Kovo 7-osios rytą Šilutės rajono savivaldybės Sanitarijos inspektorius Jonas Čeponis tikrino, kaip Šilutės rajono gyventojai laikosi šunų auginimo ir vedžiojimo taisyklių.
Tačiau, aplankius Žemaičių Naumiestį, Gardamą ir Švėkšną, su savo keturkojais vaikščiojančių žmonių nesutikta.
Sanitarijos inspektorius be darbo neliko – jis apžvelgė, ar laikomasi švaros miesteliuose, ar išspręstas gautas švėkšniškės skundas dėl per garsaus parduotuvės ventiliatoriaus veikimo, domėjosi, ar žmonės registruoja savo šunis.
Sieks, kad ir kaimuose šunys būtų vedžiojami tvarkingai
Daugumos apvažiuotų namų kiemuose keturkojai uodegas vizgino pririšti prie būdos, kiti buvo paleisti, tačiau iš savo kiemo teritorijos nė letenos nekišo.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis sakė, kad panaši situacija ir Švėkšnoje: čia nėra daug vedžiojančiųjų savo keturkojus draugus – gal 2-3 žmonės.
„Tačiau maišelių augintinių išmatoms surinkti šie šeimininkai neturi. Jie sako, kad tokia tvarka – tai biurokratų išsigalvojimai. Todėl sieksime, kad žmonės suprastų, jog tvarkingai vedžioti augintinį jie turi ne dėl mūsų, o dėl savęs“, – sakė Švėkšnos seniūnas.
Seniūnas žada kalbėtis su gyventojais šiuo klausimu ir siekti, kad jie laikytųsi šunų vedžiojimo taisyklių.
„Nesvarbu, kur žmogus gyvena – mieste ar kaime. Nustatytos tvarkos jis turi laikytis“, – įsitikinęs A.Šeputis.
Šunų žymekliai – ne ant antkaklio, o… stalčiuje
Pasidžiaugė Švėkšnos seniūnas, kad augintinių registracija jo miestelyje nenugrimzdo į sąstingį – žmonės noriai registruoja keturkojus draugus.
Užregistravę šunis, šeimininkai gauna žymeklius, ant kurių yra užrašytas registracijos numeris. Tokį žymeklį reikia prisegti ant šuns antkaklio.
Bet seniūnas pripažįsta, kad kol kas Švėkšnoje dar nematė nė vieno šuns su žymekliu. Jis svarsto, kad, matyt, šeimininkai gautus ženkliukus tiesiog į stalčių nugrūdo.
Šunų registracijos sistemą, pasak A.Šepučio, sėkmingai išjudino Mokesčių inspekcijos nustatyta tvarka, pagal kurią ūkininkai privalo užregistruoti savo šunis, jeigu nori dalyvauti projektuose paramai gauti. Ši tvarka galioja ir dabar.
Problemos dėl benamio ir ventiliatoriaus
Apgailestauja Švėkšnos seniūnas, kad miestelyje atsirado benamis šuo. Daug kas pakalbina šį šunelį, paglosto, tačiau niekas nepriglaudžia. Todėl seniūnas apie Švėkšnos „našlaitį“ jau pranešė gyvūnų kontrolei ir laukia reagavimo į jo iškvietimą.
„Kol kas šis šuo mums netrukdo, tačiau kas bus, kai prasidės šunų ruja?..“, – retoriškai klausia A.Šeputis.
Sanitarijos inspektorius J.Čeponis pasidžiaugė, kad buvo išspręsta ir vienos švėkšniškės problema. Moteris skundėsi dėl nuolatinio triukšmo, kurį sukelia netoliese esančios parduotuvės ventiliatorius.
Į skundą buvo atsižvelgta greitai – dabar ventiliatorius izoliuotas ir jo keliamo triukšmo jau nebesigirdi.
Ką valgė, gėrė, tą ant žemės ir paliko
J.Čeponis patikrino, kaip laikomasi tvarkos prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio.
Čia vaizdas nepradžiugino: voliojosi tuščios alaus skardinės, prie suoliuko ant žemės buvo palikti vienkartiniai indai.
„Akivaizdu, kad vietinis jaunimas čia vakarojo ir vis dar neįprato susitvarkyti“, – svarstė inspektorius.
Apie tai J.Čeponis sakė šnekėsiąs su seniūnu Jonu Budrecku, kad šis sudrausmintų savo miestelio jaunimą.
Šiukšlių dėžės – toli
„Daugiausia šunų vedžiojimo taisyklių nepaiso daugiabučių gyventojai“, – įsitikinęs J.Čeponis.
Tačiau ir Šilutėje prie namų tądien nesutiko nė vieno su šunimi vaikščiojusio žmogaus. Tik atokiai nuo gyvenamųjų namų, netoli Pylimo gatvės, po pievas lakstė didelis šuo, o šalia vaikščiojo paauglė jo šeimininkė.
Mergina turėjo maišelį šuns ekskrementams surinkti ir prie inspektoriaus akių tuoj surinko augintinio paliktas krūveles.
Bet ji pasiskundė, kad šiukšlių dėžės – labai toli…
Rašyti atsakymą