Baidarių maratonas „Nemuno deltos taurė 2024“ įvyko

Šeštadienį, rugpjūčio 17 d., didžiausioje šalies saloje – Rusnėje, Nemuno deltos regioninio parko grupė tradiciškai organizavo 11-tąjį baidarių maratoną „Nemuno deltos taurė 2024“. Iš viso renginyje dalyvavo per 40 baidarininkų.

Baidarių maratono „Nemuno deltos taurė 2024“ dalyviai.

Pasak NDRP vyr. specialistės Jovitos Stanionienės, maratono dalyviams reikėjo įveikti apie 17 km trasą Nemuno deltos upėmis: Rusnaite, Pakalne, Vorusne, Skatulės upe, pasiekti Kuršių marias ir vėl Rusnaitės upe grįžti į starto vietą.

Šiemet prie starto linijos stojo 18 baidarių. Maratone dalyvavo irkluotojai atvykę iš įvairių šalies kampelių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Pasvalio, Prienų, Kėdainių, Žaslių, Stakliškių ir Šilutės.

„Džiaugiamės matydami tuos pačius dalyvius, kurie kasmet atvyksta į baidarių maratoną. Ypač mažąsias mergytes Smiltę ir Rusnę iš Prienų, kurios kartu su tėčiu įveikia trasą jau trečius metus“, – „Šilutės naujienoms“ įspūdžiais dalijosi J. Stanionienė.

Maratonas vyko turistinėmis ir sportinėmis dvivietėmis bei vienvietėmis baidarėmis.  Prizinės vietos buvo skirtos sportinių baidarių kategorijoje, turistinių baidarių mišrioje grupėje – vyrų ir moterų.

Sportinių baidarių kategorijoje garbingą 1-ąją vietą ir taurę iškovojo šilutiškis Evaldas Bilevičius ir kaunietis Darius Šukevičius. Jų duetas pasiekė geriausią rezultatą ­– trasą įveikė per 1 val. 34 min. Antrąją vietą toje pačioje kategorijoje iškovojo vilniečiai Violeta ir Vitalijus Samkovai – 1 val. 36 min., trečioji vieta atiteko klaipėdiečio Aido Pelešino duetui – 1 val.40 min.

Turistinių baidarių mišrioje grupėje pirmos vietos taurė atiteko Dariui ir Ritai Janušoniams iš Stakliškių, II vietą iškovojo Gediminas Kilbauskas ir Aušra Skanienė iš Kėdainių, trečioji atiteko Sandrai Kanapienytei ir Irmantui Gudeliui iš Vilniaus – 2 val. 11 min.

Turistinių baidarių moterų kategorijoje dalyvavo tik viena moteris Jovita Ažukienė iš Vilniaus, todėl jai ir atiteko gražuolė taurė. Ji distanciją įveikė per 2 val. 20 min.

Paskutinėje turistinių baidarių, vyrų kategorijoje pirmavo Vaidas ir Vilius Linkevičiai iš Kauno – 1 val. 47 min.  II ir III vietas iškovojo Gintautas Janulevičius iš Pasvalio (2 val. 00 min.) ir Šilutės sporto mokyklos irkluotojas Armandas Bilevičius (2 val. 07 min.).

„Geras oras, palankus vėjas ir puiki nuotaika lydėjo visus dalyvius  maratono metu. Vienas dalyvis patyrė ir nuotykių – jo sportinė baidarė ne kartą apsivertė vandenyje, tad jam teko išsimaudyti, bet kiti dalyviai padėjo grįžti į savo baidarę, išpilti vandenį iš jos ir tęsti varžybas“, – sakė J. Stanionienė.

Pasibaigus maratonui, prie buvusio NDRP centro pastato, visi pavargę, bet apdovanoti prizais, puikiai nusiteikę skanavo organizatorių ant laužo išvirtą gardų perlinių kruopų troškinį ir dalinosi įspūdžiais. Organizatoriai tikisi kitais metais sulaukti dar daugiau šio renginio dalyvių.