Pernai naujus projektus pateikė ir valstybės paramą jiems įgyvendinti gavo dar šešios mūsų miesto įmonės. Juos įgyvendinus buvo sukurta 18 naujų darbo vietų, įmonės įsigijo naujų įrenginių, darbo rado šaltkalviai, vairuotojai, konditeriai, suvirintojai ir kitų profesijų žmonės.
Renginyje dalyvavę įmonių vadovai pabrėžė, kad verslo plėtrai gauta valstybės parama buvo išties ženkli, ir ja pasinaudoti ragino kitus rajono verslininkus.
Jau atrenkami šiemetiniai projektai
Klaipėdos darbo biržos Užimtumo skyriaus vedėja Jūratė Onaitienė pabrėžė, kad toks kasmetinis įvykdytų projektų pristatymas yra tikra šventė, mat į jį susirenka žmonės, prieš tai atlikę didelius darbus. Projektų rengėjams reikia pereiti ne vieną jų įgyvendinimo etapą, daug konsultuotis, įsigilinti į įstatymus. Darbo netrūksta ir verslininkus konsultuojančiai Darbo biržos Šilutės skyriaus vyriausiajai specialistei Jurgitai Tamošaitienei, kurios rankose tądien pražydo verslininkų dovanotos gėlės.
Pernai Šilutės rajone įgyvendinti projektai metalo apdirbimo, automobilių remonto, konditerijos – kulinarijos, plastikinių gaminių gamybos srityse. Jiems finansuoti buvo skirta iš viso 194,3 tūkst. eurų, panaudota 178,4 tūkst. eurų. Vienos naujai sukurtos darbo vietos kaina vidutiniškai buvo 8,8 tūkst. eurų.
Šešias darbo vietas įkūrė UAB „Deinesa“, penkias – „Toluta“, tris – „Dovega“, dvi – R.Jurjono įmonė, po vieną – „SDA pakuotė“ ir „Valdvera“.
J.Onaitienė pastebėjo, kad šiems – 2016-iems metams teikti projektus ypač sujudo Šilutės statybinės įmonės: iš viso Darbo biržai jau pateikti 8 projektai, kuriuos įgyvendinus būtų įsteigtos 27 naujos darbo vietos.
Tiesa, šiemetiniai projektai nėra stambūs, verslininkai žada kurti tik po vieną ar kelias darbo vietas.
Skiriant finansavimą papildomi 10 balų skiriami toms įmonėms, kurios gauna ir vietos bendruomenių pritarimą. „Tad bendruomenės irgi turi galimybių padėti savo darbdaviams“, – sakė J.Onaitienė.
Verslininkės dėkojo konsultantei
Įmonių vadovai pasidalijo ir asmenine patirtimi apie tai, ką jiems davė dalyvavimas projekte.
UAB „Toluta“ direktorė Daiva Žebelienė pasakojo, kad šis Darbo biržos projektas padėjo įgyvendinti jau kelerius metus puoselėtą idėją. Verslininkė neslėpė, kad gauta parama paspartino įgyvendinimą svajonės, kuri galbūt būtų neišsipildžiusi dar kelerius metus.
„Tolutos“ projekto bendra vertė – 76,5 tūkst. eurų, gautos paramos lėšos siekė 49 tūkst. eurų, tad gamybą atnaujinusiems verslininkams teko pridėti tik 36 proc. bendros sumos.
Tęstinį projektą įgyvendinanti įmonė per dvejus metus jau įkūrė 8 naujas darbo vietas, įsigijo naują automobilį ir naujas gamybos priemones, remontavo patalpas.
Tiesa, būta ir baimės, ar verta investuoti asmenines lėšas, ar viskas pavyks. Juo labiau kad projekto rėmimo sąlygose yra tokie punktai, kad sukurtas darbo vietas darbdavys turi išlaikyti 3 metus, per tą laiką negali keisti ir naujai įdarbintiems žmonėms skirto atlyginimo.
Bet įgyvendinus projektą abejonės išsisklaidė, ir šiandien D.Žebelienė sakė galinti paraginti visus verslininkus dalyvauti projekte.
