K. F. pripažįsta, kad laiptinėje šėliojo apimta emocijų ir būdama neblaivi. Visgi už grasinimą nužudyti ji turėjo atsakyti teisme. Moteris privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose ir atidirbti visuomenei naudingų darbų.
Neneigia grasinusi, tačiau gailisi
Savo kaltę K. F. pripažino visiškai ir pasakojo, kad liepos 9 d., prieš 13 val. išėjusi į bendro naudojimo koridorių pamatė savo sugyventinį K. U., kuris jai tos pačios dienos ryte išmušė du dantis. Todėl susinervino ir pasiėmusi iš namų peilį, norėjo šį pagąsdinti bei išvyti iš koridoriaus.
Neužilgo pareidama iš lauko ir eidama link savo buto ji pamatė, kaip į koridorių išėjo I. K. Šiai piktai pasakė: „ko čia landžioji, kiši nosį, kur nereikia“. K. F. aiškino, kad ją nuolat nervina tai, jog nėra jokio privatumo, kad I. K. visur kiša savo nosį, lenda į jų gyvenimą, skundžia. Ji buvo apimta emocijų, pyko.
Kai visa tai sakė kaimynei, dešinėje rankoje kaltinamoji laikė peilį, kuriuo mosikavo į šonus. Bet tikino tikrai neturėjusi tikslo I. K. sužaloti ar nužudyti.
Kaltinamoji neneigė, jog ištarė žodžius „aš tave nužudysiu“, tačiau tikino tikrai to neplanavusi daryti, tik norėjusi pagąsdinti. Ji prisipažino, jog buvo vartojusi alkoholinių gėrimų ir dėl savo poelgio gailėjosi.
Užsimojo, tačiau spėjo pabėgti
Nukentėjusioji I. K. teismui pasakojo, kad išėjusi į bendro naudojimo koridorių girdėjo, kaip triukšmauja jos kaimynė K. F. bei šios sugyventinis K. U. Kadangi jie abu dažnai konfliktavo ir girtavo, į jų triukšmą moteris nekreipė dėmesio. Bet pamatė, kad K. F. pradėjo vytis sugyventinį K. U. rankoje turėdama peilį.
Kaimynė toliau šlavė grindis ir pakėlusi akis pamatė, kad K. F. artėja link jos dešinėje rankoje nešdamasi didelį virtuvinį peilį su juoda rankena. K. F. pradėjo koneveikti kaimynę necenzūriniais žodžiais, sakė, kad pyksta ant jos dėl to, jog ji ryte neiškvietė policijos pareigūnų. Galiausiai ištarė, kad ją užmuš.
Po tų žodžių K. F. užsimojo peiliu sau virš galvos ir ruošėsi durti kaimynei, bet ši ją stumtelėjo nuo savęs tolyn ir greit įbėgusi į savo butą užsirakino duris. K. F. dar daužė jos buto duris.
Vėliau K. F. atsiprašė, jos susitaikė, pretenzijų K. F. neturėjo, civilinio ieškinio nereiškė.
Privalės keisti savo elgesį
Teismas kaltinamąją pripažino kalta ir skyrė 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant visą bausmės laiką dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, per 5 mėnesius sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, per 4 mėnesius neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Rašyti atsakymą