Pasak M. Sandaro, šiemet maratonas pasižymėjo nauju pasaulio rekordu ir didžiausiu finišavusių dalyvių skaičiumi. Iš viso maratoną baigė 54 280 bėgikų iš 161 šalies, taip pagerindami ankstesnį rekordą, priklausiusį Paryžiaus maratonui (54 175 bėgikai) ir 2019 m. Niujorko maratono rekordą (53 627 bėgikai).
Berlyno maratonas yra vienas iš 6 prestižinių „World Marathon Majors“ serijos maratonų. Kiti šios serijos maratonai vyksta Bostone, Londone, Niujorke, Čikagoje ir Tokijuje. Dėl lygios, beveik be nuolydžių trasos, Berlyno maratonas laikomas vienu greičiausių pasaulyje. Daug bėgikų čia siekia asmeninių rekordų, o daugelis maratono pasaulio rekordų buvo pasiekti būtent Berlyne.
„Berlyno maratonas nebuvo mano pirmasis maratonas, tačiau jis buvo pats rimčiausias, masiškiausias. Pagerinau asmeninį maratono rekordą – 42,195 km įveikiau per 2:58:22, iš 54 280 finišavusiųjų bendroje įskaitoje užėmiau 3 656 vietą“, – pasakojo Marijus.
Tarp mėgėjų maratonininkų laikas, greitesnis nei 3 valandos, laikomas labai solidžiu rezultatu, leidžia patekti tarp geriausių 5 % dalyvių daugelyje vietinių ir pasaulio maratonų.
Juknaitiškiui maratonas paliko didžiulį įspūdį, anot jo, tai buvo didžiulė šventė, tūkstančiai dalyvių ir dar daugiau palaikančių žmonių kūrė ypatingą atmosferą. Nebuvo nei vienos trasos atkarpos, kur nebūtų ovacijų, plojimų, palaikančių plakatų, gatvės muzikantų, chorų, šokėjų. Toks palaikymas, pasak jo paties, tiesiog nešė į priekį ir prisidėjo prie rezultato.
Marijaus laukia aktyvi žiema, nes po antro bandymo jis pateko į Bostono maratoną, kuris vyks 2025 m. balandžio 21 d. „Tai mano tikslas, kurį užsibrėžiau prieš 3 metus. Bostono maratonas seniausias pasaulyje, rengiamas nuo 1897 m., vienas prestižiškiausių, į kurį galima patekti tik įvykdžius griežtus kvalifikacinius normatyvus. Tai tarsi Olimpo viršūnė bet kuriam maratonininkui“, – sakė juknaitiškis.
Rašyti atsakymą