Kriminalinės policijos dienas, Šilutės bibliotekininkai parodyti žinias sukviečia policijos pareigūnus: dabar dirbančius ir veteranus, jų rėmėjus, jaunuosius šaulius ir net gyventojus, besirūpinančius savo saugumu bei padedančius kurti saugią bendruomenę rajone.
Toks žinių turnyras „Gink, saugok, padėk, bet išlik…“ trečiąkart įvyko penktadienį Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Prie stalų susėdę šešių komandų nariai porą valandų turėjo gerai pasukti galvas ir pasitekti visą savo išradingumą, nes išmaniosios bibliotekininkės jiems buvo paruošusios begalę išties suktų klausimų.
Bibliotekininkės virto detektyvėmis
Policijos prevencijos poskyrio viršininko Audriaus Lukošiaus vadovaujami „Vadovai“, laikinosios Kriminalinės policijos skyriaus vadovės Jurgitos Nausėdienės vadovaujami „Kriminalistai“, „Policijos rėmėjai“, kuriems vadovavo Stasys Tunyla, Kęstučio Savicko suburti „Veteranai“, „Saugūs kaimynai“, kurie kapitonu išsirinko inkakliškį Valerijų Volkovą, bei „Šauliai“, vadovaujami Pauliaus Gudaičio, – tai komandos, kurios pasiryžo susikauti trečiajame žinių turnyre.
Visus juos pasitiko išradingosios Šilutės bibliotekininkės Sandra Jablonskienė, Vita Gerulienė ir Laima Dumšienė, tądien virtusios plačiai žinomomis kriminalistėmis – Mis Marpl, Mis Fišer ir Kamenskaja.
Sveikindama susirinkusiuosius Mis Marpl sakė, kad visų jų darbas – labai svarbus, kvietė ir toliau mus visus ginti, saugoti ir mums padėti.
Sveikinimo žodį taręs Šilutės r. policijos komisariato viršininką laikinai pavaduojantis Viešosios policijos vadovas Alvydas Balandis juokavo, jog šiandienos policijos reformų šviesoje šis žinomas šūkis turėtų būti perfrazuotas ir skambėti kitaip: „Išlikime, kad galėtume ginti, saugoti ir padėti“…
L.e.p. viršininkas įteikė iš užsienio atsiųstą padėką policijos rėmėjai Natalijai Vaitkienei. Moteris į Žuvienės virimo čempionatą atvykusių mūsų miesto svečių iš Vokietijos padėką pelnė už tai, kad jiems padėjo ir vertėjavo bei suteikė pagalbą vienai nukentėjusiai viešniai.
Beje, šiemetiniame turnyre, tik skirtingose komandose dalyvavo ir visa šeima: „Kriminalistų“ komandai vadovavusiai J.Nausėdienei teko susigrumti su „Šauliams“ atstovavusiais savo vaikais Evelina ir Edvinu.
Prisiminė žymiausius seklius ir nusikaltėlius
Belgų seklys – vienas žinomiausių pasaulio detektyvų; iš pažiūros išsiblaškiusi vyresnio amžiaus detektyvė, išsiskyrusi ypač aštriu loginiu mąstymu, bei kita detektyvė, savo amžininkus žavėjusi įspūdingais apdarais; moteriškoji Džeimso Bondo versija; žinomo detektyvo Šerloko Holmso prototipas, – tai buvo paprasčiausi žinių turnyro dalių klausimai.
Turnyro dalyviams teko pasukti galvas svarstant, pavyzdžiui, kaip vadinasi psichologinis reiškinys, kuomet pagrobtos aukos ima jausti palankius jausmus pagrobėjams (Stokholmo sindromas), ar prisiminti pavardę serijinio žudiko, dar 1888-aisiais siautėjusio Londone (tai – Džekas Skerdikas).
Prireikė ir geografijos žinių, antraip nebūtų atsakę į klausimą, kokios valstybės vėliavoje pavaizduotas Kalašnikovo automatas (Mozambiko), ar kurio sterblinio žinduolio pirštų atspaudai yra labiausiai panašūs į žmogaus (koalos).
Bibliotekininkės buvo suradusios ir klausimų apie brangakmenius, pavyzdžiui, kaip vadinosi pavogtas ir žynių prakeiktas deimantas, kurio prakeikimas veikė visus jo savininkus (tai – „Žydroji viltis“).
O norėdami atspėti vieno iš garsiausių pasaulio žudikų Andrejaus Čikatilos pavardę, kuri buvo labai slepiama, mat jis gyveno valstybėje, kuri slėpė visus jos įvaizdžiui nepalankius faktus, turnyro dalyviai turėjo gerai žinoti sovietų Rusijoje gyvavusią tvarką.
Žinių išbandymo kelyje reikėjo įveikti keturis turus, o paskutinysis – muzikinis turas – pareikalavo ne tik muzikinių žinių, bet ir greitos reakcijos.
Turnyro pabaigoje paaiškėjo, jog geriausi sekliai ir kriminalistai – Alvydas Balandis, Audrius Lukošius, Vaiva Pranauskienė bei Agnė Auksorienė buvo susibūrę į „Vadovų“ komandą.
Rašyti atsakymą