Ši darbo sritis yra itin plati, kadangi ji gali apimti įvairiausias veiklas – vidinę ir išorinę komunikaciją, darbo grafikų planavimą, įrenginių ir įrankių pirkimą, pagalbą vadovams ir darbuotojams – todėl ši veikla gali turėti ir platų specializacijos lauką.
Administracinio darbo kasdienė veikla
Nors administracinis darbas gali stipriai skirtis, priklausomai nuo pareigybių ir įmonės darbo specifikos, tam tikri bendri bruožai šioje veikloje egzistuoja. Didžioji dalis šio pobūdžio darbo turi dvi pagrindines ašis — darbą su dokumentais ir komunikaciją su įmonės darbuotojais.
Administratoriams dažnai teks tvarkyti, rūšiuoti ar perdavinėti įvairius dokumentus, susijusius su įmonės veikla. Nors didžioji dalis dokumentų, šiais laikais, yra skaitmenizuoti, ši darbo dalis keičiasi mažai. Daugelis įmonių turi nemažai popierinių dokumentų, o skaitmenizavimą taip pat gali perduoti į administratoriaus rankas.
Darbas su dokumentais eina ranka rankon su komunikacija. Biuro administratoriai, žinoma, dažnai bendrauja su kolegomis, siekiant išsiaiškinti įmonės poreikius bei norint perduoti svarbią informaciją. Kitos administracinės pareigos, pavyzdžiui vadovo asistentai, taip pat neretai bendrauja su kitais darbuotojais, planuoja susitikimus ir atlika daugybę kitų, panašių veiklų.
Dėl šios darbo ir veiklos įvairovės administratoriai įgauna įvairiausių įgūdžių, kurie gali būti vėliau panaudoti kylant karjeros laiptais ar keičiant specialybę, todėl šis darbas yra gana universalus bei suteikiantis puikių galimybių.
Karjeros galimybės administraciniame darbe
Dauguma žmonių šioje srityje pradeda savo karjerą nuo biuro administratoriaus darbo. Šios pareigybės ne tik geriausiai žinomos šioje srityje, bet ir suteikia įvairių unikalių iššūkių, kurie tinkami tiek naujiems, tiek patyrusiems specialistams.
Kartu, biuro administravimas gali stipriai skirtis, priklausomai nuo organizacijos, kurioje dirbama. Mažų organizacijų biuro administratoriai dažniausiai turės užtikrinti reikmenų ir įrangos įsigijimą, priimti klientus, atlikti įvairias smulkias užduotis (pavyzdžiui, siuntų priėmimas) bei dirbs su įvairiais įmonės dokumentais.
Didesnėse organizacijose biuro administravimas gali būti susijęs su didesniu kiekiu veiklų, ypač jei įmonė turi keletą ofisų. Tuomet prie įprastų pareigybių ir veiklų prisideda ir darbas komandoje, susitikimai su kitais administratoriais, didelių renginių (dalinis) organizavimas, įvairių svarbių žmonių (pavyzdžiui, žurnalistų) priėmimas ir taip toliau.
Galiausiai, biuro administravimas gali būti kvalifikuotas specifinei industrijai ar sektoriui. Tam tikrose srityse, pavyzdžiui medicinos, finansų ar gynybos, reikalavimai biuro administratoriams gali būti gerokai aukštesni. Dokumentai, kurie tvarkomi šiose srityse, yra griežčiau saugomi bei turi būti tvarkomi pagal aukštesnius standartus, todėl biuro administratoriai turi turėti tam tinkamas žinias.
Viena iš galimybių kilti karjeros laiptais administravimo srityje yra būtent specializacija į tam tikras rinkas ar industrijas, kuriose yra aukštesni reikalavimai. Šiose srityse atlyginimai gali būti aukštesni dėl kvalifikacijos ar kitų reikalavimų.
Kita karjeros galimybė – dirbti su aukščiausio lygio vadovais. Žinoma, šis darbas irgi stipriai skirsis, priklausomai nuo organizacijos, kurioje dirbama. Mažose įstaigose aukščiausio lygio vadovo asistentai turbūt neženkliai skirsis nuo kitų administracinių darbų.
Pagrindiniai skirtumai atsiranda kuomet dirbama korporacijose ar kitose didelėse įstaigose. Vadovo asistentas, tuomet, turi labai konkrečias užduotis, kurios susijusios su vadovo laiko planavimu, komunikacija su kitais vadovais bei žinių perdavimu.
Šios pareigybės taip pat gali būti daug sudėtingesnės nei kitų administracinių darbų, kadangi dirbama itin artimai su ypač aukštas pareigas užimančiais žmonėmis, todėl klaidos ar prastai įvykdytos užduotys gali būti labiau pastebimos.
Karjeros galimybės kitose srityse
Administracinis darbas, ypač tokiose srityse kaip vadovo asistento, suteikia daug įvairiausių gabumų, kurie gali būti naudingi keičiant karjeros kryptį. Įgavus šiek tiek papildomų kompetencijų persiorientuoti į kitas sritis iš administracinio darbo tikrai nesunku.
Viena iš ypatingai artimų sričių yra projektų valdymas. Administracinis darbas, iš esmės, susideda iš labai panašios veiklos kaip projektų valdymas, kadangi reikia bendrauti su daugybe žmonių, suderinti veiklas, užtikrinti darbo vykdymą laiku ir taip toliau, todėl administracijos darbuotojams projektų valdymas turėtų būti nesunkiai suprantama sritis.
Kita populiari sritis yra personalo ir žmogiškųjų išteklių specialistai. Veikla šioje srityje vėlgi susideda iš komunikacijos su esamais ir potencialiais darbuotojais, darbo su dokumentais bei gero įmonės kultūros ir procesų supratimo. Visi šie aspektai yra gerai pažįstami bet kuriam administratoriui, todėl žmogiškųjų išteklių pareigybė yra puikus pasirinkimas.
Dar viena sritis į kurią nesunku persikvalifikuoti yra renginių organizavimas. Nors renginiai sudaro mažesniąją administracinio darbo dalį (o kartais tokios veiklos gali visai nebūti), daug gebėjimų įgytų pastarajame darbe tikrai pasitarnaus organizuojant renginius.
Galiausiai, norintiems persikvalifikuoti į tolimesnes nuo administracinio darbo sritis, viešieji ryšiai gali būti geras pasirinkimas. Nors viešiesiems ryšiams reikės papildomų mokymų, komunikacija yra tokio darbo pagrindas, todėl šio darbo specifika turėtų būti neblogai pažįstama administracinio darbo specialistams.
Rašyti atsakymą