Anglus palaužę ispanai – naujieji Europos čempionai

Europos futbolo čempionate paaiškėjo stipriausia Senojo žemyno rinktinė. Ja tapo Ispanija, lemiamame turnyro mače 2:1 įveikusi Anglijos vienuolikę.

Pirmajame kėlinyje iniciatyvą turėjo „La Roja“ ekipa, bet pavojingų progų nei prie vienų, nei prie kitų vartų nebuvo sukurta. Antrasis kėlinys ispanams prasidėjo fantastiškai – 47 min. po greitos atakos N. Williamsas pelnė pirmąjį susitikimo įvartį (1:0).

Ispanai neketino sustoti – sukūrė dar kelis pavojingus šansus, bet rezultatas nepasikeitė. Tuo tarpu anglai turėjo atsakymą – tolimas C. Palmerio smūgis 73 min. rezultatą išlygino (1:1). 81–ąją min. L. Yamalis galėjo tapti rungtynių didvyriu, bet jo šūvį atrėmė J. Pickfordas.

Kai atrodė, kad rungtynėse bus žaidžiamas pratęsimas, ispanai sugebėjo driokstelėti – mačo likimą nulėmė M. Oyarzabalis (2:1). „Trijų liūtų“ ekipa dar turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet po kampinio D. Olmo nuo vartų linijos galva atmušė anglo smūgiuotą kamuolį.

Triumfavusi Ispanija jau rekordinį – ketvirtą – kartą tapo Europos čempione.