Krovinių gabenimo paslaugas ir žuvies produktus siūlančios UAB „Dovega“ vadovė Virginija Budrikienė dalyvauti Darbo biržos siūlomoje Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų programoje pasiryžo pirmą kartą, tad „Dovegos“ parengtas 38,8 tūkst. eurų vertės projektas buvo didelis išbandymas. Dabar verslininkė sakė jau žinanti, kad rizikuoti vertėjo: jos įmonė įsteigė 3 darbo vietas kulinarams ir vieną – vairuotojui, įsigijo kulinarinės įrangos, o pridėti reikėjo tik 14 tūkst. eurų.
Todėl V.Budrikienė mano, kad projektą teiks ir kitąmet.
Abi verslininkės dėkojo visam Darbo biržos kolektyvui, o ypač – kantriai su jomis dirbusiai ir nuolat konsultavusiai specialistei J.Tamošaitienei, ir linkėjo, kad jų sąrašuose mažėtų bedarbių.
Pirko įrangą ir įdarbino žmones
Daugiau nei 10 000 eurų vertės projektą įgyvendino mažmenine prekyba užsiimanti UAB „Valdvera“. Jos vadovai pirko automobilį prekėms vežioti ir įdarbino naują vairuotoją.
Įvairius metalo gaminius gaminanti ir parduodanti R.Jurjono įmonė per pastaruosius 2 metus irgi įgyvendino tęstinį savo įmonės plėtros projektą, kurio vertė – 34 tūkst. eurų. 20 tūkst. eurų sudarė valstybės parama, likusi suma – įmonės lėšos. Už šiuos pinigus taip pat įsigyta ir naujos dažymo įrangos.
112,4 tūkst. eurų vertės projektą įgyvendino veiklą plečianti krovinių gabenimu užsiimanti ir tarptautines automobilių transporto paslaugas teikianti UAB „Deinesa“. Šiai įmonei skirta 71,8 tūkst. eurų parama, verslininkams patiems teko pridėti kiek daugiau nei 40 tūkst. eurų. Čia sukurtos darbo vietos šaltkalviams ir vadybininkams, įsigyta naujos įrangos, atlikti remontai.
Po naują darbo vietą plastikinių gaminių operatoriui ir vairuotojui sukurta, taip pat ir įrangos įsigyta bendrovėse „SDA pakuotė“, kuri siūlo visus pakavimo sprendimus, ir „Valdvera“, užsiimančioje mažmenine prekyba. Abi darbo vietos atsiėjo po kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų, paramos suma abiem atvejais viršija 6 tūkst. eurų.
Projektas skatina įmonių vystymąsi
Su šiais projektais dirbanti DB vyr. specialistė J.Tamošaitienė sakė, kad jai malonu dirbti su inovatyviais verslininkais, nes ir pačią nuolat domina nauji iššūkiai. Baigus praėjusių metų projektų pristatymą laukia tik trumpas atokvėpis, mat aštuonios šiemet pateiktos naujos paraiškos jau išsiųstos į Vilnių ir laukia pritarimo. Kiek lėšų ir kuriems projektams paskirta, bus žinoma balandžio 4 dieną, o tada ir J.Tamošaitienė, ir jos kuruojami verslininkai ir vėl įsisuks į intensyvių darbų maratoną.
„Kasmet verslininkai pateikia daugiau projektų, ir mes džiaugiamės, kad mūsų verslininkai domisi galimybėmis plėsti savo verslus, kad ieško informacijos ir ją randa“, – sakė J.Tamošaitienė.
Tiesa, pasak jos, pradžioje išgirdę, kiek reikalavimų teks įvykdyti, dažnas išsigąsta, bet vėliau, dirbant kartu, žingsnelis po žingsnelio visi darbai įvykdomi.
Klaipėdos DB Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pastebėjo, kad šis Vietinių užimtumo iniciatyvų projektas skatina įmonių vystymąsi, nes priverčia nuolat žengti pirmyn. Juk darbdavys priverstas suktis iš paskutiniųjų, jei jis yra įsipareigojęs 3 metus išsaugoti sukurtas darbo vietas ir nemažinti numatyto atlyginimo įdarbintiems žmonėms.
Rašyti atsakymą