Vilniaus maratono šaknys – 2001-aisiais metais įvykęs 10 km bėgimas, kuris jau 2004-aisiais tapo pilną maratono distanciją turinčiu bėgimo renginiu Vilniuje.
Visi norintys dalyvauti „Danske Bank Vilniaus maratone 2020“ galėjo rinktis šias distancijas: maratonas – 42,195 km, „Rimi“ pusmaratonis – 21,098 km, „Visi mes žmonės“ – 10 km, „Rimi” „Rinkis sveikiau” – 5 km, „Vilnius sveikiau“ – 1 km bėgimas bei #BEACTIVE vaikų 200 metrų bėgimą.
Daugelis neįsivaizduoja bėgimo ar kitos sporto rūšies be muzikos. Muzikos klausymas bėgimo metu padeda pagauti ritmą, atsipalaiduoti ir izoliuotis nuo išorinės aplinkos triukšmo. Tačiau ausinių specialistai ragina nepamiršti, kad bėgiojimas mieste, gatvėmis ir šaligatviais taip pat reikalauja dėmesio, todėl dėl savo saugumo vertėtų parinkti tinkamą muzikos garsą taip, kad girdėtume automobilių ar dviračių signalus.
Daugelis yra pastebėję, kad bėgimo mėgėjai laksto su ausinukais, tačiau galbūt niekas dar nematė bėgančio ir kartu grojančio kokiu nors muzikos instrumentu. Tokį iššūkį sau metė profesionalus saksofonininkas Žygimantas Skvarčevskis, o jo bendražygiu tapo profesionalus bėgikas, daugkartinis 100 km nugalėtojas, Pasaulio ir Europos bėgimų dalyvis, vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas. Ruslanui buvo patikėta pusmaratonio distancijoje – 21 km nešti 8 kg sveriančią garso kolonėlę.
Pasak R. Seitkalijevo, sunku net apsakyti kiek daug smagių emocijų šis bėgimas suteikė.
„Nusprendėm, kad sustoti neverta ir jau kitas bėgimas numatomas spalio 4 dieną Utenos hipodromo pusmaratonyje. Toliau numatome maratoną, o kitąmet gal ir dar daugiau. Lengva nebuvo Žygimantui vienu metu ir groti ir bėgti, o man tempti 8 km garso kolonėlę, bet pamatę kiek daug žmonėms energijos atnešėm, supratom, kad tikrai verta“, – įspūdžiais dalijosi R. Seitkalijevas.
Rašyti atsakymą