Išvažiavęs iš kiemo ir nedaug tenuvažiavęs buvo sustabdytas ir patikrintas policijos pareigūnų. Vyrui buvo nustatytas 1,75 promilės girtumas, negana to, jo vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas buvo pasibaigęs.
Dėl tokio pasivažinėjimo kaltinamojo automobilis buvo konfiskuotas, o jis pats metams ir 6 mėnesiams neteko teisės vairuoti.
Nuvažiavo nedaug
Ši byla buvo išnagrinėta Šilutės teisme.
Kaltinamasis A. S. dėl pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino ir pasakojo, kad šių metų birželio 20 dieną, grįžęs iš darbo, sugalvojo išgerti alaus. Vienas išgėrė apie litrą šio alkoholinio gėrimo, jautėsi gerai, todėl nusprendė automobiliu „Ford Focus“ nuvažiuoti iki parduotuvės.
Jis žino, kad išgėrus alkoholio negalima vairuoti, tačiau jautėsi gerai, todėl ir vairavo. Išvažiavus iš kiemo ir nedaug pavažiavus, jį sustabdė policijos pareigūnai, kuriems prisipažino, jog yra išgėręs. Patikrinus alkotesteriu pirmą kartą šis nustatė 1,77 promiles, po kurio laiko – 1,75 promilių girtumą. Vyras gailėjosi, kad neblaivus vairavo, prašė atleisti nuo bausmės pagal sesers laidavimą ir žadėjo ateityje nenusikalsti.
Tauragės AVPK Šilutės rajono PK Reagavimo skyriaus tyrėjo V. K. tarnybiniame pranešime nurodyta, kad tądien gavus pranešimą, policijos pareigūnai vyko nurodytu adresu. Vykstant, apie 20.30 val. buvo pastebėtas pranešime minėtas automobilis „Ford Focus“. Jį sustabdžius paaiškėjo, kad vairavo A. S., nuo kurio sklido stiprus alkoholio kvapas ir kuris neneigė gėręs alų.
A. S. patikrintas alkotesteriu, o tada paaiškėjo, kad ir jo vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas yra pasibaigęs. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Laidavo sesuo
Pagal BK 40 str. asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu yra asmens, kuris vertas teismo pasitikėjimo, prašymas perduoti kaltininką jo atsakomybei pagal laidavimą. Laidavimas gali būti paskirtas su užstatu arba be jo.
Toks asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką; visiškai pripažino kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką; bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti; yra pagrindo manyti, kad jis visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.
Laiduotojas gali būti kaltininko tėvai, artimi giminaičiai ar kiti teismo pasitikėjimo verti asmenys. Teismas, priimdamas sprendimą, atsižvelgia į laiduotojo asmenines savybes, veiklos pobūdį ir galimybę daryti teigiamą įtaką kaltininkui.
Kaltinamojo prašymas perduoti jį seseriai G. M. pagal laidavimą ir bylą nutraukti buvo tenkintinas. Tokia išvada daryta atsižvelgiant į teigiamą charakteristiką, kad anksčiau nebuvo nusikaltęs, baustas už nežymius nusižengimus. Laiduotoja taip pat teigiamai charakterizuojama darbdavio, neteista, nebausta.
Teismas nusprendė A. S. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės padarius nusikaltimą pagal laidavimą ir bylą nutraukti. Vadovaujantis BK 68 str., teismas uždraudė A. S. vairuoti metus ir 6 mėnesius, šį draudimą skaičiuojant nuo vairuotojo pažymėjimo paėmimo momento. Daiktą, turintį reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti – automobilį „Ford Focus“ nutarta konfiskuoti.
Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.
Rašyti atsakymą