Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad Lietuva tądien buvo padalinta į keletą dalių. Rytuose krito sniegas, vakaruose lijo, o tarp jų įsiterpė šlapdriba arba lijundra. O temperatūros kontrastas tarp rytų ir vakarų ketvirtadienio rytą siekė net iki 12 laipsnių.
Stipriausi vėjo gūsiai (10 m aukštyje) užfiksuoti Klaipėdoje ir Šventojoje – iki 27 m/s, Ventės rage – 25 m/s. Klaipėdos uoste ir Nidoje 24 m aukštyje paryčiu siautė net 30 m/s vėjo gūsiai. Tokius vėjus ir prognozavo sinoptikai. Taip pat pranešta, kad gausiai lis, kris šlapdriba, formuosis lijundra, plikledis.
LHMT primena, kad pavojingas vėjas yra ≥15 m/s, stichinis – ≥28 m/s, katastrofinis (uraganinis) – ≥33 m/s (≥119 km/h).
Lapkričio 23 – 24 d. didžiausi kritulių kiekiai iškrito Rietave, Plungėje, Telšiuose ir Kretingoje – apie 40 – 50 mm, t. y., virš pusės lapkričio normos.
Elektros skirstomųjų tinklų (ESO) atstovė Rasa Juodkienė „Šilutės naujienas“ informavo, jog Šilutėje situacija buvo gana sudėtinga, kaip ir visame Klaipėdos regione. Pastarasis – labiausiai audros paveiktas regionas visoje Lietuvoje, čia virsdami medžiai ir lūžtančios jų šakos nutraukė daugybę elektros laidų. Skaičiuojama, kad čia buvo padaryta daugiausiai žalos ir buvo šimtai taškų, kur ESO brigados vyko jungti nutrauktų laidų ar atstatyti išverstų atramų, dirbo kitus skubius darbus.
Ketvirtadienio popietę elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 300 pamario vartotojų, dalis elektros neteko ir naktį į penktadienį. Tądien elektros tiekimas atkurtas likusiems 8 vartotojams.
Rašyti atsakymą